سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دبیر کمیته هنری بیست وسومین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم از به نمایش گذاشتن آثار هنرهای قرآنی موزه های ایران و برگزاری مسابقه عکس اینستاگرامی در نمایشگاه قرآن امسال خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 درباره بخش هنری نمایشگاه قرآن

دبیر کمیته هنری بیست‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از به نمایش گذاشتن آثار هنرهای قرآنی موزه‌های ایران و برگزاری مسابقه عکس اینستاگرامی در نمایشگاه قرآن امسال خبر داد.

بخش هنری تبیان
نمایشگاه قرآن

 «علی ثابت» دبیر کمیته هنر بیست‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با اشاره راه‌اندازی بخش رقابتی کمیته هنر، اظهار داشت: این بخش در نمایشگاه قرآن سال گذشته فعالیت چندانی نداشت اما امسال در نظر داریم با راه‌اندازی مناسب آن، آثار هنرمندان جوانی را که به درجه استادی نرسیده‌اند، در معرض نمایش قرار دهیم.

نمایش آثار هنرمندان جوان و 114 اثر هنری فاخر در نمایشگاه قرآن

وی با بیان اینکه هنرمندان می‌توانند آثار خود را تا 19 خرداد به کمیته هنر نمایشگاه قرآن ارسال کنند، افزود: آثاری که به کمیته هنر نمایشگاه قرآن کریم فرستاده می شود مورد بررسی داوران قرار می‌گیرد و از بین آنها بهترین آثار برای نمایش در بیست‌وسومین نمایشگاه قرآن کریم انتخاب خواهد شد.

ثابت با اشاره به اینکه بخش هنری نمایشگاه قرآن در چهار بخش اصلی برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: فراخوان کمیته هنر نمایشگاه قرآن از یک ماه پیش برای ارسال آثار در رشته‌های خوشنویسی، تصویرگری قصص قرآنی، هنرهای تجسمی و هنر مدرن (گرافیک، عکس و نقاشی) منتشر شده است.

وی با بیان اینکه امسال در بخش آثار استادان  114 اثر هنری و تابلو به میمنت 114 سوره مبارکه قرآن به نمایش گذاشته می شود، گفت: امسال گزیده‌ای از آثار استادان و هنرمندان حرفه‌ای حوزه هنرهای قرآنی در رشته‌های مختلف نقاشی، نقاشی-خط، خوشنویسی، هنر مدرن، آثار حجمی و سایر هنرهای تجسمی در بخش هنری نمایشگاه قرآن به اجرا در می‌آید.

آثار هنر قرآنی موزه‌های ایران در نمایشگاه قرآن به نمایش در می‌آید

ثابت همچنین از برگزاری کارگاه‌های هنری برای بازدید عموم در نمایشگاه قرآن خبر داد و افزود: هدف از برگزاری این کارگاه‌ها آشناسازی شهروندان با مراحل تولید و اجرای آثار هنری است.

بیست‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از اول تا پایان ماه مبارک رمضان در باغ موزه دفاع مقدس و باغ کتاب برگزار می‌شود.

وی نمایش آثار هنری موزه‌ای را بخش دیگری از فعالیت‌های کمیته هنر در بیست‌وسومین دوره نمایشگاه قرآن کریم عنوان کرد و گفت: بر اساس هماهنگی‌هایی که انجام شده است آثار هنر قرآنی از بسیاری از موزه‌های ایران جمع آوری می‌شود و در مدت برگزاری نمایشگاه قرآن در بخش آثار میراثی کمیته هنر به نمایش گذاشته خواهد شد.

برگزاری مسابقات عکس اینستاگرامی در نمایشگاه قرآن

ثابت در ادامه با اشاره به برگزاری مسابقه عکس اینستاگرامی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، گفت: قرار است مسابقه عکس ایسنتاگرامی برای عموم مردم با موضوع قرآن و معنویت برگزار شود. در عین حال نشست‌های تخصصی بررسی آثار هنری با حضور اساتید رشته‌های مختلف برگزار خواهد شد.دبیر کمیته هنری نمایشگاه قرآن از تهیه و تدوین کتاب هنری نمایشگاه قرآن خبر داد و افزود: قرار است کتاب هنری نمایشگاه قرآن کریم در مدت فعالیت این نمایشگاه تهیه و پیش از پایان فعالیت‌های نمایشگاه در دوره بیست‌وسوم منتشر شود.

بیست‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از اول تا پایان ماه مبارک رمضان در باغ موزه دفاع مقدس و باغ کتاب برگزار می‌شود.


منبع: فارس

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین