سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نگار عابدی و ویدا جوان که این شب ها نقش شیرین و زیبا را در سریال «شمعدونی» بازی می کنند درباره ویژگی های این شخصیت ها توضیح دادند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نظر شیرین و زیبا درباره«شمعدونی»

 


نگار عابدی و ویدا جوان که این شب‌ها نقش شیرین و زیبا را در سریال «شمعدونی» بازی می‌کنند درباره ویژگی‌های این شخصیت ها توضیح دادند.

شمعدونی

نگار عابدی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون درباره شخصیت شیرین در سریال «شمعدونی» اظهار کرد: شیرین از جمله‌های شخصیت‌های تازه به دوران رسیده‌ای است که برای بقیه مشکل ایجاد می‌کند. این خانم قدری حساس است و روی برخی مسائل توجه ویژه‌ای دارد؛ مثل چشم و هم چشمی و تربیت فرزندش. گرچه فرزند او رفتارهای بی ادبانه‌ای می‌کند اما همه این‌ها اصلاح خواهد شد.وی افزود: مخاطبان ما مردمی هستند که حتی در دورافتاده‌ترین مناطق کشور زندگی می‌کنند، مردمی ساده و دور از حواشی زندگی شهری بنابراین تلاش کردیم صرفا از زاویه طنز به شخصیت شیرین نگاه کنیم و لحظات شادی را برای خانواده‌ها به وجود بیاوریم.این بازیگر یادآور شد: مخاطب در موقعیت‌های طنز پی می‌برد اینگونه آدم‌ها که مصداقشان در «شمعدونی» شخصیت شیرین است، افراد ذاتا بدی نیستند.
عابدی تأکید کرد: حتی در سَبک گریم این شخصیت هم تا جایی که می‌شد، ویژگی‌های اخلاقی و تلاشش برای خاص بودن را به تصویر کشیدیم. افراد مشابه شیرین را در جامعه زیاد می‌بینیم، بانوانی با ابروهای تتو شده که آدم را متعجب می‌کنند. چون ابروی خود آدم و صورت ساده خیلی زیباتر است.وی در پاسخ به اینکه آیا به ما به ازاهای واقعی شخصیت شیرین با دیدن «شمعدونی» بر نمی‌خورد، گفت: در این یک مورد عیبی ندارد که به آنها بر بخورد چون باعث تغییر رویه‌شان می‌شود.بازیگر «شمعدونی» درباره دیگر همبازی‌هایش در این سریال اظهار کرد: رویا میرعلمی و حسن معجونی که از دوستان قدیمی من هستند و بارها با هم روی صحنه تئاتر بوده‌ایم. ویدا جوان هم که از بازیگران جوان و سرزنده است. از همکاری با آتنه فقیه نصیری هم بسیار لذت می‌برم.
عابدی در پایان گفت: خانه من تئاتر است اما خدارا شکر هر وقت از خانه‌ام بیرون می‌آیم نیز همکارانم افرادی همدل و همفکر هستند. علاقه‌ای به تفکیک بین تئاتر و تلویزیون هم ندارم و امیدوارم همه با هم بتوانیم کار خوبی ارائه دهیم.

عابدی: مخاطب در موقعیت‌های طنز پی می‌برد اینگونه آدم‌ها که مصداقشان در «شمعدونی» شخصیت شیرین است، افراد ذاتا بدی نیستند. حتی در سَبک گریم این شخصیت هم تا جایی که می‌شد، ویژگی‌های اخلاقی و تلاشش برای خاص بودن را به تصویر کشیدیم.

نقشم در «شمعدونی» پیچیده نیست
ویدا جوان هم درباره حضورش در سریال «شمعدونی» گفت: نقشم در این سریال خیلی خاص و پیچیده نیست، سارا دختری است معمولی از یک خانواده معمولی، او پزشک است و امتحان تخصص می‌دهد که قبول هم نمی‌شود.وی ادامه داد: در عین حال خانواده و آرامش آنها برایش بسیار مهم هستند و به خاطر احترام به آنها حتی درس خوانده، اما شرایطی پیش می‌آید که این موضوع برایش مشکل می‌شود. در کل این شخصیت ویژگی خاصی ندارد که مخاطب نتواند در همان لحظه اول با او ارتباط خوبی برقرار نکند.بازیگر سریال «پژمان» درباره تفاوت کاراکترش در «شمعدونی» با «پژمان» نیز گفت: این دو نقش هیچ ربطی به هم ندارند، آنجا (هدیه) دختری خیلی لوس را بازی می‌کردم، اما در شمعدونی اینطور نیست.وی افزود: افرادی شبیه به هدیه که من در سریال پژمان بازی کرده بودم، همیشه دغدغه من هستند و با آنها مشکل دارم، چراکه هیچوقت نتوانستم آنها را عمیقا درک کنم. اصلا نمی‌توانم با کسی که تمام روزمره‌اش به فکر مادیات و خوشبختی که از این طریق برایش رقم می‌خورد را درک کنم که متاسفانه در حال حاضر به نسبت گذشته تعدادشان افزایش پیدا کرده است.

شمعدونی

بازیگر سریال «زمانه» گفت: از همکاری با سروش صحت راضی هستم و به این دلیل که برای هر کدام از نقش‌ها قالبی خاص در ذهنشان دارند، با هدایت درست سعی در خارج نشدن بازیگر از آن قالب دارند.وی در ادامه بیان کرد: بعد از حضورم در سریال پژمان نمی‌خواستم در سریال کمدی بازی کنم، آنهم به این خاطر که اوایل کارم هست و از این موضوع که ممکن است کلیشه شوم، بسیار می‌ترسیدم. اما به دلیل اینکه تجربه اولم با سروش صحت بسیار جذاب بود و ایشان از معدود کارگردان‌هایی هستند که به بازیگر خود آرامش منتقل می‌کنند و اخلاق حرفه‌ای دارند و همچنین فیلم‌نامه جذاب شمعدونی ترغیب شدم که در این سریال نیز حضور داشته باشم.
بازیگر سریال «آسمان من» ادامه داد: در این مدت در فیلم سینمایی ملبورن، تن حراج و ... در نقش‌های جدی بازی کردم.جوان از حضور در کنار بازیگران این سریال گفت: بدون شک حضور در کنار چنین عزیزانی برایم غنیمت بود چراکه کنار آنها بودن نوعی گذراندن کلاس بازیگری است.وی بیان کرد: اصولا فرد زیاده خواهی هستم و هنوز هم با گذشت چند سال فکر می‌کنم در ابتدای راه هستم و نمی‌خواهم که درجا بزنم و در همین جایی که هستم بمانم، چراکه در هدفهایم نیست و هر روز و هر روز در حال تجربه و تمرین برای رسیدن به هدفم هستم.این بازیگر تصریح کرد: در اغلب کارها با همسرم مشورت می‌کنم، اما در حین تولید کارهایم در پرداخت شخصیت‌ها به من کمک نمی‌کند و همه چیز را به کارگردان اثر می‌سپارد.وی با اشاره به علاقه‌اش به مدیوم‌ها افزود: تلویزیون یکسری چارچوب‌ها دارد که در مورد خانم‌های بازیگر کمی اجحاف می‌شود، به همین خاطر ژانر ایده آل من برای فعالیت، تئاتر و سینما است.

فرآوری: منیژه خسروی
بخش سینما و تلویزیون تبیانمنبع: مهر / فارس

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین