تبیان، دستیار زندگی
چه کسی از همه زیباتر است؟ بازیگران معروف هالیوود؟ بازیگران محبوب بالیوود؟ زنانی که مدل هستند و عکس آنها روی مجلات مختلف خود نمایی می کند؟
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : زینب عشقی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زیبایی اش به خانواده پدرش رفته!


چه کسی از همه زیباتر است؟ بازیگران معروف هالیوود؟ بازیگران محبوب بالیوود؟ زنانی که مدل هستند و عکس آنها روی مجلات مختلف خود نمایی می کند؟ کسانی که هر سال در مسابقه بانوی شایسته شرکت کرده و سپس برنده می شوند؟

دختر زیبا

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که عکس کسانی که به عنوان مدل های زیبایی انتخاب می شوند را دیده باشید و احساس کنید که آنها به هیچ وجه زیبا نیستند؟
تا به حال شده که با تعجب به عکس بانوی شایسته بنگرید و از خود بپرسید که چه زیبایی در این خانم بوده که به این عنوان منصوب گشته؟
به نظر کارشناسان، زیبایی امری کاملا نسبی و سلیقه ای و تابع زمان و مکان است، احتمالا شنیده اید که در گذشته ای نه چندان دور در همین مملکت خودمان، زنان چاقی که مظهر زیبایی بودند و زنانی لاغر اندامی که چشم روشن و موی بلوند داشتند، منفور مردان بودند؟
در گذشته در اروپا، خانم ها موهایشان را فر می زدند و داشتن موهای صاف و لخت برای بانویی، نشانگر بی سلیقگی و بی نظمی او بود!
امروزه تعریف همگان از زیبایی تغییر کرده و معلوم نیست که در آینده زیبایی چه ملاک هایی داشته باشد؟ آیا آیندگان به مظاهر زیبایی ما خواهند خندید؟


یک داستان قابل تامل
حتما داستان دختر زشت رویی را شنیده اید که وقتی هم کلاسی زیبا رویش او را به خاطر زشت بودن چهره، مسخره می کرد، چه پاسخی به او داد؟
او با نگاهی مملو از مهربانی و عشق در جوابش گفت :‘ اما بر عکس من ، تو بسیار زیبا و جذاب هستی . او برای هر کسی نام مناسبی انتخاب کرده بود . به یکی می گفت چشم عسلی و به یکی ابرو کمانی و … . به یکی از دبیران ، لقب خوش اخلاق ترین معلم دنیا و به مستخدم مدرسه هم عنوان محبوب ترین یاور دانش آموزان را داده بود.
آری، ویژگی برجسته او، در تعریف و تمجید هایش از دیگران بود، او واقعاً به حرف هایش ایمان داشت و بدون ذره ای سوء نیت و یا حسرتی، دقیقاً به جنبه های مثبت فرد اشاره می کرد.  سال ها بعد او به عنوان شهردار شهر انتخاب شده بود ، ازدواج کرد و صاحب دختری بسیار زیبا شده بود.
روزی مادر همسرش سوال کرد که راز زیبایی این دختر در چیست ؟
او جواب داد :‘من زیبایی چهره دخترم را مدیون خانواده پدری او هستم . ‘
و این اخلاق او بود که با وجود زشتی ظاهری چهره، هر کس که او را می شناخت، حتی خانواده همسر، عاشقش بودند!

روح زیبا، زیبایی است که هرگز نابود نمی شود و هیچوقت پیر هم نمی شود، روح زیبا، زیبایی است که همه بشر به دنبال آن هستند، عشق و محبت بدون شرط به دیگران، اخلاق خوش و ... دارو و نسخه ای است که روحتان را جلا می بخشد و شما را زیباتر می کند

در اطرافتان چه کسانی زیبا هستند؟
آیا تا به حال شنیده اید که کسی بگوید: مادر من زشت است؟؟؟ مسلما پاسخ منفی است، مادر سلطان قلب هاست، مادر عشق مطلق است ،حتی اگر بینی بزرگ و صورتی تیره و موهایی کم پشت داشته باشد و در نظر دیگران زیبا نباشد، اما فرزند در صورت او، فقط زیبایی و محبت می بیند.
آیا تا به حال زوج های مسنی را دیده اید که بعد از گذشت سال ها از زندگی مشترکشان، هنوز هم عاشقانه یکدیگر را دوست داشته باشند؟ هر دو پیر شده اند و چین و چروک تمام صورتشان را گرفته، موهایشان ریخته و گوشت بدنشان آب رفته است و روزگار از بدن های استوارشان، کمان ساخته، اما از نگاه هایشان به یکدیگر فقط محبت و دوستی می بارد و بس، آنها یکدیگر را زیبا می بینند.
در اطرافتان به دقت تامل کنید، شما چه کسانی را زیبا می دانید؟ با کسی که هم سن و سال و هم سلیقه تان است ،بنشینید و افراد زیبارو را دسته بندی کنید، ببینید چند درصد آنها را زیبارو می دانید فقط به خاطر زیبایی ظاهریشان و چند درصد آنها را زیبا می دانید به خاطر روح زیبایشان؟
چند نفر آنها زیباییشان با معیار های زیبایی در جهان امروز برابری می کند و در نظر همگان زیبا هستند؟ چند نفر آنها فقط در نظر دوستان و خانواده و اطرافیانشان و کسانی که آنها را می شناسند، زیبا هستند؟
روح زیبا، زیبایی است که هرگز نابود نمی شود و هیچوقت پیر هم نمی شود، روح زیبا، زیبایی است که همه بشر به دنبال آن هستند، عشق و محبت بدون شرط به دیگران، اخلاق خوش و ... دارو و نسخه ای است که روحتان را جلا می بخشد و شما را زیباتر می کند.

زینب عشقی

بخش زیبایی تبیان


مطالب مرتبط:
لباس تحسین برانگیز یک بانوی ایرانی 
بزی که لب دریا قدم می زند 
طلا فروش های دست فروش 
چشم چشم دو ابرو 
 رنگ عنابی را چگونه ست کنیم؟ 
چه رنگ لباسی به پوست شما می آید 
رنگ رخساره ندا می دهد از رنگ لباس 
مهمترین عامل زیبا به نظر رسیدن 
لباسی برای خورشید 

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.