سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
عده ای هستند که شب و روز آنها با رویای براندازی جمهوری اسلامی می گذرد، چراییی این تلاش را اینجا بخوانید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

در رویای براندازیعده ای هستند که شب  و روز آنها با رویای براندازی جمهوری اسلامی می گذرد، چرایی  و چگونگی تکاپوی آنها را اینجا بخوانید.

غرب و براندازی جمهوری اسلامی ایران

براندازی، واژه ای مطلوب و پرتکرار در سناریو غربی ها برای جمهوری اسلامی است. از وقتی که جزیره ثبات آنها در منطقه و نقشه آنها برای جهان توسط انقلابی دینی در ایران بهم خورد غرب از راه های ممکن به دنبال این است که جمهوری اسلامی را براندازی کند. هجمه فرهنگی، تحریم اقتصادی، جنگ نظامی و ایجاد فتنه های داخلی  حربه هایی هستند که دشمن برای این منظورتا به حال از آنها به شیوه های  مختلف استفاده کرده است اما نظام اسلامی به پشتوانه ی مردمی خود، توانسته است هر روز مستحکم تر ظاهر شود.
در واقع  انقلاب اسلامی ایران مدافع مظلومان و الگویی برای آنان در رفتار با غرب بوده و توانسته در این زمینه در مناسبات جهانی نیز  تاثیر گذار باشد، غرب هم به دنبال برگشت شرایط به دوران گذشته است که توانسته بود ایران را ژاندارم خود در منطقه کند و از هر نظر از آن در جهت منافع خود استفاده کند.
در راس این دشمنی صهیونیست ها هستند که در ایدئولوژی در برابر ما قرار دارند ،آمریکا که هم پیمان رژیم صهیونیستی و در اختیار لابی های صهیونیست است بدترین سیلی را از جمهور ی اسلامی خورده است.
مقام معظم رهبری پیرامون دشمنی ها با  ایران اسلامی می فرمایند:"امروز جبهه‌ى استکبار در تلاش و معارضه‌ى با این نظام است؛ هیچ‌کس تصوّر نکند که دشمن از دشمنى چشم میپوشد؛ نه، آن‌وقتى که شما قوى باشید، آن‌وقتى که شما آماده باشید، آن‌وقتى که شما دشمن را و ترفندهاى دشمن را بشناسید، دشمن بناچار از دشمنى دست خواهد کشید؛ آن‌وقتى که شما دچار غفلت باشید، به دشمن اعتماد کنید، آن‌وقت دشمن فرصت پیدا خواهد کرد که مقاصد خود و هدفهاى خود را در کشور به‌وجود بیاورد. فشارى که امروز از ناحیه‌ى استکبار بر ملّت ایران وارد میشود، ناشى از همان دشمنى عظیم و تمام‌نشدنى است؛ دشمنى تمام‌نشدنى است " (١)
ایشان در جای دیگر در اینباره اینگونه می فرمایند: "بعضى‌ها اشکال کارشان این است که اصل تهاجم را اصلاً نمى‌بینند، درک نمیکنند. اینکه یک جبهه‌اى وجود دارد که سوگندخورده‌ى ریشه‌کن کردنِ هویّت ملّى و اسلامى و فرهنگى ملّت ما است، را اصلاً درک نمیکنند؛ این‌همه علائم، نشانه‌ها، ظواهر وجود دارد، نمیفهمند؛ گفت: وین گلّه را نگر که چه آسوده میچرد؛ آسوده میچرند و اصلاً ملتفت نیستند؛ اشکال کارشان اینجا است. شاعر به‌خاطر روح هنر و به‌خاطر آن نگاه تیزبین، وقتى این دغدغه، این درد، این احساس در او وجود دارد، این تهاجم را طبعاً احساس میکند و درصدد مقابله‌ى با این تهاجم بر مى‌آید که این از جمله‌ى کارهاى مهم است" (٢)

دشمن شناسی و کسب بصیرت  از موادری است که مقام معظم رهبری بارها  بدان تاکید کرده اند   کتاب  " غرب و براندازی جمهوری اسلامی ایران"  تالیف ولی‌الله حامی كلوانق منتشر شده توسط  مرکز اسناد انقلاب اسلامی می تواند دراینباره  اطلاعات بیشتری را به شما دهد.

این کتاب با مروری بر چگونگی تاثیر وقوع انقلاب اسلامی بر چالش زایی در منافع غرب، جزئیات برخوردهای سیاسی، اقتصادی، نظامی و فرهنگی غرب در جهت براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران را به زبانی ساده برای جوانان ایران زمین شرح نماید. این کتاب رد این زمکینه کمک شایانی خواهد نمود و مطالعه آن سودمند است.

بر این اساس از مهم‌ترین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران، برافراشتن پرچم دین خواهی و معنویت، اعتماد به نفس و خودباوری، استقلال و پیشرفتهای علمی و رفاه مادی، گسترش و تعمیق بیداری اسلامی، فرو ریختن تابوی شکست ناپذیری استکبار و صهیونیسم، ارتقای موقعیت ایران، اسلام و جهان اسلام، جهش‌های علمی و فنی، توسعه عمق استراتژیک در بین سایر ملت‌ها، رشد آگاهی و عدالتخواهی انسان‌ها و امثالهم بوده است.


در قسمت‌هایی از مقدمه این کتاب چنین می‌خوانیم:
جمهوری اسلامی ایران که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با رویکرد خوداتکایی و تکیه بر توانمندیهای بومی درصدد الگوآفرینی از دولت اسلامی برآمده است، با شعار نه شرقی و نه غربی، تمام وابستگی‌های دیرینه خود به شرق و به خصوص غرب را مورد تجدید نظر کلی قرار داده و بدین نحو چالش بزرگی برای غرب به وجود آورد که علاوه بر از دست دادن منافع در ایران به خطر افتادن منافع غرب در همسایه‌های همجوار ایران نیز بر اساس الگوی مستقل ایرانی، انجامید.
بر این اساس از مهم‌ترین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران، برافراشتن پرچم دین خواهی و معنویت، اعتماد به نفس و خودباوری، استقلال و پیشرفتهای علمی و رفاه مادی، گسترش و تعمیق بیداری اسلامی، فرو ریختن تابوی شکست ناپذیری استکبار و صهیونیسم، ارتقای موقعیت ایران، اسلام و جهان اسلام، جهش‌های علمی و فنی، توسعه عمق استراتژیک در بین سایر ملت‌ها، رشد آگاهی و عدالتخواهی انسان‌ها و امثالهم بوده است. در حقیقت نظام جمهوری اسلامی یک منش و شیوه جدیدی در عرصه بین المللی و افکار عمومی جهانیان ایجاد کرد که در اهتزاز بودن این اندیشه و پرچم برای نظام سلطه غرب دردسر ساز بوده است.
با توجه به این چالش، غرب همواره در طول سه دهه گذشته به انحای مختلف از بلوکه کردن اموال و دارایی‌های ایران در کشورهای غربی گرفته تا توطئه‌های مختلف و بی‌اساس مبنی بر ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران به دنبال آن بوده است تا به هر شکل ممکن الگوسازی و گسترش تفکر انقلاب اسلامی در منطقه و جهان را عقیم سازد.

فرآوری : رضوانی
بخش سیاست تبیان
پی نوشت: 
١- بیانات در دیدار مردم قم ؛ 1393/10/17
٢- بیانات در دیدار شاعران؛  1393/04/21


منابع: پایگاه اطلاع رسانی  دفتر حفظ و نشر آثار ایت الله خامنه ای /  مرکز اسناد انقلاب اسلامی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین