تبیان، دستیار زندگی
مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان از تفاهمی سه جانبه برای ادامه کار کارلوس کی روش خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کی روش در تیم ملی ماندنی شد


مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان از تفاهمی سه جانبه برای ادامه کار کارلوس کی‌روش خبر داد.

کی روش و کفاشیان

رضا حسنی‌خو پس از جلسه‌ای که با حضور کی‌روش و کفاشیان در محل فدراسیون فوتبال برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس تفاهم و فضایی که به وجود آمد قصد بر این شد که کی‌روش کارش را در تیم ملی دنبال کند و به تفاهمی سه جانبه مابین سرمربی تیم ملی، رییس فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان رسیدیم.

وی ادامه داد: در جلسات قبلی نیز به تفاهم‌نامه‌ای رسیده بودیم که قرار بود بر اساس آن کار طی چارچوب و قوانین و مقررات کشور ادامه یابد و به مواضعی تاکید شد که در ذیل به آن اشاره می‌کنیم.

مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان درباره این تفاهم سه جانبه اعلام کرد: بند اول آن این است که مقرر شد سرمربی تیم ملی بر اساس قرارداد فی‌مابین به وظایف خود عمل کند و برنامه‌ها را متناسب با شرایط و امکانات فدراسیون فوتبال و نیز هماهنگی سازمان‌های مربوطه ارائه کند.

حسنی‌خو ادامه داد: بند دوم این تفاهم‌نامه این است که فدراسیون فوتبال بر اساس شرایط، ملزومات تیم ملی را فراهم کند و اعتبارات مورد نیاز را برای تیم ملی به عنوان اولویت قرار دهد. علاوه بر این با توجه به سال همدلی و همزبانی در کشور، همدلی و همزبانی مدیریتی در فدراسیون فوتبال دنبال شود چرا که اگر بخواهیم به موفقیت برسیم نمی‌توانیم در فدراسیون دو صدا داشته باشیم. اگر هم کسی تمایل ندارد می‌تواند از فدراسیون فوتبال برود چرا که وزارت ورزش جمهوری اسلامی به این نتیجه رسیده است که کی‌روش کارش را با تیم ملی دنبال کند.

مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان درباره این تفاهم سه جانبه اعلام کرد: بند اول آن این است که مقرر شد سرمربی تیم ملی بر اساس قرارداد فی‌مابین به وظایف خود عمل کند و برنامه‌ها را متناسب با شرایط و امکانات فدراسیون فوتبال و نیز هماهنگی سازمان‌های مربوطه ارائه کند

وی ادامه داد: من در صحبت‌هایی که با رییس فدراسیون فوتبال داشتم او خاطرنشان کرد که کی‌روش برنامه‌هایش را برای جام جهانی 2018 روسیه بدهد تا از مرحله اول به مرحله بعدی صعود کنیم و بتوانیم برای رسیدن به این هدف امکاناتی که نیاز دارند را فراهم کنیم.

حسنی‌خو درباره پرداخت رقم قرارداد کی‌روش نیز بیان کرد: وزارت ورزش تعهدی برای پرداخت رقم عقد قرارداد کی‌روش نداده است بلکه وزارتخانه به فدراسیون‌ها مبالغی را جهت پیشبرد کارهایشان می‌دهد که فدراسیون فوتبال هم جزئی از آن‌هاست.

کفاشیان: خواستار حمایت همه ارگان‌ها از تیم ملی شدیم

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: در جلسه امروز مواردی که احساس کردیم مهم است را بیان کردیم و خواستار حمایت سایر ارگان‌ها از طریق وزارت ورزش از تیم ملی شدیم تا دغدغه‌ها برطرف شده و نماینده وزارت ورزش نیز قول حمایت و همکاری دهد.

علی کفاشیان پس از جلسه‌ای که امروز با نماینده وزارت ورزش و کارلوس کی‌روش داشت اظهار داشت: در جلسه قبلی پس از 7 ساعت جلسه مقرر شد تا صحبت‌های لازمی به میان آمده و طرفین تفاهمات لازم را انجام دهند و امروز نیز از آقای حسنی‌خو و کی‌روش خواستیم تا جلسه‌ای برای این نتیجه‌گیری داشته باشیم.

وی ادامه داد: در جلسه امروز مواردی که احساس کردیم مهم هست را بیان کردیم و خواستار حمایت سایر ارگان‌ها از طریق وزارت ورزش از تیم ملی شدیم تا دغدغه‌ها لغو شده و نماینده وزارت ورزش نیز قول حمایت و همکاری دهد.

کفاشیان در مورد ممنوع‌الخروجی کی‌روش گفت: قرار شد تمام سعی و تلاش خود را کنیم تا این مشکل از مسئولان بالا حل شود و سریعا این اتفاق بیفتد.

وی در مورد برنامه‌های تیم ملی گفت: ازبکستان پیشنهادی به ما داده که آن را قبول نکردیم و آنها باید شرایط ما را قبول کنند ضمن اینکه اردوهای تیم ملی خرداد ماه آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه مردم از این به بعد می‌توانند به ادامه کار کی‌روش خوشبین باشند افزود: قرار شد کی‌روش جلسه‌ای را با هیات رئیسه گذاشته تا برنامه‌های 4 ساله خود را ارائه دهد تا طبق برنامه‌ریزی او دیگر هیچ مشکل و حرف و حدیثی نباشد.

وی در پایان گفت: دستیار کی‌روش و سرپرست تیم ملی مشخص خواهد شد.

بخش ورزشی تبیان

منبع : ایسنا