سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
قطعا دشمن برای منحرف کردن ایران از خط و آرمان های امام (ره)برنامه ریزی دارد اما به انحراف کشیدن این خط در داخل جای تامل دارد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : معصومه نصیری
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تحریف داخلی خط امام خمینی (ره)!


قطعا دشمن برای منحرف کردن ایران از خط  و آرمان های امام (ره)برنامه ریزی دارد اما به انحراف کشیدن این خط در داخل جای تامل دارد.
خط امام

امسال سالگرد رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حال و هوای دیگری را تجربه کرد و زنگ هشدار تحریف این شخصیت و اندیشه و تفکر ایشان در سالروز عروجشان به صدا درآمد. زمانی این هشدار رنگ و بوی جدی‌تری به خود گرفت که رهبر انقلاب اسلامی در حرم مطهر ایشان ضمن اینکه مکتب امام خمینی را نقشه راه پرامید ملت ایران خواندند و بر ضرورت مقابله با تحریف شخصیت امام(ره)، تاکید کردند و گفتند: بازخوانی اصول مستندمکتب امام(ره) تنها راه مقابله با تحریف شخصیت آن بزرگوار است، اصولی مانند اثبات اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی، اعتماد به صدق وعده الهی و بی‌اعتمادی به مستکبران، اعتماد به اراده و نیروی مردم و مخالفت با تمرکزهای دولتی، حمایت جدی از محرومان و مخالفت با اشرافی‌گری، حمایت از مظلومان جهان و مخالفت صریح و بی‌ملاحظه با قلدران بین‌المللی، استقلال و رد سلطه‌پذیری و تاکید بر وحدت ملی.
در واقع تحریف  راه امام خمینی(ره) این بار نه از سوی دشمن خارجی بلکه از سوی برخی عناصر داخلی درحال وقوع است و صدای دشمن این بار از حنجره عناصر داخلی به گوش می‌رسد. در این بین برخی اساسا امام را ندیده‌اند و سعی دارند از ایشان موجودی فرازمینی ساخته و آن را غیرقابل باور برای جوانان ترسیم کنند که این خود نوعی تحریف است.

نباید از نظر دور داشت اساسا برای از بین بردن یک اندیشه و آرمان بهترین راه شناساندن اشتباه آن است و اینکه امروز بعد از گذشت چند دهه از انقلاب و ارتحال ایشان، شاهد چنین رویکردی هستیم و زنگ خطرها در این زمینه به صدا درآمده است یعنی این بار اصل و محتوای نهضت نشانه گرفته شده و بناست امام را که تاریخی‌ترین و محبوب‌ترین چهره سیاسی و معنوی قرن اخیر است را به‌گونه‌ای دیگر معرفی کنند. اینجا همان نقطه‌ای است که باید خطر را جدی گرفت. اساس این تحریف این است که تلاش می‌کنند ارکان اصلی شخصیت آن انسان بزرگ یا مجهول بماند  و یا غلط و به صورت انحرافی و سطحی معنا شود.

نباید از نظر دور داشت اساسا برای از بین بردن یک اندیشه و آرمان بهترین راه شناساندن اشتباه آن است و اینکه امروز بعد از گذشت چند دهه از انقلاب و ارتحال ایشان، شاهد چنین رویکردی هستیم و زنگ خطرها در این زمینه به صدا درآمده است
امام خمینی(ره) با رهبری انقلاب اسلامی ایران ملت را با یک مکتب آشنا کرد و مردم این مکتب را به عنوان نقشه راه پذیرفتند و اینکه بخواهیم این مسیر را به صحت طی کنیم دقیقا به میزان شناخت صحیح این نقشه بستگی دارد و برای رسیدن به این مهم، باید آرمان‌ها و مبانی فکری ایشان به درستی شناخته شود. آنچه امام را از دیگران متمایز می‌کرد این بود که فضای فکری ایشان خصوصیات کامل یک «مکتب فکری و اجتماعی و سیاسی» را داشت و بر همین مبنا بود که توانستند حرکت عظیم ضد استبدادی و ظلم ستیزانه مردم ایران را هدایت و رهبری کنند.
توجه به این امر که اصول فکری و اندیشه امام (ره)نقشه راه انقلاب است اهمیت ضرورت مقابله با تحریف این اندیشه را پرررنگ‌تر می‌کند. در واقع اگر شخصیت امام (ره)تحریف یا بد و غلط معرفی شود، خطرات جبران ناپذیری متوجه ایران اسلامی خواهد شد و این مهم در سایه هشدار حکیمانه رهبری انقلاب گوشزد شد. آنچه نباید از نظر دور داشت این است که تنها راه مقابله با تحریف اندیشه امام(ره)، بازخوانی اصول‌ ایشان ‌است.
اینکه چه باید کرد تا انقلاب را از این گردنه سخت نیز به سلامت عبور داد آن چیزی است  که رهبری نظام در جوار حرم مطهر ایشان آن را هشدار دادند و در واقع در برابر این جریان خطرناک تحریف، تنها و تنها موج بیدارگری و روشنگری چاره‌ساز است. در حال حاضر بر اندیشمندان و صاحب‌نظران واجب است که این خط مستقیم و نورانی را دنبال کرده و آن را به درستی به مردم منتقل کنند که این روزها دشمن سخت در کمین است و باید هوشمندانه از این مرحله نیز عبور کرد.

 

معصومه نصیری

بخش سیاست تبیان

مطالب مرتبط:

آیا توصیه های امام(ره) به مسئولان عملیاتی شده است؟

بنده از این کارها راضی نیستم

امام خمینی(ره) و اصل "نه شرقی و نه غربی"

مرتبط صوتی:

سالگرد ارتحال امام خمینی

مرتبط تصویری:

 امام و معنویت

 امام و عدالت

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین