تبیان، دستیار زندگی

(ویژه آقایان)

پنج نسخه مجرب برای برهم زدن خواستگاری

یکی از خواب های خوش هر واسطه ای اینست که همه دخترها و پسرهایش عاقبت به خیر شوند و به خانه بخت بروند؛ و بالعکس کابوس همه معرف ها اینست که موارد معرفی به دلایل واهی رد شوند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 برهم زدن خواستگاری

نویسنده: مریم نیکپور
آخرین باری که با همکارانم دور هم جمع شده بودیم و تبادل نظر می کردیم، سر درد دل یکی شان باز شد  و شروع کرد به گلایه از رفتارهای پسرها، دخترها، و حتی خانواده‌ها که هر کدام به نوعی منجر به رد شدن خواستگاری‌ها شده بود. گلایه این همکار، زبان بقیه را هم باز کرد که در این باب داستان‌ها داشتند.
صحبت های آن روز، دستمایه نگارش سه قطعه طنز کوتاه در مذمت سختگیری و سنگ اندازی در کار ازدواج شد، که قطعه اول با محوریت "آقاپسرها" تقدیم حضورتان می شود:  فرار از ازدواج و جلسات خواستگاری، یکی از دغدغه ها و شاید سرگرمی های بزرگ جوانان مجرد است و در این حیطه هر روز شگرد جدیدتری برای گریز از خواستگاری رفتن ابداع می شود؛ ولی ما که اینجا سرِ چشمه نشسته ایم، به کُر وصل هستیم و با عنایت به حدیث « زکاة العلم نشره» چند تا از مجرب ترین نسخه های "خواستگاری به هم زن" را مجاناً و یهویی خدمتتان تقدیم می کنیم، باشد که ذخیره آخرت‌مان شود! 
 
عزب اوغلی عزیز، اگر خاله و خانباجی سریش شده اند و می خواهند حتماً به هر ترتیب شده به شما زن بدهند،
عزا نگیرید؛ وقتی شماره خانه دخترخانم را به زور دستتان دادند، ظاهراً با خوشحالی بگیرید اما یواشکی روی اجرای نقشه‌های پیشنهادی/ تضمینی ما برنامه ریزی کنید:

فرار از ازدواج و جلسات خواستگاری، یکی از دغدغه ها و شاید سرگرمی های بزرگ جوانان مجرد است و در این حیطه هر روز شگرد جدیدتری برای گریز از خواستگاری رفتن ابداع می شود؛ ولی ما که اینجا سرِ چشمه نشسته ایم، به کُر وصل هستیم و با عنایت به حدیث « زکاة العلم نشره» چند تا از مجرب ترین نسخه های "خواستگاری به هم زن" را مجاناً و یهویی خدمتتان تقدیم می کنیم، باشد که ذخیره آخرت‌مان شود!


نقشه الف) به مادرتان سفارش کنید برای تماس با خانواده دخترخانم، بدترین ساعت را انتخاب کند. مرده‌شور آداب معاشرت را ببرد! مبادا بین  "حوالی 10 صبح تا ظهر"  و  "4 بعد از ظهر تا  قبل از 10 شب"  تماس بگیرید. اگر  مثلا  مادرتان 7 صبح یا 12 شب  با منزل عروس آینده تماس بگیرد؛ می توانید حتم داشته باشید که کلاً مورد منتفی است.  اگر خواستید محکم کاری کنید می توانید  بین ساعت  12 شب تا 4 صبح  به دلخواه برایشان پیامک بزنید (و وقت ملاقات بخواهید) تا نتیجه مورد نظرتان حاصل شود!
نقشه ب) اگر از بدشانسی شما مادرتان همکاری نکرد یا خانواده دختر جواب تلفن را دادند، سعی کنید از خواستگاری سنتی فرار کنید و بگویید «می خواهم ابتدا خودم ایشان را ببینم.» البته به هر نحو ممکن در جایی قرار بگذارید که هیچ خرجی برایتان نداشته باشد. محل قرار را پیشاپیش شناسایی کنید تا هیچ اغذیه فروشی، شیرینی فروشی یا گل فروشی آن دور و برها نباشد. حتماً دقت کنید که محل ملاقات به خانه یا محل کار خودتان نزدیک باشد و بتوانید پیاده  و ظرف حداکثر 10 دقیقه به آنجا برسید. در عوض تا می‌توانید دختر خانم را از منزل یا محل کارش دور کنید؛ بگذارید برای ملاقات با همسر آینده اش  مسافت طولانی را طی کند و حسابی خسته شود تا قدر شما را بداند و البته مواظبت کنید تا به  جان عزیز خودتان کوچکترین صدمه ای وارد نیاید.  این گام اساسی می تواند حتی قبل ازملاقات، جواب "نه" دختر خانم  را برای شما ضمانت کند!
نقشه ج) این روش از آخرین تکنولوژی روز بهره می گیرد: قرار خواستگاری  را برای چند روز بعد تعیین کنید و در این مدت به هر حیله ممکن، شماره  935 دخترخانم را به دست آورید. حاال باید با چند پیامک حساب شده، و به هوای این که  «خوب است چهره و تیپ همدیگر را ببینیم و بیشتر آشنا شویم» عکس خودتان را در یکی از شبکه های اجتماعی بگذارید
(اگر وایبر  باشد که چه بهتر) و دخترخانم را هم به این کار ترغیب کنید. خیلی مواظب باشید تا کلک تان لو نرود. به محض این که دخترخانم عکسش را برای شما به مشاهده گذاشت، دیگر کار تمام است. همان شب می توانید پیامک بدهید که «ما به هم نمی خوریم و ...»  البته می دانیم که بعدش توی دلتان می گویید: چشمش کور؛ مجبور نبود عکسش را روی شبکه بگذارد.
برهم زدن خواستگاری، همسان گزینی، همسریابی، همسرگزینی، ازدواج، واسطه ازدواج،

 اگر نقشه های قبلی نقش بر آب شد، این یکی شما را به سرمنزل مقصود می رساند:

نقشه د) اگر اصرارِ مادر کچلتان کرده و دیگر هیچ راهی جز حضور در جلسه خواستگاری ندارید، از همان روزی که قرار و مدار تعیین شد دیگر به سمت حمام و نظافت نگاه نکنید: خداحافظ لیف و صابون! ترجیحاً روزی یکی دو ساعت ورزش سنگین کنید تا حسابی بوی گند بگیرید. برای روز خواستگاری هم زمان را طوری تنظیم کنید که خیلی دیر به خانه برسید و اصلاً وقت دوش گرفتن نداشته باشید. زود بروید توی ماشین بنشینید و بوق بزنید تا مادرتان به دو بیاید و سوار شود. به شما ضمانت می دهیم که اگر شاهزاده افسانه ای سوار بر اسب سفید هم باشید، دخترخانم و خانواده اش پس از مواجهه با شما و استشمام بوی عرق خود و لباس هایتان، نه تنها به شما جواب رد می دهند، بلکه پس از خروج شما از منزل شان تا چند ساعت مشغول آب و آبکشی خواهند بود تا خانه حالت عادی به خود بگیرد.

این گزینه، یک تبصره محکم کاری دارد، آن هم اینست که لباسی تا حد امکان "اشتباهی" به تن کنید: میکروبی‌ترین شلوارتان را به پا کنید (شلوار مدل پاره، کثیف و اتو نشده). پیراهن‌تان را هم یک هفته آزگار نشویید تا یقه و سرآستینش چرک و سیاه شود و پشت لباس از شدت عرق مثل یک تخته چوب شود. اگر مادرتان بو بُرد و اجازه اجرای این نقشه را نداد، لج کنید و تمام مشکی بپوشید تا جوابِ بی برو برگرد "نه" را بگیرید.

 

نقشه هـ) این یکی گیس باف است! اگر توجیه هستید که  «هدف وسیله را توجیه می کند»  پس خوب دقت کنید؛ سِفت بنشینید و یک نفس عمیق بکشید تا برایتان بگویم: حداقل یک ماه به موهای دماغتان دست نزنید و بگذارید طبیعت کار خودش را بکند. در عوض هر روز  موهای دماغتان را با محلول رویش مو ماساژ دهید. در روز خواستگاری، موهای دماغتان را شانه کنید و ببافید یا هر مدلی که دوست دارید فرم بدهید. خواستگاری که سهل است، اگر درخواست کار هم داده باشید، حتماً رد می شوید.
 می خواهید باور کنید یا نه، موارد فوق واقعیست!

همراهان عزیز، با توجه به گسترش سامانه همسان گزینی تبیان، لازم است جهت استفاده از خدمات همسان‌گزینی یا مشاوره اپلیکیشن همدم را از طریق لینک زیر دریافت و نصب نمایید، این سامانه در سراسر کشور فعال است