سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
عبد الملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن در ابتدای سخنرانی خود با اشاره به حلول ماه رمضان و تبریک این ماه مبارک به ملت یمن و مسلمانان جهان تاکید کرد که ملت یمن با مشکلات زیادی مواجه هستند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

الحوثی: رژیم‎عربستان آلت دست دیگران است


عبد الملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن در ابتدای سخنرانی خود با اشاره به حلول ماه رمضان و تبریک این ماه مبارک به ملت یمن و مسلمانان جهان تاکید کرد که ملت یمن با مشکلات زیادی مواجه هستند.

عبد الملک الحوثی

به گزارش تسنیم، رهبر جنبش انصارالله یمن تاکید کرد که عربستان سعودی به دستور آمریکا و حمایت اسرائیل به یمن حمله کرده است و مقاومت ملت، طرح تقسیم یمن بین آمریکا، عربستان و اسرائیل را خنثی کرد.

به گزارش شبکه خبری المسیره، عبد الملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن در ابتدای سخنرانی خود با اشاره به حلول ماه رمضان و تبریک این ماه مبارک به ملت یمن و مسلمانان جهان تاکید کرد که ملت یمن با مشکلات زیادی مواجه هستند.

وی همچنین با اشاره به حملات عربستان سعودی به یمن و حمایت‌های آمریکا از این حملات گفت که این هجمات تمامی زندگی ملت یمن را هدف قرار داده است.

رهبر جنبش انصارالله یمن با تاکید بر مقاومت ملت یمن در طول حملات رژیم سعودی به این کشور گفت: مهمترین عامل مقاومت ملت یمن در برابر تجاوز عربستان توکل بر خداوند متعال بوده است.

عبدالملک الحوثی گفت که رژیم ظالم عربستان با هدایت آمریکا و حمایت اسرائیل به یمن تجاوز کرده است ولی ملت یمن هیچ گاه خواری و ذلت را نمی پذیرد و در برابر مشکلات سر خم نمی‌کند.

رژیم عربستان آلت دست دیگران است

وی افزود که رژیم سعودی هیچ برنامه‌ای از خود ندارد و نقش مجری را ایفا می‌کند و آلت و ابزار دست دیگران است که از آن علیه ملت‌های منطقه استفاده می‌کنند.

رهبر جنبش انصارالله تاکید کرد: تمامی مشکلاتی که ملت یمن در چندین سال اخیر از آن رنج می‌برند زیر سر کشورهای متجاوز به یمن است و بعد از شکست خوردن در اجرای اهداف خود به حمله روی آوردند.

ملت یمن به ماهیت آمریکا و شعارهای دروغینش پی برده است

وی با اشاره به توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ملت یمن گفت: ملت ما اکنون ماهیت آمریکا و شعارهای جعلی این کشور را درک کرده است و از خطراتی که اسرائیل می‌تواند داشته باشد آگاهی دارد. ملت ما همیشه با ملت فلسطین همبستگی داشته است و خواهد داشت.

عبد الملک الحوثی با اشاره به اینکه رژیم عربستان حرمت همجواری را رعایت نکرده و بدون هیچ دلیلی به حق یکی از شریفترین ملت‌های دنیا تجاوز کرده است، گفت، جنایت‌های هولناکی که در حق کودکان و زنان ملت یمن صورت گرفته است نشانه قدرت نیست بلکه نشانه گروهی است که هیچ بویی از ارزش‌های انسانی واخلاقی نبرده است.

 متجاوزان هیچ وقت انتظار نداشتند که ملت ما مقاومت کند و انتظار شکستن و تسلیم این ملت را داشتند تا توطئه های بزرگ و خطرناکشان تحقق پیدا کند

ملت یمن راهی جز مقاومت در برابر تجاوز عربستان ندارد

رهبر انصارالله گفت کارهایی که رژیم عربستان در حق ملت یمن انجام می‌دهد تجاوز، ظلم و جنایت است و هیچ توجیهی برای آن وجود ندارد و ملت یمن راهی جز مقاومت ندارد.

وی افزود که پایداری ملت یمن طرح اشغال و تقسیم این کشور بین آمریکا و اسرائیل را ناکام گذاشت و حمایت برخی از گروه‌های سیاسی یمن از تجاوز عربستان خیانت به کشور است و پیامدهایی در آیند خواهد داشت.

تقسیم یمن در دستور کار متجاوزان از جمله اسرائیل بود

الحوثی در ادامه افزود: متجاوزان هیچ وقت انتظار نداشتند که ملت ما مقاومت کند و انتظار شکستن و تسلیم این ملت را داشتند تا توطئه های بزرگ و خطرناکشان تحقق پیدا کند .

وی گفت: اشغال کشور ما مطرح بود و همچنان نیز مطرح هست و همچنین تقسیم کشور یمن در دستور کار متجاوزان و در صدر آن اسرائیل بود.

رهبر جنبش انصار الله تصریح کرد: ادامه تجاوز ماهیت نقش عربستان را در منطقه نشان می دهد و اسرائیل بیشترین استفاده را از این تجاوز می برد.

وی گفت که تجاوز به یمن عامل توقف گفت‌وگوهای ملی در یمن بوده است و متجاوزان نتایج این گفت‌وگوها را ناکام گذاشتند و حسابی که برخی از گروههای سیاسی و داخلی بر روی این تجاوز باز کرده‌اند، محکوم به شکست است.

عبدالملک الحوثی حضور نیروهای مردمی و ارتش این کشور برای برقراری نظم و امنیت را ضروری دانست و این سوال را مطرح کرد که چه گروه‌هایی به جز گروه تروریستی القاعده از خالی بودن شهرهای یمن سود می‌برد؟

 

بخش سیاست تبیان


منبع: الف

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین