تبیان، دستیار زندگی
« نبرد هنرمند» کتابی است از زبان پرسفیلد رمان نویس کتاب های پر فروش. در این کتاب با دشمن درونی مقاومی آشنا می شوید که به شما اجازه فرا رفتن از خودتان را نمی دهد و راه را برای پیشرفت شما در هر زمینه ای از فعالیت های اجتماعی، هنری و حتی پیروزی های درونی می
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : فاطمه شفیعی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نبرد هنرمند

« نبرد هنرمند» کتابی است از زبان پرسفیلد رمان نویس کتاب های پر فروش. در این کتاب با دشمن درونی مقاومی آشنا می شوید که به شما اجازه فرا رفتن از خودتان را نمی دهد و راه را برای پیشرفت شما در هر زمینه ای از فعالیت های اجتماعی، هنری و حتی پیروزی های درونی می بندد.

فاطمه شفیعی- بخش کتاب و کتابخوانی تبیان
نبرد هنرمند

نبرد هنرمند. نویسنده: استیون پرسفیلد. مترجم: نوشین دیانتی. نشر پیکان. چاپ اول. تهران: 1388. 2000نسخه. 190 صفحه. قیمت: 5500 تومان

«فکر می کنم فرشتگان در "خود برتر" لانه می کنند در حالی که مقاومت در "من" جای می گیرد. میان این دو نبرد درگرفته است. خود برتر آرزو دارد بیافریند و به وجود بیاورد. من دوست دارد همه چیز همان طور که هست باقی بماند. »
اگر مدام از کارهای ضروری تان طفره می روید، اگر هر روز کاری را انجام می دهید که می دانید به نفع شما نیست اما به انجامش عادت کرده اید، اگر توی کشوی میزتان صدها نوشته نیمه تمام مانده، اگر کارهایتان را به فردا موکول می کنید، اگر می خواهید بدانید چرا همیشه ضروری ترین برنامه های روزتان را در آخرین دقایق شب انجام می دهید، اگر مدام برنامه هایتان تغییر می کند و هر روز با اولویت های تازه رو به رو هستید، کتاب نبرد هنرمند را بخوانید تا بدانید مشکل از کجا آب می خورد.
آنهایی که رکورد دار طفره رفتن هستند تنها کاری که انجام می دهند فکر کردن به آن است. در این کتاب شما با نیروی قدرتمند و شیطانی به نام مقاومت آشنا می شوید. نیرویی که دائم به شما یادآوری می کند می توانید فعلا کارهای مهم تان را کنار بگذارید و به استراحت بپردازید. نیروی مقاومت استدلال های سفسطه آمیزی ارائه می دهد، دلایل به ظاهر منطقی می چیند، شرایط را برای شما آن طور که می خواهد تفسیر می کند، شما را به گمراهی می کشاند، انگشت روی نقطه ضعف های شما می گذارد تا شما را با خود همسو کند و به پیروزی دست یابد.

در این کتاب که به زبانی کاملا صریح و روشن نوشته شده است، نویسنده از زندگی هنرمندان و نویسندگان بزرگ مثال های زیبایی می آورد تا به شما نشان دهد چگونه یک فرد حرفه ای می تواند به موفقیت های بزرگ دست یابد تا حدی که آثار او زبان زد جهانیان شود. برای مبارزه با نیروی مقاومت هیچ گاه و هیچ زمان دیر نیست.


تسلیم در برابر نیروی درونی مقاومت یعنی مغلوب شدن و شکست تمامی برنامه های ضروری زندگی. نیروی مقاومت به شما می گوید، امروز خسته هستید، امروز آخر هفته است و می توانید به استراحت بپردازید، یک ساعت وقت تلف کردن به جایی بر نمی خورد، می توانید این کار را فردا هم انجام دهید چرا که فردا هم روز خداست. اما مراقب باشید نیروی مقاومت دارد شما را گول می زند تا به اهداف خود دست پیدا کند.
هدف نیروی مقاومت چیست؟ از کار انداختن شما. افسردگی، تنبلی، بی هویتی، ناکارآمدی، پس رفت شما در زندگی هدف اصلی نیروی مقاومت است. نیروی مقاومت از اینکه شما یک فرد حرفه ای بشوید می رنجد. این کتاب البته برای کسانی نوشته شده که عموما نویسنده هستند. نویسندگانی که دائم نوشتن را به تعویق می اندازند و کارهای نیمه تمام زندگی شان را پر کرده است. نویسنده این کتاب خود رمان نویسی است که درگیر همین مقوله است و نیروی مقاومت را شناسایی با آن مقابله کرده و توانسته بر آن چیره شود. این کتاب تجربه یک رمان نویس را به پیش روی شما قرار می دهد. اما می توان راه کارهای پیشنهادی اش را در هر زمینه ای از کار و فعالیت پی گیری کرد. در این کتاب ابتدا نویسنده شرایط زندگی، آرزوها و رویاهایی را که یک فرد در سر می پروراند تا فردی موفق شود بررسی می کند. سپس هشدارهایی درباره نیروی مقاومت ارائه می کند تا با ساز و کار این نیرو در درون خود آشنا شوید. سپس حرفه ای بودن را بررسی می کند و اینکه حرفه ای بودن چه ویژگی هایی دارد و چگونه می تواند بر نیروی مقاومت پیروز شود. در این کتاب تک تک نشانه های نیروی مقاومت و استدلالهای دروغینش بر ملا می شود.
استیون پرسفلید نویسنده کتاب نبرد هنرمند نویسنده رمان های مشهور و پر فروش است. وی در این کتاب تاثیر گذار درباره موانع درونی موفقیت به خوانندگان نشان می دهد چگونه موانع درونی خلاقیت را شناسایی کنند و آن ها را شکست بدهند. نبرد هنرمند تلنگر الهامبخش، جهت دار و سرگرم کننده ای است که تمام هنرمندان بالقوه ، خیالبافان و کارآفرینان را به جنب و جوش وا می دارد.
در این کتاب که به زبانی کاملا صریح و روشن نوشته شده است، نویسنده از زندگی هنرمندان و نویسندگان بزرگ مثال های زیبایی می آورد تا به شما نشان دهد چگونه یک فرد حرفه ای می تواند به موفقیت های بزرگ دست یابد تا حدی که آثار او زبان زد جهانیان شود. برای مبارزه با نیروی مقاومت هیچ گاه و هیچ زمان دیر نیست. حرفه ای چه کارهایی باید انجام دهد؟ روزش را چگونه شروع کند؟ به چه چیزهایی بیندیشد؟ و چگونه مراقب خودش باشد؟ این ها پرسش هایی است که پرسفیلد از خود می کند و پاسخ آن ها راه کارهایی مناسب برای غلبه بر نیروی مقاومت و رفتن به دنیای حرفه ای هاست. حرفه ای ها، هنرمندان و نویسندگان مشهور، دانشمندان جهانی و تمامی کسانی هستند که ایمان به کارشان داشته و برای رسیدن به آرام و ممتد گام برداشته اند.
این کتاب در سه بخش مقاومت - شناسایی دشمن، مبارزه با مقاومت- حرفه ای شدن و ورای مقاومت – عالم بالا ارائه شده است. هر بخش نیز از فصل های کوتاه تری تشکیل شده که خواندن آن و حصول نتیجه را سریع تر می کند.