سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
یست ویکمین دوره رقابت های دوومیدانی قهرمانی آسیا که کسب سهمیه المپیک هم محسوب می شود از 13 خرداد در ووهان چین آغاز شده. این رقابت ها در حالی فردا به پایان می رسد که نتیجه تقابل ملی پوشان ایران با رقبای آسیایی شان تا اینجای کار (تا روز جمعه) یک مدال تاریخی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 قاسمی تاریخ‌ساز شد، حدادی گلایه‌ساز!


بیست‌ویکمین دوره رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی آسیا که کسب سهمیه المپیک هم محسوب می‌شود از 13 خرداد در ووهان چین آغاز شده.
رضا قاسمی ، دو و میدانی

این رقابت‌ها در حالی فردا به پایان می‌رسد که نتیجه تقابل ملی‌پوشان ایران با رقبای آسیایی‌شان تا اینجای کار (تا روز جمعه) یک مدال تاریخی برای کشورمان بود.

رضا قاسمی، دونده سرعت در حالی با ثبت زمان 10 ثانیه و نوزده صدم ثانیه روی سکوی سوم آسیا ایستاد که موفق شد با جای دادن اولین مدال دوومیدانی ایران در ماده 100 متر قهرمانی آسیا در ویترین افتخاراتش، تاریخ‌ساز شود.

 

احسان مهاجرشجاعی، دبیر فدراسیون دوومیدانی با تاکید بر این‌که قاسمی فقط 4 صدم ثانیه تا کسب سهمیه المپیک فاصله داشت به خراسان می‌گوید: «رضا قاسمی کار بزرگی در چین انجام داد و توانست مدال برنز قهرمانی آسیا را به دست آورد؛ آن هم با یک رکورد بسیار عالی و نه رکوردی که به طور تصادفی به ثبت رسیده باشد. رکورد نفر اول مسابقات در دوی 100 متر 9.91 بود که توسط دونده قطری به ثبت رسید و این فرد با ثبت این زمان، رکورد آسیا را هم جابه‌جا کرد. البته این را هم بگویم که این فرد اصلا قطری‌ نبود و فکر می‌کنم اصلیت جامائیکایی داشته باشد و کلا آسیایی نباشد. نفر دوم دوی 100 متر هم دونده‌ای از چین بود. اما رکورد قاسمی رکورد بسیار خوبی بود. او فقط 4 صدم ثانیه با رکورد ورودی المپیک فاصله داشت ولی ما امیدواریم امروز یا فردا در دوی 200 متر هم بتواند رکورد ورودی المپیک را به دست آورد و هم مدال‌آور باشد.»

رضا قاسمی، دونده سرعت در حالی با ثبت زمان 10 ثانیه و نوزده صدم ثانیه روی سکوی سوم آسیا ایستاد که موفق شد با جای دادن اولین مدال دوومیدانی ایران در ماده 100 متر قهرمانی آسیا در ویترین افتخاراتش، تاریخ‌ساز شود

سپیده توکلی، بانوی دوومیدانی‌کار کشورمان در رشته هفتگانه با کسب 5442 امتیاز ضمن جابه‌جایی رکورد ملی این ماده که با 5325 امتیاز در دستان خودش بود، به عنوان پنجمی این مسابقات بسنده کرد. هرچند که به گفته تیمور غیاثی، مدیر تیم‌های ملی، اعزام بانوان کشورمان به قهرمانی آسیا با دید حمایتی صورت گرفت اما فاصله کم سپیده توکلی با مدال و رکوردشکنی او در این رقابت‌ها تمجید مسئولان فدراسیون را به دنبال داشت تا مهاجرشجاعی در این خصوص بگوید: «سپیده توکلی عملکرد خوبی داشت.

 او موفق شد رکورد شخصی خودش را در این رقابت‌ها بزند و رکورد ملی را هم ارتقا دهد. دیگر ملی‌پوشان ایران هم در رشته‌های دیگر عملکرد خوبی داشته‌اند. مسلم نیازی در دوی 1500 متر عملکرد خوبی داشت. در کل عملکرد بچه‌ها تا اینجای کار رضایت‌بخش بوده و باید منتظر ماند و دید در روزهای آینده چه اتفاقی می‌افتد.»

گفتنی است؛ دوندگان 400 متر ایران در فینال 400 متر قهرمانی آسیا ششم و هشتم شدند. سجاد هاشمی با زمان46:62 در جایگاه ششم قرار گرفت و مهدی زمانی هم با 47:01 هشتم شد. در پرتاب چکش پژمان قلعه با پرتابی معادل 70 متر و 27 سانتی‌متر در جایگاه ششم قرار گرفت. فاطمه خیاطی هم که برای اولین بار راهی قهرمانی آسیا شده بود با ثبت رکورد 48 متر و 67 سانتی‌متر در پرتاب دیسک هفتم شد. دیروز و در سومین روز رقابت‌ها ورزشکاران استراحت داشتند و از امروز مسابقات مجددا پیگیری خواهد شد. ملی‌پوشان کشورمان امروز و فردا در مواد پرتاب دیسک، 200 متر مردان و زنان، 3 هزار متر با مانع و پرش ارتفاع به میدان خواهند رفت.

بخش ورزشی تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین