سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت : وزارت آموزش و پرورش به منظور ایجاد روحیه نوآوری و خلاقیت در بین دانش آموزان از جشنواره های ابتکارات دانش آموزی حمایت می کند .
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تلاش برای ایجاد روحیه نوآوری و خلاقیت دانش آموزان

تلاش برای ایجاد روحیه نوآوری و خلاقیت دانش آموزان


معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت : وزارت آموزش و پرورش به منظور ایجاد روحیه نوآوری و خلاقیت در بین دانش آموزان از جشنواره های ابتکارات دانش‌آموزی حمایت می کند . 


زرافشان در یزد با اشاره به تاثیر توسعه علم و فناوری در رشد علمی و تحقیقی دانش آموزان گفت : توجه وی‍ژه وزارت آموزش و پرورش در ایجاد پژوهش‌سراهای دانش آموزی در سراسر کشور در همین راستا است .  

وی با تاکید بر حمایت این وزارتخانه از تفاهم نامه های چند جانبه برای برگزاری جشنواره های ابتکارات دانش آموزی افزود : تفاهم نامه سه جانبه بین وزارت آموزش و پرورش و پارک علم و فناوری و اداره کل آموزش و پرورش استان یزد از جمله این برنامه هاست که وزارت آموزش و پرورش با حمایت معنوی و شناسایی و معرفی نخبگان دانش آموزی می تواند نقش موثری در شکوفایی استعدادهای دانش آموزان داشته باشد .

60 واحد از پژوهش‌سراهای فعلی مجهز به آزمایشگاه نانو هستند که قرار است امسال این رقم به 80 مورد برسد .

 

معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش گفت :  400پژوهش سرا در سطح کشور فعال است که این رقم طی سال های آینده به 750 واحد خواهد رسید .

علی زرافشان افزود : 60 واحد از پژوهش‌سراهای فعلی مجهز به آزمایشگاه نانو هستند که قرار است امسال این رقم به 80 مورد برسد .

وی گفت : امسال بنا داریم علاوه بر جشنواره خوارزمی ، جشنواره های جابر بن حیان و نوجوان خوارزمی را نیز در مقاطع مختلف برگزار کنیم . 

زرافشان همچنین از برگزاری ششمین جشنواره نانو در آینده نزدیک خبر داد و افزود : در اولین سال برگزاری این جشنواره یکهزار و 200 نفر شرکت کردند که در پنجمین دوره آن این رقم به 25 هزار نفر رسید.

تفاهم نامه ای با حضور مسئولان پارک علم و فناوری و معاون وزیر آموزش و پرورش به امضای معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش و مدیر پارک علم و فناوری یزد رسید که استقرار دبیرخانه مسابقات در این پارک ، تامین منابع مالی اجرایی مسابقات و تامین هدایای برگزیدگان از تعهدات پارک علم و فناوری یزد در این تفاهم نامه بود.


منبع: خبرگزاری صدا و سیما

بخش سفیران تبیان

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین