سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از اجرا شدن طرح سنجش سلامت دانش آموزان به صورت الکترونیکی خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

امسال طرح سنجش سلامت دانش آموزان به صورت الکترونیکی انجام می شود.

امسال طرح سنجش سلامت دانش آموزان به صورت الکترونیکی انجام می شود


رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از اجرا شدن طرح سنجش سلامت دانش آموزان به صورت الکترونیکی خبر داد.


 مجید قدمی در جلسه با استاندار کرمان با اشاره به طرح سنجش سلامت دانش آموزان اظهار داشت: با اجرای این طرح 97 دانش آموزان درصد مناطق کشور را مورد ارزیابی سلامت قرار داده‌ایم.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دغدغه کنونی ما دانش آموزان نابینای روستایی هستند، افزود: مقرر شده است این دانش آموزان را از روستاها به مدارس شبانه روزی در شهرها آورده و سرویس ایاب و ذهاب در اختیارشان قرار دهیم.

وی از تلاش برای یکی کردن مدارس دانش آموزان کم توان ذهنی با دانش آموزان عادی خبر داد و گفت: باید مدارس خاص را کم کنیم تا همه دانش آموزان بتوانند در کنار هم تحصیل کنند و زندگی در اجتماع را یاد بگیرند. قدمی به تامین هزینه سرویس در 20 منطقه کشور برای ایاب و ذهاب کودکان کم توان ذهنی اشاره و تصریح کرد: براورد ما برای این مساله 27 میلیارد بوده است که تاکنون 22 میلیارد آن تامین شده است و مابقی آن را از اعتبارات روستایی تامین می‌کنیم.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور تاکید کرد: باید بچه‌های کم‌توان در کنار بقیه دانش آموزان حضور داشته باشند و تحصیل کنند که این امر مستلزم توجه به فیزیک و محیط مناسب در مدارس است.

به گفته معاون وزیر آموزش و پرورش در سال جاری یک میلیون و 300 هزار دانش آموز سال اولی خواهیم داشت که از خرداد ماه چکاپ پزشکی آن ها آغاز می‌شود. قدمی به تفاوت‌های طرح سنجش سلامت امسال با سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: امسال چکاپ به صورت الکترونیکی انجام می‌شود که اعتبار این کار را فراهم کرده ایم.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور تاکید کرد: باید بچه‌های کم‌توان در کنار بقیه دانش آموزان حضور داشته باشند و تحصیل کنند که این امر مستلزم توجه به فیزیک و محیط مناسب در مدارس است.

وی همچنین تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با رعایت عدالت به منویات مقام معظم رهبری در زمینه عدالت نزدیک شویم. به گفته معاون وزیر آموزش و پرورش دانش آموزان فقط به محیط مدرسه نیاز نداشته و باید سالن ورزشی و سایر امکانات برای آن‌ها فراهم شود.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور به چهار اردوگاه مخصوص کودکان استثنایی در کشور اشاره کرد و گفت: در استان‌های همدان، مشهد، چمستان و شمال این اردوگاه‌ها ساخته شده است.

در کرمان نیز زمینی در کوه‌پایه تهیه شده که متاسفانه برای ساخت اردوگاه کوچک است. وی از استانداری کرمان درخواست کرد تا نیمی از هزینه خرید زمین بیشتر برای این اردوگاه را تقبل کنند که استاندار کرمان با این امر موافقت کرد.

قدمی به خرید تبلت برای کودکان کم بینا اشاره کرد و گفت: به جای آنکه کتاب با خط درشت برای این کودکان فراهم کنیم تبلت خریداری شده و مطالب به صورت پی دی اف در اختیارشان قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به حضور 300 کودک یتیم محروم در استان کرمان اظهار داشت: تسهیلاتی برای این کودکان محروم در نظر گرفته ایم و امیدواریم استانداری کرمان نیز در این زمینه ما را یاری کند.   


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین