تبیان، دستیار زندگی

یک کیلو سیب بعلاوه روی ماه خودت

مریم که شش سال از ازدواجش می گذشت یک روز کاغذی در جیب شوهرش گذاشت روی آن نوشته بود:« رزها قرمزند، بنفشه ها آبیند، من با تو بودن را دوست دارم، لطفا ساعت دو به خانه بیا»
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
عاشقانه، همسر، عاشقانه با همسر،
مریم تمام صبح مشغول خرید بود. محل کار شوهرش از منزلشان فاصله داشت. بنابراین هیچ شانسی وجود نداشت که شوهرش قبل از ساعت پنج به خانه برگردد. اما وقتی که مریم ساعت دو و نیم به خانه برگشت، کاغذی را روی در دید که روی آن نوشته بود:

«رزها قرمزند،
بنفشه‌ها آبیند،
من ساعت دو آمدم،
تو کجا بودی؟»
گاهی یادداشتها معجزه می کنند. یادداشتها می توانند غرور ما را زیر پا بگذارند و حرف‌های ته دلمان را بدون رودربایستی و ملاحظات دیگر بیان کنند. یک یادداشت زیبا در جیب همسرتان بگذارید. این یادداشت حداقل باید بتواند یک لبخند و یک احساس خوب ایجاد کند. کوتاه، واقعی و زیبا بنویسید.
امروزه پیامک ها جای یادداشتها را گرفته اند. اگر به هر دلیلی از یادداشت نوشتن خودداری می کنید یک تغییر کوچک در پیامک هایتان ایجاد کنید.  یک پیام قشنگ اول صبح می تواند یک روز خوب را استارت بزند. دیروز هر جوری بود خوب یا بد امروز باید خوب باشد. اصلا مهم نیست دیروز که از هم دلخور بودیم تقصیر چه کسی بود امروز یک روز خوب است. همه چیز را کنار بگذارید و امروز خوبی کنید و اثرش را در قلب همسرتان باقی بگذارید. می توانید انتهای لیست امروز این جمله را اضافه کنید:
سس مایونز
 آبلیمو
دو تا نون
شکل ماه خودت

چه خوب است که در بین این همه بگومگوهای روزمره و حرف‌هایی که خسته و مکدرمان می‌کند گاهی انرژی‌های مثبت حرف‌های دوست داشتنی را در غالب یادداشتی، پیامکی یا حتی جمله‌ای شفاهی منتقل کنیم. برای شاد بودن و احساس خوشبختی حتما لازم نیست آرزوهای بزرگ ما براورده شود


نمی دانم شما چطور به هم محبت می کنید هر طور خودتان بلدید. اصلا لیست خرید را فراموش کنید. همینطوری یک پیام محبت‌آمیز بنویسید. از پیام‌های دیگران و پیام‌های آماده استفاده نکنید. خودتان بنویسید راحت و با محبت، خوبی اش این است که رو در رو نیستید. بنویسید و سخت نگیرید.
خانمی روی کادوی همسرش نوشته بود: تقدیم به خوبم، مهربانم، عزیزم، یارم، غمخوارم، بالاخره همسرم و سایه‌ی بالای سرم. اما برایش سخت بود کادو را به همسرش بدهد و قرار گرفتن در این شرایط  را لوس و جلف می‌دانست. کادو را در کمد همسرش گذاشت و او را زیر نظر گرفت. وقتی همسرش کادو را دید برای چند دقیقه با لبخندی حاکی از رضایت و شوق به نوشته نگاه می کرد. سپس آن نوشته را درآورد و در آلبوم گذاشت. آنقدر که حواسش به نوشته بود به خود کادو نبود. او آن روز تا شب بسیار با حوصله و خوش اخلاق شده بود. مدتی بعد روی کادوی دوستش شبیه همین جمله را نوشت.
چه خوب است که در بین این همه بگو مگوهای روزمره و حرف‌هایی که خسته و مکدرمان می‌کند گاهی انرژی‌های مثبت حرف‌های دوست داشتنی را در غالب یادداشتی، پیامکی یا حتی جمله ای شفاهی منتقل کنیم. برای شاد بودن و احساس خوشبختی حتما لازم نیست آرزوهای بزرگ ما براورده شود. لازم نیست به اهداف بلند مدتمان رسیده باشیم. در طول زندگی می توانیم با عشقهای کوچک و شادی آفرینیهای جزئی کاممان را شیرین کنیم. همین امشب غنیمت است همین امشب را دریابید. اگر همین حالا توانایی داشته باشیم با یک پیامک یا یک جمله ی قشنگ به هم عشق بورزیم در آینده به احتمال بیشتری خواهیم توانست به خوشبختی های بزرگتری برسیم.
اگر اوضاعتان اینطور است که هر گفتگویی بین شما به تلخی تمام می شود و کار به گلایه و بهانه گیری می کشد، یک مدت با پیامکهای قشنگ اوضاع را سر و سامان دهید. مقدمه ی خوبی را با این کار ایجاد کنید. اگر هم دوست دارید یک گفتگوی عاشقانه و بدون هیچ تلخی را مدیریت کنید یکی از خوبیهای همسرتان را به یاد بیاورید آن را خیلی خوب و به قول معروف با آب و تاب تعریف کنید. و در حین این خاطره از اخلاق و خوبیهایش به طور کلی هم تعریفهایی بکنید. خواهید دید که قلبش کم کم نرم می شود و لبخند خواهد زد. اگر چیزی گفت که اوقاتتان را تلخ کرد به روی خودتان نیاورید. لااقل توانمندیهای خودتان را محک بزنید و ببینید اگر بخواهید می توانید در انجام این ماموریت موفق شوید؟
اگر رنجش هایمان را زود با عکس العمل نشان ندهیم و صبر کنیم ممکن است خیلی زود دلخوری برطرف شود و بتوانیم یک شب را تا انتها به مهر و محبت بگذرانیم. اگر موفق شدیم اوقات دیگر هم می تواند مثل امشب مان باشد.


مطالب مرتبط:

یه زن و شوهر همه چی تموم!

با من صنما، دل یک دله کن!
جهنمی برای عاشق ها 

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.