تبیان، دستیار زندگی
گروه پالت پس از یک سال و نیم دوری از صحنه های کنسرت شهر تهران، در روزهای ۱۵ و ۱۶ اردیبهشت در تالار وحدت به روی صحنه خواهد رفت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پالت روی صحنه

گروه پالت پس از یک سال و نیم دوری از صحنه‌های کنسرت شهر تهران، در روزهای ۱۵ و ۱۶ اردیبهشت در تالار وحدت به روی صحنه خواهد رفت.

بخش هنری تبیان
گروه پالت

در آستانه‌ انتشار آلبوم «شهر من بخند!» و درحالی که طرفداران این گروه در شبکه‌های مجازی از عدم اجرای کنسرت ابراز نارضایتی می‌کردند، گروه پالت اولین اجرای رسمی خود در سال 1394 را طی روزهای 15 و 16 اردیبهشت در تالار وحدت به روی صحنه خواهد برد. این اولین اجرای این گروه پاپ تلفیقی در تالار وحدت است که قرار است  با طراحی صحنه سیامک احصایی به شکلی متفاوت اجرا شود.

در این اجرا اعضای گروه پالت متشکل از روزبه اسفندارمز (کلارینت)، کاوه صالحی (گیتار)، مهیار طهماسبی (ویولنسل)، داریوش آذر (کنترباس) و امید نعمتی (خواننده) به همراه امین طاهری (درامز) و سردار سرمست (پیانو، آکاردئون و ملودیکا) در دوبخش به اجرای قطعاتی از آلبوم‌های «آقای بنفش» و «شهر من بخند!» خواهند پرداخت.

احسان رسول‌اف تهیه‌کننده گروه پالت در این باره می‌گوید: «با پایان مراحل ضبط و آماده‌سازی آلبوم شهر من بخند در روزهای پایانی سال گذشته، برنامه‌ریزی و پیش‌تولید کنسرت‌ها نیز آغاز شد و اولین سری کنسرت‌ها در نیمه‌ اردیبهشت ماه در تالار وحدت به روی صحنه خواهد رفت. این کنسرت‌ها پس از رونمایی آلبوم در روزهای پایانی اردیبهشت در تهران و شهرستان‌ها ادامه خواهد داشت.»

کنسرت گروه پالت در ساعت 21:30 روزهای 15 و 16 اردیبهشت برگزار خواهد شد

گروه پالت در سال گروه موسیقی پالت در سال 1389 تشکیل شد. تا آن زمان هر کدام از اعضای گروه به صورت مستقل به فعالیت در زمینه‌ی موسیقی می‌پرداخت. در خرداد 1391 اولین اجرای گروه پالت در مجموعه‌ی گالری محسن برگزار شد. به دنبال این اجرا اعضای گروه فعالیت خود را جهت برگزاری کنسرت‌های بزرگ و انتشار آن متمرکز کردند که نهایتا در آبان همان سال اولین اجرای رسمی این گروه در برج آزادی به روی صحنه رفت و آلبوم «آقای بنفش» اولین اثر این گروه در اسفند سال 91 به بازار عرضه شد.

این گروه در طول سال‌های 92 و 93  در کنار اجرای کنسرت در ایران و کشورهای دیگر به آماده‌سازی و ضبط آلبوم جدید خود پرداخت. آلبوم «شهر من بخند» در استودیو کرگدن تهران، مراحل نهایی مسترینگ خود را در استودیوی ابی‌رود لندن به پایان رساند تا در روزهای پایانی اردیبهشت ماه به بازار عرضه شود. اعضای گروه و عوامل تولید آلبوم «شهر من بخند» معتقدند این آلبوم فضای کاملا متفاوتی با آلبوم پیشین دارد و فصل نوینی در فعالیت‌های این گروه به حساب می‌آید.

روزبه اسفندارمز سرپرست گروه پالت در مورد ویژگی‌های این آلبوم می‌گوید: «بخشی از قطعات این آلبوم در زمان انتشار آلبوم آقای بنفش ساخته شده بود و بعضا در اجراهای زنده‌ی ما نیز اجرا می‌شد ولی با توجه به تفاوت‌های زیبایی‌شناختی آثار تصمیم برآن بود که آن قطعات در آلبوم دوم عرضه شوند. در آلبوم «شهر من بخند!»، شنونده‌ها روند دگردیسی پالت از آلبوم اول به این مجموعه را کاملا حس خواهند کرد. فکر می‌کنم طیف وسیع‌تری از مخاطبان با «شهر من بخند!» ارتباط برقرار خواهند کرد و سلیقه‌های جدیدی به جمع پالتی‌ها اضافه خواهد شد.»

کنسرت گروه پالت در ساعت 21:30 روزهای 15 و 16 اردیبهشت برگزار خواهد شد و فروش بلیت آن از عصر روز پنجشنبه 10 اردیبهشت از طریق سامانه‌های فروش بلیت اینترنتی عرضه خواهد شد.


منبع: فارس