تبیان، دستیار زندگی
در مسیر زندگی فشارها، استرس ها و نگرانی هایی وجود دارد که به طور بالقوه می توانند شما را به شدت عصبانی کنند و کفرتان را در آورند در این مواقع چگونه عمل می کنید؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نمی گذارم کسی دکمه های اعصابم را فشار دهد

این کتاب روش‏های واقع‏ بینانه‏ ای در اختیارتان قرار می‏ دهد که از فشار افراد و مصائب زندگی بر دکمه‏ های اعصابتان جلوگیری کنید و با استفاده از مهارت‏های کسب شده از آن، بتوانید با کاهش چشمگیری از شدت ناراحتی‏ها، زندگی لذت‏بخشی داشته باشید.

فرآوری: مریم تجریشی - مرکز مشاوره
نمی گذارم کسی دکمه های اعصابم را فشار دهد

دنیای امروز می تواند بسیار متغیر و غیر قابل پیش بینی باشد  ، نه فقط در سطح جهانی ( رویدادهای جهانی ، اقتصاد ، مسایل اجتماعی ) ، بلکه در زندگی روزمره هم چنین است .

در کسب و کار  ، رقابت ، پاسخ سریع به فرصت ها ، تغییر ، تغییر جهت راهبردی ، خطر پذیری ، کار بیشتر همراه با درآمد کمتر و فشارهای افتصادی ، مهم ترین مسائل دنیای امروزند.در زندگی شخصی، خانواده های بسیاری از هم می پاشند و دوباره خانواده های جدیدی را تشکیل می دهند ،  کارهای زیادی وجود دارد که باید در مدت زمان کوتاهی انجام شوند . چالش ها و مقتضیات ازدواج و فرزند پروری می تواند گیج کننده باشد و معمولا ، اشخاص مجرد نیزبه همان اندازه با فشارهای مربوط به برقراری تعادل بین کار ، ، دوستان ،ارتباطات عاطفی ، فعالیت های اجتماعی و وظایف روبه رو هستند .
تعجبی ندارد که در این دوران اشخاص و مسایلی این چنینی می توانند دکمه های اعصاب ما را فشار دهند . اشخاص متفاوتی ممکن است که دکمه های اعصاب ما را فشار دهند: رئیس بسیار خرده گیر ، سرپرست بی ثبات ، همسری سرد و  بی احساس ، فرزند پر دردسر  دوست غر غرو  و... .این جمله ها را چند بار از مردم شنیده اید : « شغلم را دوست دارم ، اما دارم از دست رئیسم دیوانه می شوم ! یا شما بچه ها دارید مرا دیوانه می کنید !  "آنها" گاهی به عمد دکمه های اعصاب ما را فشار می دهند و گاهی هم گرچه رفتارشان عمدی نیست ، باز هم ما ناراحت می شویم، حالت دفاعی می گیریم ، آسیب می بینیم و آشفته می شویم. گاهی عاملی همچون یک اتفاق ، کار ،تصمیم ، مهلت پایانی انجام کار، تغییر ، انتقاد ، مشکل یا تردید، باعث فشار آمدن به اعصابمان می شود . برای نمونه ، تغییر شغل ، طلاق یا ازدواج ، خرید خانه ، مصاحبه ای شغلی ، صحبت در جلوی جمعی  ، راه بندان ، جلساتی کسل کننده ، خرابی وسایل مکانیکی (خودرو ، ماشین لباسشویی ، رایانه ) .

در این اثر ، هدف این است که به شما نشان دهد می توانید زندگی فعال ، پر شور ، جدی و حتی دشوار داشته باشید ، اما قربانی تلاش و زحمت خود نباشید . این کتاب کمک می کند فشارها، استرس ها و نگرانی هایی که درمسیر زندگی وجود دارد نتواند اعصابمان را به هم بریزد و زندگیمان را تلخ کند.


بیشتر ما می توانیم آن قدر خوب عمل کنیم که به دیگران اجازه ندهیم اعصابمان را خرد کنند. کتاب  "نمی گذارم کسی دکمه های اعصابم را فشار دهد" ،  که با نام نمی گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد نیز در بازار موجود است، روش‏های واقع‏ بینانه ‏ای در اختیارتان قرار می‏دهد که از فشار افراد و مصائب زندگی بر دکمه‏های اعصابتان جلوگیری کنید و با استفاده از مهارت‏های کسب شده از آن، بتوانید با کاهش چشمگیری از شدت ناراحتی‏ها، زندگی لذت‏بخشی داشته باشید. در این کتاب از حرف و حدیث های روان شناسی ساده انگارانه ، روش مثبت اندیشی سطحی ، خبری نیست . بلکه مجموعه بسیار مشخصی از مهارت ها است که طرز واکنش ما را در زمانی که اشخاص و موضوعات دکمه های اعصابتان را فشار می دهند هدایت می کند .در این اثر ، هدف این است که به شما نشان دهد می توانید زندگی فعال ، پر شور ، جدی و حتی دشوار داشته باشید ، اما قربانی تلاش و زحمت خود نباشید . این کتاب کمک می کند  فشارها، استرس ها و نگرانی هایی که درمسیر زندگی وجود دارد نتواند اعصابمان را به هم بریزد و  زندگیمان را تلخ کند.

مشخصات کتاب
نویسنده:آلبرت آلیس،آرتور لانگ
مترجم: حمید شمسی پور
ناشر:رسا،نسل نو اندیش

منابع :کتاب نمی گذارم کسی دکمه های اعصابم را فشار دهد