سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
4 شکست پیاپی در مقابل دورتموند، لورکوزن، بارسلونا و آگزبورگ نشان از روزهای سخت پپ گواردیولا در مونیخ دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روزهای سخت گواردیولا در بایرن


4 شکست پیاپی در مقابل دورتموند، لورکوزن، بارسلونا و آگزبورگ نشان از روزهای سخت پپ گواردیولا در مونیخ دارد. بایرنی که تا 2 هفته پیش در فکر تکرار یک سه‌گانه دیگر بود حالا جام حذفی را از دست داده و در لیگ قهرمانان اروپا هم با باخت 3- صفر در بازی رفت شانس زیادی برای رسیدن به فینال برلین ندارد.


گواردیولا

گواردیولا از سال‌2007 با حضور در تیم دوم بارسلونا پا به عرصه مربی‌گری گذاشت و بعد از آن 4 سال با شکوه را با تیم اصلی بارسلونا تجربه‌ و با 14 جام قهرمانی نوکمپ را به مقصد مونیخ ترک کرد.

 در این مدت پپ به عنوان مربی هرگز باخت در 4 بازی متوالی را تجربه نکرد اما حالا در بایرن تعداد باخت‌های متوالی او به عدد 4 رسیده و این رکورد منفی نشان می‌دهد که این مربی جوان در مسیر زندگی حرفه‌ای خود با یک چالش جدی مواجه شده و ممکن است اولین شکست بزرگ او در دنیای مربی‌گری را به دنبال داشته باشد.

مطمئنا برای تیم بزرگ و پر‌ستاره‌ای مثل بایرن با مدیرانی بلندپرواز و البته آرمان‌گرا فقط یک قهرمانی در طول یک فصل نمی‌تواند رضایت‌بخش باشد و شاید همین بلندپروازی‌ها به پایان همکاری پپ و بایرن منجر شود. مسلما مدیران بایرن برای ارزیابی عملکرد پپ نام مصدوم‌های سرشناس تیمشان را فراموش خواهند کرد و بدون در نظر گرفتن مشکل مصدومیت به سرمربی اسپانیایی خود نمره خواهند داد.

به نقل از خراسان ،‌شرایط سخت گواردیولا در بایرن باعث شده تا روزنامه‌های انگلیسی از این مربی اسپانیایی به عنوان جانشین پیگرینی در من‌سیتی نام ببرند و به نوعی پایان همکاری پپ و بایرن را قطعی بدانند. روزنامه بیلد آلمان هم برگشت معجزه‌آسای بایرن به لیگ قهرمانان اروپا را آخرین شانس مرد اسپانیایی برای ماندن در مونیخ دانسته تا این شایعات رنگ و بوی جدی‌تری به خود بگیرد. اگر همه‌چیز مثل 2‌‌ هفته گذشته پیش برود، شاید گواردیولا اولین حکم اخراجش در عرصه مربی‌گری را بگیرد. گواردیولای این فصل را می‌توان یکی از بدشانس‌ترین مربیان فوتبال اروپا دانست.

در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان لوئیز ‌انریکه با نیمکت غنی خود و البته هنرمندی مسی توانست تفکرات تاکتیکی‌اش را به خوبی در زمین پیاده کند اما گواردیولا در شرایطی که به شدت نیاز تیمش به تغییر تاکتیک و بازیکن‌ را احساس می‌کرد، فقط یک‌ بار توانست دست به تعویض بزند. گواردیولای بداقبال با دست خالی و بدون ستارگان تاثیرگذار تیمش به جنگ هیولایی رفت که خودش آفریده بود.

از همان شروع فصل پپ شاهد مصدومیت و کنار رفتن بازیکنان کلیدی خود بود و در اوج رقابت‌های داخلی و اروپایی تعداد مصدومان سرشناس بایرن به عدد 9‌‌‌‌ رسید تا گواردیولا به ناچار به بازیکنان جوان و کم‌تجربه خود اعتماد کند. بازی کردن جوانانی مثل برنات و وایزر در نیمه‌نهایی جام حذفی مقابل دورتموند و نیمکت خالی در بازی مقابل بارسلونا می‌تواند بخشی از مشکلات بایرن و مربی اسپانیایی این تیم را نمایان کند.

در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان لوئیز ‌انریکه با نیمکت غنی خود و البته هنرمندی مسی توانست تفکرات تاکتیکی‌اش را به خوبی در زمین پیاده کند اما گواردیولا در شرایطی که به شدت نیاز تیمش به تغییر تاکتیک و بازیکن‌ را احساس می‌کرد، فقط یک‌ بار توانست دست به تعویض بزند. گواردیولای بداقبال با دست خالی و بدون ستارگان تاثیرگذار تیمش به جنگ هیولایی رفت که خودش آفریده بود.

 اما هواداران بایرن و سرا‌ن این باشگاه بزرگ هیچ توجهی به این بدشانسی‌ها ندارند. آن‌ها فقط یک چیز را می‌دانند و آن هم این است که تیمشان با هدایت ماگات، هیتسفیلد، فن‌گال و ‌هاینکس در بیش از‌10 سال گذشته هر بار که فاتح بوندس‌لیگا شده بود، قهرمانی در جام حذفی را هم به دست آورده بود که امسال از این مهم باز ماند. باید صبر کرد و دید که پس از 4 شکست پیاپی در‌نهایت چه سرنوشتی در پایان فصل در انتظار بایرن‌مونیخ و سرمربی مورد انتقاد آن خواهد بود.


بخش ورزشی تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین