تبیان، دستیار زندگی
ابرو موهای ریز بالای چشم است که حالت قوسی دارد و پر بودن و کمانی بودن آن، از نشانه های زیبایی است. اما بعضی ها ابروهای کم پشتی دارند که می تواند به دلایلی همچون ارثی بودن، برداشتن مداوم ابرو و استفاده مکرر از لوازم آرایشی باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کمان ابروهایتان را خودتان بکشید


ابرو موهای ریز بالای چشم است که حالت قوسی دارد و پر بودن و کمانی بودن آن، از نشانه های زیبایی است. اما بعضی ها ابروهای کم پشتی دارند که می تواند به دلایلی همچون ارثی بودن، برداشتن مداوم ابرو و استفاده مکرر از لوازم آرایشی باشد. خیلی ها تاتوی ابرو را برای داشتن ابروهای کمانی و پر، انتخاب می کنند و اما خیلی ها هم هستند که این کار را به دلیل مسائل بهداشتی، به صلاح نمی دانند و از مداد ابرو استفاده می کنند.

اگر برای پُرتر نشان دادن ابروهایتان از مداد ابرو استفاده می کنید، مطلب زیر را حتما بخوانید.

ابرو

رنگ مداد ابرو
اگر ابروهای روشنی دارید، شاید احتیاج باشد روی آنها را پر رنگ کنید. بدین منظور باید رنگ صحیحی را برای مداد ابرویتان انتخاب کنید.

اگر رنگی را برگزینید که خیلی تیره باشد، ابروهایتان غیر طبیعی به نظر خواهد رسید و توی ذوق می‌زند. اگر هم از رنگی استفاده کنید که خیلی روشن باشد، هیچ کمکی به زیباتر شدن ابروهایتان نخواهد شد. بنابراین رنگی را انتخاب کنید که مناسب ته رنگ پوست شما و ویژگی‌های صورتتان باشد.

ایده آل این است که رنگ مداد مورد نظر شما دو پرده روشن‌تر از رنگ موهای خودتان باشد. بدین صورت هم به خوبی با ابروهایتان در می‌آمیزد و هم خودش را نشان می‌دهد.

اگر موهای سرتان به رنگ زیر است، این رنگ ها را برای ابرو انتخاب کنید:

1- بلوند                                                                              پودر بلوند، مداد بلوند یا خاکستری مایل به قهوه ای
2- قهوه ای روشن، بلوند توت فرنگی یا قرمز                        پودر قهوه ای روشن، مداد بلوند یا خاکستری مایل به قهوه ای
3- قهوه ای مایل به قرمز                                                     پودر قهوه ای مایل به قرمز، مداد خاکستری مایل به قهوه ای
4- قهوه ای متوسط                                                            پودر قهوه ای متوسط، مداد خرمائی یا مشکی
5- قهوه ای تیره یا مشکی و یا اگر سیاهپوست هستید       پودر تیره قهوه ای، مداد قهوه ای تیره
6- اگر سیاه و نژاد آسیایی هستید                                      پودر سیاه نرم، مداد سیاه
7- خاکستری                                                                     پودر ذغال چوب نرم، مداد سیاه روشن
8- صورتی، زرد با رنگ های فانتزی دیگر                               مداد کهربائی سیاه (که سرد کننده به نظر می رسد و دیگر هیچ کس جرات ندارد هویت تان را از شما بپرسد)

مداد را در برابر ابروهایتان، پایین نگاه دارید، و از اینکه مداد را در گوشه‌های بالایی و انتهایی ابروهایتان استفاده کنید بپرهیزید. از آنجایی که کمان بالایی کم پشت‌تر از بقیه‌ی ابروی شماست، باید تا آنجا که می‌توانید مداد را از آن قسمت ابرو دور نگاه دارید

یادتان باشد که...

هنگام استفاده از مداد ابرو بر روی ابروهایتان، یادتان باشد که خارج از خط موها را رنگ نکنید. پس درون خطوط کرانه‌ی ابروهایتان بمانید. همچنین همیشه با ضرباتی ملایم شروع کنید، چرا که اگر از ضربات سفت و محکمی استفاده نمایید رنگ ابروهایتان تیره خواهد شد.

اگر هم ابروهایتان را خیلی تیره کنید، با آرایش باقی صورتتان ناسازگاری ایجاد خواهد شد. پس هیچگاه مداد را خیلی محکم فشار ندهید، مخصوصا نوکش را. باید دست هایتان را شل، اما کنترل شده حرکت دهید.

مداد را در برابر ابروهایتان، پایین نگاه دارید، و از اینکه مداد را در گوشه‌های بالایی و انتهایی ابروهایتان استفاده کنید بپرهیزید. از آنجایی که کمان بالایی کم پشت‌تر از بقیه‌ی ابروی شماست، باید تا آنجا که می‌توانید مداد را از آن قسمت ابرو دور نگاه دارید.

هنگام پرکردن ابروها با مداد، ضربه‌های سریع و سطحی بزنید تا خط‌ هایی مانند موهای کوچک خود ابرو ایجاد شود. هیچگاه سعی نکنید با کشیدن مداد در کل ابرو خط‌ های پهن و پیوسته ایجاد کنید.
مداد ابرو هم مانند مداد چشم و مداد لب است. اما ما این بار خط ‌های محوتری می‌خواهیم. برای جلوگیری از واضح به نظر رسیدن خطوط، از یک قلم مو یا شانه‌ی کوچک مخصوص ابرو، برای محو و پخش کردن اثر مداد استفاده کنید (بعضی از مدادهای ابرو در طرف دیگر خود شانه‌ی کوچکی هم دارند). ابروها را به سمت پایین شانه کنید تا خطوط مداد در تمام سطح ابرو یکسان پخش شود. همچنین می‌توانید برای اینکار از پدهای مخصوص سایه‌های آرایشی و یا گوش پاک کن هم استفاده کنید.

باید بدانید که...
کارشناسان سلامت بر این عقیده اند که،  مداد ابرو که رنگ را با فشار وارد مو می کند می تواند باعث ریزش و کم شدن ابروان شود. استفاده مداوم و هر روزه از مداد ابرو می تواند بسیار آسیب زننده باشد، به طوری که ابتدا به تنه مو صدمه می زند و سپس ریشه مو را از بین می برد و اگر این استفاده به صورت مکرر باشد می تواند آسیب های بیشتری را داشته باشد.

فرآوری: عشقی

بخش زیبایی تبیان


منبع: سرخاب سفیداب
نایس کلوپ


مطالب مرتبط:
لباس تحسین برانگیز یک بانوی ایرانی 
بزی که لب دریا قدم می زند 
طلا فروش های دست فروش 
چشم چشم دو ابرو 
رنگ عنابی را چگونه ست کنیم؟ 
 کیف های مجلسی چرم 
گردنبندی به رنگ عشق 
گیسوان فرشته ها 

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.