تبیان، دستیار زندگی
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از راه اندازی مراکز یادگیری محلی در آینده نزدیک در کشور خبر داد و گفت: در این مراکز، علاوه بر خواندن و نوشتن، مهارت های زندگی، مهارت های اجتماعی، حقوق شهروندی و مهارت اشتغال به شهروندان آموزش داده می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مراکز یادگیری محلی در کشور به زودی راه اندازی می شود.

مراکز یادگیری محلی در کشور به زودی راه اندازی می شود


 رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از راه اندازی مراکز یادگیری محلی در آینده نزدیک در کشور خبر داد و گفت: در این مراکز، علاوه بر خواندن و نوشتن، مهارت های زندگی، مهارت های اجتماعی، حقوق شهروندی و مهارت اشتغال به شهروندان آموزش داده می شود.


علی باقرزاده در جلسه پشتیبانی سواد آموزی شهرستان رودان، ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهدای عرصه تعلیم و تربیت، با اشاره به نقش معلمان در پرورش فکر و اندیشه گفت: بر اساس تعالیم دینی، معلم از جایگاه ویژه ای برخوردار است چرا که همه پیامبرانی که از سوی پروردگار برای هدایت بشر آمدند، همگی معلم بودند و تلاش داشتند انسان ها را به تفکر و تعقل در زمینه اهداف خلقت انسان وادارند .

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به روند سرمایه گذاری کشورها در بخش آموزش و برنامه ١٥ ساله یونسکو با عنوان (آموزش برای همه)، افزود: این برنامه باعث شد اراده لازم در غالب کشورهای جهان برای ارتقا و بهبود آموزش و پرورش بوجود بیاید و سوای منابع اعتقادی و دینی که تاکید ویژه ای بر گسترش بخش تعلیم و تربیت دارد، این موضوع به عنوان یک مولفه پیشرفت مورد توجه کشورها قرار گرفت و باعث شد از منابع ویژه خود برای دسترسی شهروندان به مدارس استفاده کنند.

وی، اضافه کرد: نتایج بسیاری از تحقیقات مبیّن خسارات زیاد ترک تحصیل و بی سوادی است؛ اینکه ما تلاش می کنیم همه به مدرسه بروند تنها دغدغه ما نیست بلکه همه دنیا به این نتیجه رسیده اند که تنها از طریق مدرسه و سیستم نظام آموزشی می توان مهارت های زندگی و فنون بهتر زیستن را آموخت.

قطعا یکی از عناصر اصلی مبارزه با بی سوادی، مبحث هزینه و امکانات است، در این راستا ما این آمادگی را داریم که تمام هزینه های این بخش در شهرستان رودان را تأمین کنیم و در این زمینه جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

باقرزاده، جامعه امروز را محصول آموزش و پرورش گذشته و جامعه فردا محصول آموزش و پرورش امروز عنوان کرد و گفت: ما در برخی مناطق مدارس دو نفره داریم که به طور متوسط به ازای هر دانش آموز 100میلیون ریال هزینه می کنیم که این امر نشانگر اهمیت و رغبت دولت برای ارتقاء سواد آموزشی در مناطق مختلف و به ویژه مناطق محروم است.

وی بیان کرد: قطعا یکی از عناصر اصلی مبارزه با بی سوادی، مبحث هزینه و امکانات است، در این راستا ما این آمادگی را داریم که تمام هزینه های این بخش در شهرستان رودان را تأمین کنیم و در این زمینه جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.  معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین از راه اندازی مراکز یادگیری محلی در آینده نزدیک در کشور خبر داد و گفت: در این مراکز، علاوه بر خواندن و نوشتن، مهارت های زندگی، مهارت های اجتماعی، حقوق شهروندی و مهارت اشتغال به شهروندان آموزش داده می شود.

وی در ادامه افزود: یک یا دو مرکز یادگیری محلی در رودان نیز احداث خواهد شد و بعد از چند سال نیز اداره آن به خود شهرستان سپرده خواهد شد.


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان