سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
استاندار قم گفت: آموزش و پرورش استان قم باید با هماهنگی و همکاری نهادهای فرهنگی، زمینه های ارتقای فرهنگی دانش آموزان و خانواده های آنان را در این فصل فراهم آورد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زمینه ارتقای فرهنگی دانش آموزان قم در فصل تابستان فراهم شود.

زمینه ارتقای فرهنگی دانش آموزان قم در فصل تابستان فراهم شود


استاندار قم گفت: آموزش و پرورش استان قم باید با هماهنگی و همکاری نهادهای فرهنگی، ‌ زمینه‌های ارتقای فرهنگی دانش آموزان و خانواده‌های آنان را در این فصل فراهم آورد. 


حجت الاسلام محمد صادق صالحی منش استاندار قم صبح شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان قم که در سالن امام جواد(ع) برگزار شد طی سخنانی با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک و فرخنده شعبان، اصلاح و خودسازی و تمسک به خداوند در این ماه را دارای اجر فراوان عنوان کرد. 

استاندار قم با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)، مردم محور بودن همه برنامه‌های کشور را از ویژگی‌های این انقلاب برشمرد و افزود: استفاده از ظرفیت مردم و خیرین در پیشبرد اهداف کشور خصوصا آموزش و پرورش از جمله افتخارات سالهای پس از انقلاب اسست. 

وی آموزش و پرورش را یکی از دستگاه‌های فرهنگی مهم با رسالت خطیر عنوان و تصریح کرد: مردم و دستگاه‌های اجرایی کمک به این نهاد فرهنگی مهم را وظیفه اخلاقی خود می‌دانند. 

نماینده عالی دولت در استان در ادامه با تأکید بر اقتصاد محور بودن دانش در کشور، علم آموزی بر اساس نیازهای اقتصادی را از ویژگی‌های آموزش و پرورش پویا تلقی کرد و گفت: این نهاد علمی باید با تکیه بر تکنولوژی‌های نوین، در جهت رشد علمی جامعه گام بردارد. 

مردم و دستگاه‌های اجرایی کمک به این نهاد فرهنگی مهم را وظیفه اخلاقی خود می‌دانند.

حجت الاسلام صالحی منش همچنین به اوقات فراغت دانش آموزان در ایام تابستان اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش استان باید با هماهنگی و همکاری دفتر تبلیغات، سازمان تبلیغات و دیگر نهادهای فرهنگی، ‌ زمینه‌های رتقای فرهنگی دانش آموزان و خانواده‌های آنان را در این فصل فراهم آورد. 

استاندار قم با تقدیر از نقش ویژه معلمین در رشد و بالندگی فکری و معنوی کشور، گفت: نقش این قشر در پیشرفت و تعالی جامعه یک نقش مهم، پرافتخار و ستودنی است. 

برنامه‌های غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، اجرای فعالیت طرح هجرت 3 دانش آموزی در مدارس و آماده سازی مکان‌هایی جهت نصب پورتال‌هایی در نواحی آموزش و پرورش از جمله موارد مطروحه و مصوب در این جلسه بودند.


منبع: خبرگزاری مهر

بخش سفیران تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین