سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه در تلاشیم مدارس کشور یک نوبته شوند، افزود: 10 درصد مدارس کشور دونوبته است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

10 درصد مدارس کشور دونوبته است.

10درصد مدارس کشور دونوبته است


رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه در تلاشیم مدارس کشور یک نوبته شوند، افزود: 10 درصد مدارس کشور دونوبته است.


مرتضی رئیسی با اشاره به ایجاد عدالت اموزشی گفت: از بین 105 هزار مدرسه در کشور 10 درصد دونوبته اداره می شود. وی ادامه داد: با اعتباراتی که در سال جاری در اختیار داریم می توان بخش عمده ای از مشکلات در خصوص نوسازی مدارس را مرتفع کرد و با ایجاد مدارس جدید دغدغه مدارس دو نوبته نیز خود به خود رفع می شود.

وی تصریح کرد: اعتبارات خوبی برای بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس اختصاص یافته است که اگر فراهم شوند تا پایان سال تحصیلی پیش رو می توان 40 هزار کلاس درس مجهز به سیستم گرمایشی مناسب را در اختیار دانش آموزان قرار دهیم. رئیسی ادامه داد: یک‌سوم مدارس کشور نیازمند مقاوم‌سازی و تعدادی هم نیازمند تخریب و بازسازی هستند، این در حالی است که 90 درصد اعتبار عمرانی آموزشی برای ایمن و استانداردسازی مدارس در نظر گرفته شد.

وی در ادامه  گفت: مشکل عمده مدارس دونوبته تامین فضای کافی برای آموزش است و اگر این مهم فراهم شود دغدغه مدارس دو نوبته نیز کم می شود و عدالت آموزشی محقق می شود. 


منبع:  خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان

     

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین