تبیان، دستیار زندگی
لوئیز فیگو ستاره سابق بارسلونا و رئال مادرید مطمئن است که در انتخابات آینده فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) پیروز خواهد شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فیگو: من رییس فیفا می شوم


لوئیز فیگو ستاره سابق بارسلونا و رئال مادرید مطمئن است که در انتخابات آینده فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) پیروز خواهد شد.

فیگو

نامزد ریاست فیفا که برای حضور در یک تورنمنت فوتبال در امارات متحده عربی بسر می برد، در گفت و گو با سایت فدراسیون فوتبال این کشور گفت: من گزینه مناسبی برای این سمت هستم. با توجه به حضور سپ بلاتر رییس کنونی فیفا، الحسین اردنی و مایکل فان پراگ رییس فدراسیون فوتبال هلند این رقابت آسان نیست.

وی گفت: اما شانس من بسیار زیاد است. من فرد مناسبی برای ایجاد تغییرات لازم هستم و شفافیت بیشتری به این نهاد که وجهه آن در سالهای اخیر دچار آسیب شده است، می بخشم.

فیگو معتقد است که بازیکنانی که در بالاترین سطح بازی کرده اند درصورتی که به آنها فرصت داده شود می توانند به فیفا خدمت کنند.

وی گفت: مردم در مورد ضرورت تغییرات حرف می زنند. بعد از حضور طولانی در زمین چمن، می دانیم برای بهتر شدن فوتبال چه باید کرد.

فیگو اظهار داشت: این کار شامل ارایه روشهای دمکراتیک در فرایند تصمیم سازی است. ما باید از نظرهای جدید استقبال کنیم. این چالش جدیدی برای من است و باید این چالش را ببرم.

وی گفت: اما شانس من بسیار زیاد است. من فرد مناسبی برای ایجاد تغییرات لازم هستم و شفافیت بیشتری به این نهاد که وجهه آن در سالهای اخیر دچار آسیب شده است، می بخشم

وی گفت: راهبرد من متمرکز بر شفافیت و دمکراسی بیشتر است. برای اصلاحات ضروری در جوامع ورزشی تغییرات زیادی باید ایجاد شود.

فیگو گفت: من از حمایت شمار زیادی از اسطوره های سابق فوتبال برخوردار هستم. دیه گو مارادونا و په له از نیازهای واقعی فوتبال آگاه هستند و در پیام های زیادی نگرانی های خود را ابراز داشته اند. فکر می کنم این امر به کارزار انتخاباتی من کمک می کند.

انتخابات فیفا روز 29 ماه مه در زوریخ برگزار می شود.


بخش ورزشی تبیانمنبع: سایت امارات