وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
آیا تا به حال برایتان پیش آمده که گاهی اوقات اطرافیانتان به شما بی توجهی نمایند و یا مواقعی با رغبت و مهربانی به شما متمایل باشد؟ پاسخ این سؤال بسیار ساده است و نیازی به تفکر و اندیشیدن نیست!
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : فارغه صفری
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خانمی با لباس گل منگلی


آیا تا به حال برایتان پیش آمده که گاهی اوقات اطرافیانتان به شما بی توجهی نمایند و یا مواقعی با رغبت و مهربانی به شما متمایل باشد؟ پاسخ این سوال بسیار ساده است و نیازی به تفکر و اندیشیدن نیست!

دامن

ابتدایی ترین عامل برای جلب توجه مربوط به چهره ، اندام ، لباس و به عبارتی ظاهر است. زیرا که انسان ها با دیدن تصاویر زیبا ، خوشحال شده و برعکس با دیدن تصاویر زشت و ناخوشایند سرد و بی روح می شوند.  اما دراینجا این سئوال در ذهن بروز می کند که آیا هر ظاهری باعث جلب توجه می شود یا نه؟ در پاسخ بایستی گفت : بله !
هر فردی با ظواهر متعدد می توانند نظر مردم را به سوی خود معطوف سازد، مثلا: با پوشیدن لباس خاص و عجیب و غریب توجه مردم را به خود جلب نماید و یا با آرایش و پوشش نامناسب و زننده که خارج از فرهنگ و عرف جامعه است، خود را در تیر راس نگاه های مردم قرار دهد، حتی می تواند با ظاهری زشت و شلخته خود را بنمایاند. ولی به نظر شما کدام یک از این ظواهر برای اطرافیان ما خوشاینداست و منجر به بروز تأثیرات روانی مثبت و نتیجه دار در ذهن دیگران می شود ؟
برخی افراد از توجه کردن به نکات ریزی که تأثیر بسزایی در روابط عاطفی آنها با اطرافیانشان دارند ضعیف عمل می کنند، حتی گاهی زحمت آن را به خود نمی دهند تا دلیل دلسردی و دورشدن اطرافیان را کشف کنند، و این عامل باعث بروز برخی مشکلات در روابط اجتماعی و خانوادگی آنها می شود. اما آنها نمی دانند که با کمی تغییر در عادات و ظاهر خود می توانند همه را مجذوب خود سازند. ما در اینجا با ارائه راهکارهایی در تغییر و بهبود روابط شما خواهیم کوشید!


چرا باید لباس مرتب بپوشیم؟
همیشه سعی کنید با سر و وضع مرتب یعنی با لباس تمیز ، موهای شانه شده  و روی گشاده به استقبال مردم بروید. هرگز با لباسی که در طول روز با آن مشغول رفت و روب خانه و آشپزی بوده اید نزد آنها حاضر نشوید چراکه بوی بد تعرق بدن ، ناشی از فعالیت های روزانه و استفاده از شوینده ها و پخت و پز ، لباس های شما را آنچنان که شما تصورش را نمی کنید بد بو کرده است و این بوی بد باعث دورشدن و ایجاد حالت تدافی در اطرافیانتان می شود. ضمن اینکه توجه نکردن به این موضوع موجب جریحه دارشدن احساسات شمایی می شود که در انتظار مهر و محبت آنها بوده اید. در این مورد بایستی گفت که خود شما مقصر هستیدنه دیگران ! پس با برنامه ریزی دقیق و مناسب به انجام کارهای منزل ،آشپزی و سایر امور بپردازید تا زمان کافی برای تعویض لباس و مرتب کردن خود را داشته باشید.

مطمئنا" به این نکته واقف هستید که اطرافیان بیشتر از خود ما ظاهر و لباس ما را می بینند، و عدم توجه به این مسئله نشان دهنده آن است فرد برای بهداشت ظاهری خود ارزشی قائل نیست، چه بسا که خواهان توجه احترام اطرافیان خود باشد

به یاد داشته باشید همیشه لباس کاملا" اندازه خود بپوشید.چراکه زیبایی اندام شما را نمایان می کند و به عنوان تزیینی برای بدن شما عمل خواهد کرد. از پوشیدن لباس های گشاد و بزرگ ،کوچک و تنگ پرهیز کنید برای اینکه باعث اغراق آمیز به نظر رسیدن عیوب احتمالی و پنهان اندام شما می شود.
از پوشیدن لباس های کهنه و پاره و ایجاد ترکیبی ژولیده با موهایی درهم پیچیده شده جدا" خودداری کنید چراکه اطرافیانتان با دیدن ریخت زشت شما دلسرد شده و تصور می کنند که به احساسات آنها توجه نمی کنید. مطمئنا" به این نکته واقف هستید که اطرافیان بیشتر از خود ما ظاهر و لباس ما را می بینند، و عدم توجه به این مسئله نشان دهنده آن است فرد برای بهداشت ظاهری خود ارزشی قائل نیست، چه بسا که خواهان توجه احترام اطرافیان خود باشد.


پارچه گلی گلی یا راه راه؟
مدل ، نقش و نگار ، رنگ ، طرح و جنس پارچه نکاتی هستند که به هنگام پوشیدن لباس بایستی آنها را مد نظر قرارداد. برخی افراد عادت دارند از یک شکل لباس با یک یا دو رنگ استفاده کنند که این امر باعث تکراری به نظر رسیدن چهره و تیپ فرد درذهن اطرافیان شود. پس از پوشیدن لباس های یک شکل خودداری کنید. بلکه با پوشیدن لباس هایی با مدل ها، طرح ها و رنگ های مختلف در ظاهرخود تنوع ایجاد کنید. چون هر لباسی بسته به ویژگی های خود چهره و اندام شما را متفاوتر و زیباتر جلوه می دهد. اما در این میان دقت کنید بسته به فرم چهره ، نوع اندام و گردن خود، لباس انتخاب کنید تا ترکیب و تناسب زیبایی را به وجود آورید .
پس دقت داشته باشید لباس مناسب با اندام خود بپوشید و اگر قدی کوتاه دارید و چاق هستید بهتر است از لباس های یکدست و یک رنگ استفاده کنید. پارچه های نازک ، رنگ های تیره ، خطوط عمودی ، اندام شما را لاغرتر و بلندقدتر نمایان می کند. اگر قدی بلند دارید و لاغر هستید بهتر است از لباس های با نقش و نگارهای درشت ، رنگ های روشن و پر رنگ ، استفاده از خطوط افقی در لباس ، پارچه های آهاردار و دامن های کوتاه باعث کوتاه تر به نظر رسیدن اندام شما می شود. 
این شمایید که درصورت توجه کردن به ویژگی های اندام خود و رعایت برخی نکات ظریف در انتخاب صحیح لباس ، می توانید خود را به زیباترین وجه ممکن بیارایید.

 

 فارغه صفری

بخش زیبایی تبیان


مطالب مرتبط:
رنگ عنابی را چگونه ست کنیم؟ 
چه رنگ لباسی به پوست شما می آید 
 مهمترین عامل زیبا به نظر رسیدن 
لباسی برای خورشید 
 دماغش لای در گیر کرده 
عطرهای ناقلا 
برای این که زیباترین شوید 
جشن رنگ ها در لباس 
موهای سوگلی ناصرالدین شاه 
 پرتقالی شوید 
اندامتان را بتراشید 
 

 

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین