تبیان، دستیار زندگی
با انتشار تصاویر حضور «زهران علوش» فرمانده گروه تروریستی جیش الاسلام در استانبول، از حضور این تروریست برجسته سوری در ترکیه پرده برداشته شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تروریست معروف سوری در ترکیه+عکس


با انتشار تصاویر حضور «زهران علوش» فرمانده گروه تروریستی جیش الاسلام در استانبول، از حضور این تروریست برجسته سوری در ترکیه پرده برداشته شد.

زهران علوش

دولت ترکیه تاکنون نسبت به خبر حضور فرمانده گروه تروریستی «جیش الاسلام» واکنش نشان نداده و بارها مدعی مبارزه با تروریسم شده است. گرچه در خصوص اهداف و برنامه‌‌های سفر این تروریست برجسته به ترکیه خبری منتشر شده است، اما به نظر می‌آید که این سفر با هدف گسترش کمک‌های خارجی به تروریست‌های فعال در حومه دمشق صورت گرفته تا این تروریست‌ها گستره فعالیت خود را بیشتر کنند و برای شهر دمشق پایتخت سوریه خطر ایجاد کنند.

«زهران علوش» ۴۴ ساله از معروف‌ترین وهابی سوریه است که سال‌ها در زندان‌های دولت سوریه زندانی بود. این تروریست برجسته در ابتدای ناآرامی‌های سوریه، گروه تروریستی به نام «سریه الاسلام» را تشکیل داد که نام این گروه پس از گسترش فعالیت‌هایش به نام «جیش الاسلام» تغییر پیدا کرد.

«زهران علوش» ۴۴ ساله از معروف‌ترین وهابی سوریه است که سال‌ها در زندان‌های دولت سوریه زندانی بود. این تروریست برجسته در ابتدای ناآرامی‌های سوریه، گروه تروریستی به نام «سریه الاسلام» را تشکیل داد که نام این گروه پس از گسترش فعالیت‌هایش به نام «جیش الاسلام» تغییر پیدا کرد

گروه «جیش الاسلام» فعال ترین گروه مسلح در دمشق و حومه آن است و اداره مناطق تحت سیطره تروریست ها در منطقه «غوطه شرقیه» در حومه دمشق را بر عهده دارد. این گروه تروریستی مسئول حمله خمپاره‌ای و موشکی به شهر دمشق و شهادت صدها تن از ساکنان این شهر بوده است.

بخش سیاست تبیان

منبع : الف