تبیان، دستیار زندگی
حذف زودهنگام 2 نماینده از 4 نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا و سرنوشت نامشخص 2 نماینده دیگر در فاصله یک هفته تا پایان دور گروهی زنگ خطر را برای فوتبال ایران به صدا درآورده و با ادامه این روند بعید نیست در فصل آینده سهمیه کشورمان در لیگ قهرمانان کاهش پید
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نگاهی به عملکرد نمایندگان ایران در اسیا


حذف زودهنگام 2 نماینده از 4 نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا و سرنوشت نامشخص 2 نماینده دیگر در فاصله یک هفته تا پایان دور گروهی زنگ خطر را برای فوتبال ایران به صدا درآورده و با ادامه این روند بعید نیست در فصل آینده سهمیه کشورمان در لیگ قهرمانان کاهش پیدا کند.
تراکتورسازی

حتی اگر در خوش‌بینانه‌ترین حالت ممکن هم دو نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا از مرحله گروهی بالا بروند، این نتایج زیبنده فوتبال پرمدعای ایران که داعیه حضور همیشگی در جام جهانی را دارد، نیست.

در پایان هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا 3 باخت و یک تساوی حاصل کار نمایندگان ایران بود که با ثبت این نتایج تیم‌های تراکتورسازی و فولاد وداع زودهنگامی با لیگ قهرمانان داشتند و کار صعود نفت و پرسپولیس هم به اما و اگر کشیده شده است.

با نگاهی به نتایج 5 هفته گذشته از لیگ قهرمانان آسیا مشخص می‌شود جمع کل امتیاز نمایندگان ایران از 60 امتیاز ممکن تنها 24 امتیاز بوده است.

4 نماینده ایران روی هم در بازی‌هایی که انجام داده‌اند 23 گل دریافت کرده‌اند و تنها موفق شده‌اند 19 گل در 20 بازی خود به ثمر برسانند. تراکتورسازی و فولاد در بین 4 تیم چهارم هستند و پرسپولیس و نفت در مکان دوم گروه خود قرار گرفته‌اند.
در روز نخست هفته پنجم ابتدا تراکتورسازی تبریز که در گروه D حضور دارد میزبان تیم نسف قارشی ازبکستان بود و با وجود ارایه بازی هجومی و برتری نسبی نسبت به حریف 2- یک در تبریز تن به شکست داد و با 4 امتیاز در قعر جدول گروهش ماند و دیگر شانسی برای صعود ندارد. فولاد خوزستان هم شامگاه سه‌شنبه در دوحه قطر به مصاف السد این کشور رفت و با یک گل مغلوب حریف شد تا با 3 امتیاز از 5 بازی در انتهای جدول گروه C بماند و از این گروه صعود الهلال عربستان و السد قطعی شود.
یک روز پس از حذف تیم‌های فولاد و تراکتورسازی 2 نماینده کشورمان در تهران و قطر به مصاف حریفان ازبک و قطری رفتند که حاصل این 2 بازی هم فقط یک امتیاز بود. نفت تهران که با 7 امتیاز در صدر جدول گروه B قرار داشت و می‌توانست با برتری برابر پاختاکور ازبکستان صعودش را تا حدود زیادی مسجل کند در تهران با تساوی یک- یک متوقف شد و هم 2 امتیاز حساس را از دست داد و هم از صدر جدول سقوط کرد و جایش را به العین امارات داد تا کار صعودش به اما و اگر بکشد.

4 نماینده ایران روی هم در بازی‌هایی که انجام داده‌اند 23 گل دریافت کرده‌اند و تنها موفق شده‌اند 19 گل در 20 بازی خود به ثمر برسانند. تراکتورسازی و فولاد در بین 4 تیم چهارم هستند و پرسپولیس و نفت در مکان دوم گروه خود قرار گرفته‌اند

حالا شاگردان منصوریان برای قطعی کردن صعودشان به مرحله حذفی باید در بازی پایانی مرحله گروهی در امارات، العین صدرنشین را شکست دهند چراکه پاختاکور 6 امتیازی در بازی پایانی میزبان الشباب عربستان است و در صورت پیروزی 9 امتیازی شده و اگر نفت نتواند 3 امتیاز بازی پایانی را کسب کند با 8 امتیاز حذف خواهد شد.

وضعیت تیم پرسپولیس دیگر نماینده باقی مانده کشورمان در کورس رقابت‌ها کمی بهتر از نفت تهران است. پرسپولیس که پیش از بازی با لخویا با 9 امتیاز در صدر جدول گروه A قرار داشت با قبول شکست سنگین 3- صفر برابر این تیم قطری صدر جدول را از دست داد و حالا باید نگران صعود هم باشد.

سرخ‌پوشان پایتخت اگرچه در بازی پایانی مرحله گروهی میزبان بنیادکار ازبکستان هستند اما با توجه به دیدار تیم‌های النصر عربستان 8 امتیازی با لخویای 10 امتیازی در عربستان ،پرسپولیسی ها برای صعود راحت می تواند با پیروزی در دیدار خانگی بدون در نظر گرفتن دیگر دیدار این گروه خود را یکی ازتیم های صعود به دور بعدی معرفی کند.

بخش ورزشی تبیان