تبیان، دستیار زندگی
جشنواره دوره دهم پروژه های دانش آموزی ایران، در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ10 و 11 اردیبهشت ماه در چهار بخش، نمایشگاهی، سمینارهای علمی، مسابقات و کارگاه های آموزشی در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار خواهد شد. ..
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : علی سرمدی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برنامه کنداکتور دهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی موسسه ی فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان و دانشگاه شهید بهشتی

کنداکتور دهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی موسسه ی فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان و دانشگاه شهید بهشتی

جشنواره دوره دهم پروژه های دانش آموزی ایران، در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ10 و 11 اردیبهشت ماه در چهار بخش، نمایشگاهی، سمینارهای علمی، مسابقات و کارگاه های آموزشی در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار خواهد شد.


توسعه آموزش مبتنی بر جستجوگری در بین همه دانش آموزان کشور، یکی از مهمترین اهداف برگزاری دهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی است.


گسترش فرهنگ پژوهشگری در بین دانش آموزان، ایجاد زمینه ظهور خلاقیت و توانایی های بالقوه دانش آموزان، ارائه و عرضه دستاوردهای پژوهشی و فناوری، توسعه همکاری ها و مبادلات علمی و فنی مراکز پژوهشی و دستگاههای اجرایی، ایجاد انگیزه برای بالا بردن سطح علمی جهت تولید علم و جنبش نرم افزاری، افزایش حساسیت جامعه نسبت به پژوهش و متجلی کردن نتایج آن و تبیین نقش و اهمیت بالای تفکر و پژوهش دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.


در این جشنواره که ثبت نام آن از 13 آبان (روز دانش آموز) سال 93 آغاز شد، در مرحله نخست؛ بیش از 5000 دانش آموز از مقاطع ابتدائی، دبیرستان نوبت اول و دوم از 200 مدرسه و مرکز آموزشی کشور رقابت را آغاز کردند و در نهایت پس از داوری های اولیه ، 1200 گروه از 20 استان کشور، برگزیده و راهی مرحله دوم جشنواره شدند.


طی دو روز برگزاری این جشنواره، گروه های مذکور، دستاوردهای خود را در سه بخش غرفه های نمایشگاهی، سمینارهای علمی و مسابقات ارائه کرده و در نهایت هیئت داوران دانشگاه شهید بهشتی 100 گروه برتر جشنواره را انتخاب و در مراسم اختتامیه معرفی خواهند کرد.


دانش آموزان شرکت کننده ابداعات، اختراعات و پروژهای خود را در بخش سمینارها و غرفه ها در قالب موضوعاتی همچون علوم فیزیکی، علوم زیستی،علوم شیمی، علوم ریاضی، کامپیوتر، معارف اسلامی، فنی و مهندسی و اجتماعی و روانشناسی و در بخش مسابقات موضوعاتی همچون سازه های ماکارونی، ماشین های کمیکار، گرایش مسابقات روباتیک شامل گرایش های روبات های مسیریاب، جنگجو، امدادگر و نمایشی و گرایش مسابقات هوافضا، گرایش های گلایدر، موشک آبی و هاورکرافت ارائه خواهند کرد.


همچنین دانش آموزان شرکت کننده در این جشنواره، در بخش کارگاه های علمی و آموزشی در گرایش شیمی، فیزیک و زیست شناسی آزمایش ها و بازی های مهیج و جالبی برگزار و ارائه خواهد کرد.


بازدید از دانشکده ها و پژوهشکده های دانشگاه شهید بهشتی، برگزاری کارگاه های تخصصی و ارائه فعالیت های خلاقانه در قالب غرفه «هیجان، بازی، یادگیری» نیز به عنوان فعالیت های جانبی دهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی تبیان در نظر گرفته شده است.


همچنین ، جشنواره پروژه های دانش آموزی امسال میزبان تعدادی از گروه های بین المللی بوده و در حین برگزاری جشنواره نیز ، تیم داوری بنیاد ملی نخبگان ، ابداعات و اختراعات دانش آموزی را ارزیابی و بررسی خواهند کرد.


گفتنی است، گروه های دانش آموزی برتر این جشنواره علاوه بر دریافت جوایز، تندیس جشنواره و ثبت پروژه شان در سایت تبیان به آدرس: project.tebyan.net ، جهت ارزیابی به دبیرخانه جشنواره جوان خوارزمی نیز معرفی خواهند شد.

مراسم اختتامیه این برنامه ساعت 16 الی 19 مورخ 11 اردیبهشت ماه در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد . برنامه زمان بندی کنداکتور اختتامیه این برنامه را می توانید از اینجا دانلود نمایید.


دبیرخانه جشنواره پروژه های دانش آموزی

تنظیم: علی سرمدی