سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
علی لاریجانی با رأی نمایندگان برای هشتمین سال پیاپی به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

"علی لاریجانی"برای هشتمین بار رئیس شد


علی لاریجانی با رأی نمایندگان برای هشتمین سال پیاپی به‌عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز خود ترکیب هیئت رئیسه برای چهارمین سال فعالیت نهمین دوره مجلس را انتخاب کردند.
لاریجانی

وکلای ملت در نخستین انتخاب خود علی لاریجانی نماینده مردم قم را با 205 رأی از مجموع 263 رأی اخذشده برای تصدی کرسی ریاست مجلس شورای اسلامی برگزیدند.
در این جلسه روح‌الله حسینیان نیز برای ریاست مجلس کاندیدا شده بود که با کسب 36 رأی نتوانست گوی سبقت را در ریاست خانه ملت از لاریجانی بگیرد.
علی لاریجانی پس از اعلام آرای انتخابات ریاست مجلس طی سخنانی ضمن تشکر از نمایندگان، گفت: از اعتماد سروران گرامی تشکر می‌کنم و امیدوارم بتوانیم با انجام وظایف خود نسبت به مسایل کلان کشور و نیاز مردم با حمایت شما نمایندگان، گام‌های بلندی برداریم.
به گزارش تسنیم، براساس ماده 15 آئین‌نامه داخلی مجلس، هیئت‌رئیسه دائم مرکب از رئیس، 2 نایب‌رئیس، 6 دبیر و 3 ناظر هستند.
براساس ماده 16 آئین‌نامه داخلی مجلس انتخاب رئیس در نوبت اول با اکثریت مطلق آرای نمایندگان صاحب رأی، در انتخاب نواب رئیس، دبیران و ناظران هرکدام جداگانه و با اکثریت نسبی و رأی مخفی و با ورقه خواهد بود.
علی لاریجانی سال گذشته از مجموع 252 رأی مأخوذه، 213 رأی را به خود اختصاص داده بود.
ابوترابی‌فرد و باهنر نواب رئیس اول و دوم مجلس شدند
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی صبح امروز پارلمان، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد و محمدرضا باهنر را به‌عنوان نواب رئیس مجلس در چهارمین سال نهمین دوره از مجلس شورای اسلامی انتخاب کردند.

از اعتماد سروران گرامی تشکر می‌کنم و امیدوارم بتوانیم با انجام وظایف خود نسبت به مسایل کلان کشور و نیاز مردم با حمایت شما نمایندگان، گام‌های بلندی برداریم

براساس رأی‌ نمایندگان، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد با 231 رأی و محمدرضا باهنر با 192 رأی از مجموع 264 رأی مأخوذه به‌عنوان نواب رئیس انتخاب شدند و علی لاریجانی پس از اعلام اسامی نواب رئیس برای آنها آرزوی توفیق و سربلندی کرد.
با انتخاب علی لاریجانی به‌عنوان ریاست و محمدحسن ابوترابی‌فرد و محمدرضا باهنر به‌عنوان نواب رئیس، ریاست مجلس در سال پایانی از نهمین دوره مجلس شورای اسلامی تغییری نکرد و ثابت ماند.
براساس ماده 15 آئین‌نامه داخلی مجلس، هیئت‌رئیسه دائم مرکب از رئیس، 2 نایب‌رئیس، 6 دبیر و 3 ناظر هستند.
براساس ماده 16 آئین‌نامه داخلی مجلس، انتخاب رئیس در نوبت اول با اکثریت مطلق آرای نمایندگان صاحب رأی در انتخاب نواب رئیس، دبیران و ناظران هرکدام جداگانه و با اکثریت نسبی و رأی مخفی و با ورقه خواهد بود.

بخش سیاست تبیان

منبع : تسنیم

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین