سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: دانش آموزانی که سن آنها از بیست سالگی گذر کند، موظفند خود را برای اعزام به خدمت سربازی معرفی کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زمان اعزام به خدمت دانش آموزان اعلام شد.

زمان اعزام به خدمت دانش آموزان اعلام شد


جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: دانش‌ آموزانی که سن آنها از بیست سالگی گذر کند، موظفند خود را برای اعزام به خدمت سربازی معرفی کنند.


سردار ابراهیم کریمی در پاسخ به این پرسش که «تاریخ اعزام به خدمت دانش‌آموزان پس از اتمام تحصیل چه زمانی است؟»، اظهار داشت: در قانون پیش بینی شده است دانش‌آموزانی که قبل از سن 18سالگی دیپلم دریافت کنند،6 ماه فرصت برای اعزام به خدمت سربازی دارند. 

وی افزود: دانش‌آموزانی که سن آنها از 18سال تمام گذشته باشد و سپس موفق به اخذ دیپلم شوند، یکسال فرصت دارند تا دفترچه اعزام به خدمت سربازی دریافت کنند. 

سردار کریمی در پاسخ به این پرسش مبنی بر اینکه «دانش‌آموزانی که در مدارس شبانه‌روزی و یا از راه دور تحصیل می‌کنند تا چه زمانی می‌توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند؟»، خاطرنشان کرد: در قانون آمده است که این افراد تا سن 20 سالگی می‌توانند از معافیت تحصیلی استفاده کرده و سپس دیپلم خود را دریافت کنند. 

این نکات و مقررات موضوعاتی است که مشمولان می‌توانند به سایت پلیس و سازمان وظیفه عمومی ناجا مراجعه کنند و اطلاعات در این خصوص را مطالعه کنند.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به مهلت این سازمان به دانش‌آموزان برای معافیت تحصیلی، گفت: اگر دانش‌آموزان در خرداد و یا شهریورماه موفق به اخذ دیپلم شوند، یکبار می‌توانند تا مهر ماه همان سالی که دیپلم گرفته‌اند در کنکور شرکت کنند و یکبار دیگر هم سال آینده آن تا مهر ماه می‌توانند در کنکور شرکت کرده و وضعیت خود را مشخص کنند.  وی افزود: این نکات و مقررات موضوعاتی است که مشمولان می‌توانند به سایت پلیس و سازمان وظیفه عمومی ناجا مراجعه کنند و اطلاعات در این خصوص را مطالعه کنند. 

سردار کریمی تصریح کرد: در مجموع آنچه در قانون برای اعزام به خدمت سربازی محصلان پیش بینی شده است، همان 6 ماه فرصت برای افرادی که 18 سال آنها تمام نشده و یکسال فرصت برای افرادی که سن آنها از 18 سال تمام گذشته باشد، است. 


منبع:خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین