تبیان، دستیار زندگی
این مرجع تقلید در دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: دلیلی ندارد کسانی که درآمد کافی دارند، با سوءاستفاده از این وضعیت کشور، مردم را متحمل این هزینه ها کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آیت‌الله مکارم: پرداخت یارانه‌ها از اول اشتباه بود


این مرجع تقلید در دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: دلیلی ندارد کسانی که درآمد کافی دارند، با سوءاستفاده از این وضعیت کشور، مردم را متحمل این هزینه‌ها کنند.

مکارم شیرازی

آیت‌الله مکارم شیرازی ظهر امروز در دیدار با وزیر و مدیران وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی با اشاره به اهمیت مقام کار و کارگر در اسلام گفتند: اسلام جایگاه بسیار ولایی را برای کار و کارگران در نظر گرفته است که در هیچ مکتب دیگری دیده نمی‌شود.

ایشان افزودند: قطرات عرق کارگران در هنگام کار پاداشی همچون قطرات خون شهدا در میدان جنگ دارد و همچنین در روایات آمده است که خواب یک کارگر پس از خستگی کاری، عبادت محسوب می‌شود.

نگاهی جدید به توسعه کار و کارگر شود

معظم له با اشاره به وظایف سنگین سهولت در زمینه اشتغال‌زایی گفتند: با توجه به مشکلات عدیده و تحریم همه‌جانبه دشمن؛ ایجاد اشتغال در کشور کاری ارزشمند است که باید این روند توسعه یابد؛ همچنین باید نگاهی جدید به توسعه فرهنگ و کار و کارگر در کشور داشته باشیم. باید بهترین کار و خدمت‌رسانی را به مردم ارائه دهیم. زیرا باید کار  فرهنگ در کشور را نهادینه کنیم.

حضرت آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفتند: در حوزه تامین اجتماعی و بهزیستی فعالیت‌های خوبی ارائه شده از جمله طرح معلول در خانه، زیرا باید ایتام، معلولین و نیازمندان را در بستر خانه‌ها و محیط گرم خانواده‌ها رشد داد، نه اینکه آنها را در یک اتاق محبوس کنیم، باید به آنها کمک کرد تا زندگی بهتری داشته باشند.

پرداخت یارانه‌ها از اول اشتباه بود

معظم له با اشاره به پرداخت یارانه‌ها افزودند: متاسفانه پرداخت یارانه‌ها از اول نیز اشتباه بود و با شعار‌های غیرواقعی فعالیت‌هایی انجام شد که نتیجه آن مشکلات عدیده اقتصادی امروز کشور است، ما معتقدیم که بیش از نیمی از مردم کشور نیازی به یارانه 45 هزار تومانی ندراند، نباید مردم را به اینگونه پول‌ها وادار کرد و به جای آن باید کار تولید و توسعه کشور را الگو قرار دهیم.

تاسفانه پرداخت یارانه‌ها از اول نیز اشتباه بود و با شعار‌های غیرواقعی فعالیت‌هایی انجام شد که نتیجه آن مشکلات عدیده اقتصادی امروز کشور است

ایشان بیان کردند: اگر این کسری بودجه‌ای که به خاطر یارانه‌ها در کشور ایجاد شده، با هدفمندی صحیحح ایجاد می‌شد؛ امروز بسیاری از مشکلات کشور حل می‌شد. دلیلی ندارد که کسانی که درآمد کافی دارند با سوءاستفاده از این وضعیت، کشور و مردم را متحمل این هزنیه‌ها کنند.

این مرجع تقلید ادامه دادند:  به طور کلی این‌گونه پول‌ها اشکال شرعی دارد و کسی که نیاز به این پول ندارد؛ نباید آن را بگیرید. اگر خلوص نیت در این زمینه رعایت شود؛ مشکلی نیز به وجود نمی‌آید و این سرمایه عظیم صرف رشد و تولید و اقتصاد عمومی کشو ر خواهد شد.

بخش سیاست تبیان


منبع: تابناک