سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

من بچه می خوام ، تو چطور؟

یک نوزاد سه کیلویی با خود دنیایی از کارها و وظایف را به همراه می‌آورد که گاهی والدین فکر می‌کنند بچه‌دار نشوند بهتر است.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : ندا داودی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
بجه دار شدن، مادر، والدین، نوزاد،
وقتی کودک بودیم ، حال و هوای بازی های مان شبیه زندگی بزرگ تر ها بود.در خاله بازی دخترها نقش مادر را داشتند و پسرها نقش پدر را بازی می کردند.همیشه  مادرها در حال آشپزی بودند و پدرها برای کار به بیرون می رفتند، تعدادی عروسک هم در نقش بچه های خانواده به بازی رونق بیشتری می دادند.عروسک هایی که اگر نبودند بازی مان کامل نمی شد.از آن روزها چند سالی گذشته ،حال  برای خودمان خانم و آقایی شدیم وبه زیر یک سقف رفتیم ، اما زندگی واقعی مان با بازی های دوران کودکی کمی متفاوت شده است.

حال خیلی از خانم ها هم به سر کار می روند، خانه‌های‌مان به سادگی آن روزها اداره نمی شود و حتی خانواده هایی پیدا می شوند که خبری از نقش مادری و پدری در آنها نیست. گاهی خواست خداوند بر این است که زن و شوهری نتوانند صاحب فرزند شوند،حتما حکمتی در کار است اما سبک زندگی ایرانی‌‌-‌‌اسلامی بدون حضور فرزند مانند شعر بی‌قافیه است و این در حالیست که حتی طبق اصول روان شناسی نوین هم پیدا شدن سر و کله ی یک نوزاد پر سر وصدا فواید بسیاری برای پدر و مادر او دارد.

کم شدن میل به فرزندآوری،ترسیم آینده ی کشوری است که جمعیت سالمندان آن بیشتر است و انسانهایی که تنهایی شان را باید با مرور خاطرات شغلی وتحصیلی شان پر کنند چون در جوانی برای رهایی از مسئولیت و رسیدن به موفقیت های اجتماعی صاحب فرزند نشدند. نمی خواهم منکر مسئولیت سنگینی شوم که به دنبال یک نوزاد 3کیلویی به زندگی شما وارد خواهد شد. دیگر وقتتان برای خودتان نیست.از شب بیداری های ماه های اول که بگذریم،تربیت فرزند در دنیای امروز ، تحصیل او،اشتغال ،ازدواج ،هزینه های زندگی ،همه و همه می تواند اضطراب زا باشد.

اما مهم این است که به زندگی چگونه نگاه کنید و هدف خود را چه چیزی ترسیم کرده باشید.حجت الاسلام والمسلمین دکتر عباس پسندیده در گفتگو با سپیده دانایی هدف از ازدواج را طبق نظر علامه طباطبایی ادامه ی نسل می داند. او بی علاقه گی به داشتن فرزند را یک مشکل اعتقادی می شمرد.

زندگی با حضور فرزند، برنامه‌ریزی بیشتری را می‌طلبد و ناخودآگاه نظم بیشتری خواهید گرفت. آینده‌نگری والدین به دلیل عشق فرزندانشان بیشتر است. حتی تلاش آنها برای ساختن یک زندگی مناسب، جهت‌دار شده و نتیجه‌ی بهتری می‌گیرند

اگر زوج جوانی هستید که هنوز برای داشتن فرزند ،تردید دارید ،در ادامه مقاله با ما باشید تا ببینیم فرزند داشتن ،چه هست و چه نیست؟

_ فرزند آوری بخش مهم و هیجان انگیز از زندگی  فردی است.نقش پدر و مادری ،یک گام مهم در جهت پختگی روانی ، فردی و اجتماعی خواهد بود.


_ فرزند با خود تجربه ی یک احساس خاص و تکرار نشدنی را به همراه دارد. هیچ لذتی در دنیا با درآغوش گرفتن فرزند و دیدن خنده های او برابری نمی کند.تنها پدر و مادرها می دانند وقتی اولین بار «مامان» یا «بابا» خطاب می شوید، چه احساسی را تجربه خواهید کرد.


_ زندگی با حضور فرزند ،برنامه ریزی بیشتری را می طلبد و ناخودآگاه نظم بیشتری خواهید گرفت. آینده‌نگری والدین به دلیل عشق فرزندانشان بیشتر است .حتی تلاش آنها برای ساختن یک زندگی مناسب ، جهت دار شده و نتیجه ی بهتری می گیرند.


_ با به دنیا آمدن کودک،رزق و روزی خانواده بیشتر می شود،این وعده ی خداوند است .در آن شک نکنید.
در کتاب الکافی به نقل از بکر بن صالح آمده است که فردی خدمت امام کاظم (علیه السلام) عرض کرد که: مدت 5 سال است که از فرزنددار شدن خودداری کرده ام و این بدان جهت است که همسرم آن را ناخوش می دارد و می گوید: به خاطر کمی مال، پرورش آنان برای من سخت است. نظر شما چیست؟ حضرت می فرمایند: فرزند بخواه؛ چرا که خداوند روزی آنان را می دهد.


_ فرزند می تواند احساس ادامه داشتن و ماندگاری را در شما ایجاد کند.اینکه بعد از شما کسی که از خون شماست ،در این دنیا خواهد ماند و طبق مبانی اعتقادی ما هر کار نیکویی که انجام دهد ،شما هم از آن بهره خواهید برد، احساس آرامشی را ایجاد می کند.


_ روزهای پیری و بیماری بخشی از زندگی است،آنهایی که این دوران را بدون حضور فرزندانی که یا مهربانی در کنارشان باشند، طی می کنند، تنهایی تلخی را تجربه خواهند کرد.
هرچند فرزند آوری جز واجبات دین ما نیست اما امکانی است که خداوند به زن و مردی که با هم تشکیل زندگی می دهند، داده است تا خانه ی سوت و کور آنها پر از هیاهوی زندگی شود. تا اختلافات کوچک را فراموش کنند و یک هدف مشترک آنها را به هم نزدیک کند. برایتان آرزوی فرزندانی سالم و صالح را داریم . فرزندانی که نور قلب و مایه‌ی امیدتان باشند.


مطالب مرتبط:

سخت نگیر خودش بزرگ میشه!
شروع تربیت قبل از تولد
دوربین مخفی در خانه ی شما!
پدر و مادر های جوان بخوانند!

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین