سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان مدعی شد: بیشتر چالش های منطقه به خاطر دخالت ایرانی ها در امور داخلی کشورهای منطقه است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 عربستان: چالش ها به خاطر ایرانیان است!


عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان مدعی شد: بیشتر چالش های منطقه به خاطر دخالت ایرانی ها در امور داخلی کشورهای منطقه است.

عادل الجبیر

به گزارش انتخاب،الجبیر در کنفرانس خبری مشترک با جان کری اظهار داشت: من از شما به خاطر میزبانی وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس در پاریس تشکر می کنم.ما گفتگوهای بسیار سازنده درباره وضع گفتگوهای پنج به علاوه یک در خصوص برنامه هسته ای ایران داشتیم. ما همچنین گزارشی مبسوط درباره جنبه های فنی این گفتگوها داشتیم که دو ساعت به طول انجامید.

ما همچنین یک ساعت و نیم دیگر را به نشست کمپ دیوید اختصاص دادیم.هدف کمپ دیوید و موضوعی که در کمپ دیوید درباره آن بحث خواهد شد درباره تقویت روابط نظامی و امنیتی بین آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس و همچنین مقابله با چالش هایی خواهد بود که ما در منطقه با آن روبرو هستیم که بیشتر آن دخالت ایرانی ها در امور داخلی کشورهای منطقه است.

وی افزود: ما از این گفتگوها بسیار خرسندیم و من فکر می کنم این گفتگوها بسیار سازنده و مفید است. اکنون درک روشن تری از آنچه داریم که رهبران ما در کمپ دیوید گفتگو خواهند کرد. من از جان کری به خاطر میزبانی این نشست تشکر می کنم.

عادل الجبیر گفت: همانطور که دیروز گفتم ما بدنبال آتش بس پنج روزه در یمن به خاطر اهداف بشردوستانه و سرازیر شدن کمک های بشردوستانه به یمن هستیم.ما تصمیم گرفتیم این آتش بس در یازده صبح این سه شنبه در یازدهم مه شروع شود و پنج روز به طول بیانجامد و درصورتی که نتایج مثبتی داشته باشد می تواند تمدید گردد.

ما از این گفتگوها بسیار خرسندیم و من فکر می کنم این گفتگوها بسیار سازنده و مفید است. اکنون درک روشن تری از آنچه داریم که رهبران ما در کمپ دیوید گفتگو خواهند کرد. من از جان کری به خاطر میزبانی این نشست تشکر می کنم

وزیر امور خارجه عربستان سعودی گفت، در جریان آتش بس، جلوگیری از سرازیر شدن تسلیحات به دست حوثی ها و متحدان آنها در یمن از راه هوای و دریا ادامه خواهد یافت.

وزیر امور خارجه عربستان سعودی ادامه داد: ما امیدواریم حوثی ها سرعقل آیند و منافع یمن و مردم یمن را درک کنند و این(منافع یمن) باید اولویت برای هر کسی باشد. من می خواهم به صورت شفاف بگویم که با تبعیت نکردن حوثی ها و متحدانش از آتش بس، آتش بس پایان خواهد یافت. من معتقدم این فرصتی است تا حوثی ها نشان دهند به مردم خود و یمن توجه دارند. ما امیدواریم آنها این پیشنهاد را برای خوبی یمن و مردم یمن بپذیرند.

بخش سیاست تبیان

منبع : الف

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین