تبیان، دستیار زندگی
روز گذشته قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا در نیون سوییس انجام شد و 4 تیم رئال مادرید، بایرن مونیخ، بارسلونا و رئال مادرید در نیمه نهایی لیگ قهرمانان و همچنین تیم های سویا، ناپولی، فیورنتینا و دنیپرو در نیمه نهایی یورو لیگ رقبای خود را شناختند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گواردیولا به بارسا رسید


روز گذشته قرعه‌کشی لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا در نیون سوییس انجام شد و 4 تیم رئال‌مادرید، بایرن‌مونیخ، بارسلونا و رئال‌مادرید در نیمه نهایی لیگ قهرمانان و همچنین تیم‌های سویا، ناپولی، فیورنتینا و دنیپرو در نیمه نهایی یورو لیگ رقبای خود را شناختند.
بارسلونا و بایرن مونیخ

بر اساس قرعه انجام شده در رقابت‌های یورو لیگ ناپولی ایتالیا باید با دنیپروی اوکراین روبه‌رو شود و سویای اسپانیا، مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها نیز باید با فیورنتینای ایتالیا پیکار کند. اما در رقابت‌های لیگ قهرمانان شاهد 2 بازی فوق‌العاده در مرحله نیمه نهایی خواهیم بود.
در این مرحله رئال‌مادرید، مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها برابر یوونتوس قرار خواهد گرفت و بایرن‌مونیخ به مصاف بارسلونا می‌رود. رئال‌مادرید با 10 عنوان قهرمانی، پرافتخارترین تیم این رقابت‌هاست و در صورت تکرار قهرمانی به اولین تیمی تبدیل خواهد شد که توانسته از عنوان قهرمانی خود در لیگ قهرمانان دفاع کند.
کهکشانی‌ها این فصل پنجمین حضور متوالی خود در نیمه نهایی را تجربه می‌کنند؛ مادریدی‌ها در 4 دوره قبلی، تنها یک بار موفق به صعود به فینال شده‌اند. اما در مقایسه با رئال، یووه در نیمه نهایی‌ها موفق‌تر بوده. بانوی پیر تاکنون در 10 بازی خود در نیمه نهایی‌ها، در 7 بازی به پیروزی دست پیدا کرده و در 3 بازی نیز شکست خورده است.

در این مرحله رئال‌مادرید، مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها برابر یوونتوس قرار خواهد گرفت و بایرن‌مونیخ به مصاف بارسلونا می‌رود. رئال‌مادرید با 10 عنوان قهرمانی، پرافتخارترین تیم این رقابت‌هاست و در صورت تکرار قهرمانی به اولین تیمی تبدیل خواهد شد که توانسته از عنوان قهرمانی خود در لیگ قهرمانان دفاع کند
در دیگر بازی نیز بایرنی که در حال تجربه چهارمین نیمه نهایی متوالی خود است باید با پپ گواردیولا به مصاف بارسلونا برود. مسلما تقابل پپ با تیم سابقش یکی از نکات جذاب این بازی خواهد بود. این بازی تکرار نیمه نهایی سال 2013 است. در آن سال بایرن با گواردیولا موفق شد در مجموع 2 بازی آبی‌اناری‌ها را با نتیجه تحقیرآمیز 7 - صفر از پیش رو بردارد.
بخش ورزشی تبیان


منبع: سایت یوفا