سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سخنرانی های من پیش از انقلاب در دانشگاه امیرکبیر همیشه مساله ساز می شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هاشمی و همسرش در دانشگاه امیرکبیر


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سخنرانی‌های من پیش از انقلاب در دانشگاه امیرکبیر همیشه مساله ساز می‌شد.

فتنه گر

هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم بزرگداشت روز استاد در دانشگاه امیرکبیر گفت: سخنرانی‌های من پیش از انقلاب در دانشگاه امیرکبیر همیشه مساله ساز می‌شد.

وی افزود: این دانشگاه اعتبار زیادی به ایران داده و امروز یکی از استوانه‌های علمی کشور است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخشی از صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: از چیزهایی که در اختیار ما نیست زمان ظهور و قیامت است و این حرفهایی که برخی می‌گویند امروز یا فردا ظهور می‌شود، دروغ است.

وی با اشاره به هفته گرامیداشت مقام معلم گفت: معلمان ما این روزها به دلیل اعتراض‌های بحق خود کلاس‌ها را تعطیل می‌کنند و البته کسی هم مانع آنها نیست و نباید باشد.

هاشمی در ادامه با اشاره به شهادت شهید مطهری گفت: التقاطی‌ها و چپی‌ها از قبل انقلاب کینه شهید مطهری را به دل گرفته بودند و در نهایت او را شهید کردند.

وی با اشاره به روزهای اول انقلاب گفت: اوایل انقلاب خیلی آزادی بود و هر کس هرچه می‌خواست، می‌گفت.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید براینکه شرایط جهان و منطقه به گونه‌ای است که باید هشیار باشیم، گفت: استکبار نتوانسته آنطور که دلش می‌خواست دنیا را بسازد و فهمیده‌اند کشور مقتدری در منطقه نباید باشد.

ایران و پایگاه آن در منطقه بدون حضور مردم و استحکام رابطه دولت و ملت نمی‌تواند نقش خود را بخوبی ایفا کند، در جنگ هم با حضور مردم توانستیم از مخاطرات آن عبور کنیم

وی افزود: مطمئن نیستم ولی از اظهارات اعضای کنگره امریکا به نظر می‌رسد که قصد دارند منطقه را به کشورهای کوچک تبدیل کنند، حرف‌هایی پیدا شده که می‌گوید عراق باید سه کشور و سوریه و یمن هرکدام دو کشور شوند، ایران تنها لنگر محکمی است که می‌تواند امنیت منطقه را حفظ کند.

هاشمی با تأکید براینکه وظیفه ماست که نگذاریم در جامعه تشتت ایجاد شود، گفت: ما در سال حساس انتخابات هستیم. در سوریه دارند تا محاصره دمشق پیش می‌روند.

وی ادامه داد: ایران و پایگاه آن در منطقه بدون حضور مردم و استحکام رابطه دولت و ملت نمی‌تواند نقش خود را بخوبی ایفا کند، در جنگ هم با حضور مردم توانستیم از مخاطرات آن عبور کنیم.

زنجیره انسانی اعتراضی دانشجویان امیرکبیر در مقابل درب دانشگاه همزمان با حضور هاشمی

به گزارش فارس، هاشمی رفسنجانی و عفت مرعشی امروز، به مناسبت بزرگداشت روز استاد از طرف ریاست دانشگاه امیرکبیر به این دانشگاه آمدند. این برنامه که قرار بود ساعت ۱۰:۳۰ برگزار شود به علت حواشی ایجاد شده به تاخیر افتاد. دانشجویان که به حضور هاشمی در دانشگاه معترض بودند با حضور در جلوی درب دانشگاه و محل ورود هاشمی در مقابل خودروی حامل وی زنجیره انسانی تشکیل دادند.

استکبار نتوانسته آنطور که دلش می‌خواست دنیا را بسازد و فهمیده‌اند کشور مقتدری در منطقه نباید باشد

این برنامه در حالی برگزار شد که از صبح امروز تدابیر امنیتی شدیدی در دانشگاه برقرار شده است. تعدادی از کلاس ها و آزمایشگاه‌های درسی مجاور مکان سخنرانی پلمپ و تعطیل شده اند. انتظامات دانشگاه با حضور در نقاط مختلف دانشگاه، سعی در پراکنده کردن دانشجویان داشتند.

اعضای انجمن های اسلامی اصلاح طلب ترقی خواه و فرهنگ و سیاست دانشگاه امیرکبیر با دردست داشتن تصاویری از سران فتنه به استقبال ورود هاشمی در دانشگاه امیرکبیر رفتند.

جمع زیادی از دانشجویان این دانشگاه نیز با دردست داشتن پلاکاردهایی با این عناوین که دانشگاه جای استوانه فتنه نیست، ما خیانت‌هایتان به مردم در سال ۸۸ را فراموش نمی‌کنیم، نسبت به حضور هاشمی رفسنجانی در دانشگاه امیرکبیر اعتراض کردند.

براساس این گزارش، در هفته‌های پیش نیز دانشگاه امیرکبیر، شاهد سخنرانی شخصیت‌های تنش زا چون محمدرضا خاتمی، اصغر فرهاد زاده و علی مطهری بوده است. این در حالی است که ریاست دانشگاه به برنامه‌های سخنرانی افرادی چون حسین شریعتمداری، بذرپاش (نماینده مجلس) و سعید زیباکلام به علت تنش زا خواندن برنامه ها مجوز نمی دهد.

هنگام ورود اتومبیل حامل هاشمی رفسنجانی دانشجویان با شعار مرگ بر فتنه‌گر و مرگ بر آمریکا از وی استقبال کردند.

بخش سیاست تبیان

منبع : جهان نیوز

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین