سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مدیریادگیری موسسه تبیان گفت: در سیستم آموزش مجازی قرآن، مباحث فنی و زیرساختی برعهده تبیان اما به لحاظ محتوا برعهده سازمان دارالقرآن است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فطیرخورانی عنوان کرد:

همکاری تبیان و دارالقرآن برای آموزش قرآن در مجرای مجازی

قطیرخورانی

مدیریادگیری موسسه تبیان گفت: در سیستم آموزش مجازی قرآن، مباحث فنی و زیرساختی برعهده تبیان اما به لحاظ محتوا برعهده سازمان دارالقرآن است.

الناز فطیرخورانی، مدیر مرکز یادگیری موسسه تبیان، با اشاره به سیستم آموزش مجازی تبیان در حفظ آنلاین قرآن اظهار کرد: سیستم آموزش مجازی تبیان کاملا بومی است و از صفر تا صد این کار را خودمان انجام می‌دهیم. همچنین دوره‌های آموزش حفظ، روانخوانی و تجوید قرآن را با دسترسی راحت برگزار می‌کنیم.

وی با بیان این مطلب که تعداد شرکت‌کنندگان در ایام ماه رمضان بیشتر می‌شود، افزود: این کلاس‌های حفظ قرآن با همکاری سازمان دارالقرآن است.

مدیر مرکز یادگیری موسسه تبیان تصریح کرد: در سیستم آموزش مجازی قرآن، مباحث فنی و زیرساختی برعهده تبیان اما به لحاظ محتوا برعهده سازمان دارالقرآن است. همه اساتید قرآن از سازمان تأمین می‌شود و در نهایت مدرک ارائه شده به کاربران، مدرکی مشترک میان تبیان و سازمان دارالقرآن است.

فطیرخورانی اظهار کرد: دوره‌های حفظ آنلاین قرآن به صورت کرسی‌های دوماهه و سه ماهه برگزار می‌شود. در واقع هر دوماه یکبار فرآینده ثبت نام آغاز می‌شود که البته تعداد شرکت‌کنندگان در ایام ماه مبارک رمضان بیش از ایام دیگر است.

وی بیان کرد: برای ارتقای دوره‌های مجازی حفظ قرآن باید به اطلاع‌رسانی بپردازیم. یکی از نقاط ضعف در همین اطلاع‌رسانی ضعیف دوره‌های مجازی قرآن است. بسیاری از افراد علاقمند به حفظ قرآن هستند اما به دلیل مشغله نمی‌توانند به خواسته موردنظر برسند.

مدیر مرکز یادگیری موسسه تبیان ادامه داد: اگر این گروه افراد در جریان کلاس‌های مجازی قرآن باشند، قطعا از این دوره‌ها استقبال خواهند کرد. حضور در کلاس‌های مجازی الزامی نیست و حتی آزمون هم به صورت  مجازی صورت می‌گیرد.

وی یادآور شد: از دیگر ضعف‌هایی که در حوزه آموزش آنلاین قرآن داریم، نبود فرهنگ لازم در این حوزه است. ما باید به بحث فرهنگسازی آموزش‌های مجازی قرآن بپردازیم. علاقه در میان افراد بسیار است اما متأُسفانه به دلیل نبود فرهنگسازی و اطلاع‌رسانی مناسب، شاهد استقبال کمتری از این دوره‌ها هستیم.

فطیرخورانی با اشاره به برگزاری تعداد دوره‌‌های بسیار آنلاین قرآن اظهار کرد: تعداد بسیار دوره‌ها نشانه موازی‌کاری در این امر نیست چراکه تعداد بسیار سبب دسترسی راحت کاربران به این دوره‌های آنلاین می‌شود. آنقدر در این حوزه دچار کمبود هستیم که افزایش تعداد دوره‌ها سبب جذب بیشتر کاربران می‌شود.

 

 

تنظیم: هومن بهلولی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین