سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
صدها دانش آموز در وین در یک روز بارانی 20هزار شاخه گل به همراه احادیثی از پیامبر گرامی اسلام (ص) در میان مردم توزیع کردند .
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دانش آموزان مسلمان شاخه گل و حدیت پیامبر اسلام(ص) را در بین مردم وین توزیع کردند.

دانش آموزان مسلمان شاخه گل و حدیت پیامبر اسلام(ص) را در بین مردم وین توزیع کردند 


صدها دانش آموز در وین در یک روز بارانی 20هزار شاخه گل به همراه احادیثی از پیامبر گرامی اسلام (ص) در میان مردم توزیع کردند .


ممدوح العطار معلم دینی یکی از مدارس اتریش و یکی از دست اندرکاران این طرح می گوید: اسلام دین صلح است و این شاخه گل سپید پیام اور مهربانی های پیامبر اسلام(ص) است. امروز در شش استان اتریش این گل ها به مردم هدیه داده می شود.

در واقع پیام ما این است که ما برای صلح جهاد می کنیم. یک دختر دانش اموز مسلمان و یکی از شرکت کنندگان در این طرح زیبا می گوید: متاسفانه در اروپا اسلام هراسی افزایش یافته است و ما می خواهیم نشان دهیم که ما مسلمانان تروریست نیستیم و خواهان عشق و صلح هستیم و دشمن نیستیم. ما با تمام وجود و عشق به اسلام و پیامبرمان امروز در این برنامه حضور داریم.

این دانش اموزان روی لباس هایشان نوشته اند quotation mark اسلام به معنای صلح است quotation mark و برای مردم جالب بود که این همه دانش آموز مسلمان و غیرمسلمان را زیر باران با شاخه گلی در دست می دیدند که با عشق از دین اسلام و رسول اکرم(ص) می گفتند. یک مرد جوان اتریشی درباره هدیه گل از دست جوانان مسلمان می گوید: این حرکت بسیار زیبایی است که من امروز شاهدش بودم .

این خیلی خوبه که جوانان در این حرکت زیبا شرکت دارند و این پیام را به ما می گویند آنچه که در مطبوعات و تلویزیون نشان داده می شود یک گروه معدود تکفیری است که تلاش می کند از دین به عنوان ابزار و رسیدن به اهداف خود استفاده کند.

گاهی وقت ها نیاز هست که به دیگران یاد اور شد تنها یک گروه کوچک (تکفیری ها ) هستند که خشونت آمیز رفتار می کنند و اکثریت مسلمانان صلح جو هستند. یک جوان دیگر اتریشی می گوید : این خیلی خوبه که جوانان در این حرکت زیبا شرکت دارند و این پیام را به ما می گویند آنچه که در مطبوعات و تلویزیون نشان داده می شود یک گروه معدود تکفیری است که تلاش می کند از دین به عنوان ابزار و رسیدن به اهداف خود استفاده کند.

یک زن آلمانی که از دستان این دانش اموزان مسلمان گل هدیه گرفته است ، می گوید : من این حرکت جوانان مسلمان را خیلی خوب و زیبا می بینم و معتقدم که اسلام دین صلح و عشق است و این گل رز سپید بیانگر همه این پیام به ما است. 

دانش آموزان با هزینه شخصی خود و در یک روز تعطیلی مدرسه این طرح جالب را اجرا ، و بر صبر و بردباری و احترام متقابل تاکید کردند.


منبع: خبرگزاری صدا و سیما

بخش سفیران تبیان

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین