تبیان، دستیار زندگی
پدر شهید «علی بخش غلامی» از شهدای تازه احراز هویت شده بابیان اینکه مادر شهید چند سال پیش، چشم انتظار از دنیا رفت، گفت: خوشحالم که فرزندم درراه امام حسین (ع) به شهادت رسیده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دانشگاه، مزار برترپدر شهید «علی بخش غلامی» از شهدای تازه احراز هویت شده بابیان اینکه مادر شهید چند سال پیش، چشم‌انتظار از دنیا رفت، گفت: خوشحالم که فرزندم درراه امام حسین (ع) به شهادت رسیده است.

شهید علی بخش غلامی

پدر شهید «علی بخش غلامی» از اهالی کوار استان فارس که روزهای اخیر پیکر مطهر فرزندش احراز هویت شد، گفت: از این اتفاق خیلی خوشحالم. دو روز پیش حدود ساعت 3 بعدازظهر خبر احراز هویت پیکر فرزندم را به من دادند. پیکر او در دانشگاه علوم پزشکی بابل دفن بود.

وی افزود: سال 62 به ما خبر دادند که علی جاویدالاثر شده است و کسی نیز لحظه شهادت او را ندیده است. تمام این سال‌ها چشم‌انتظارش بودیم. مادرش چند سال قبل، پیش‌ازاین که این خبر خوشحال‌کننده را بشنود با چشم‌انتظاری از دنیا رفت.

غلامی تصریح کرد: با آزادی اسرا، مطمئن شدیم که فرزندمان به شهادت رسیده است. سال گذشته از بنیاد شهید مراجعه کردند و از من آزمایش DNA گرفتند.

وی بابیان اینکه 4 پسر و 4 دختردارم، گفت: علی شانزده‌ساله بود که از طریق بسیج به جبهه رفت. روزی که می‌خواست برود گفت می‌روم قبر آقا امام حسین (ع) را زیارت کنم. در این راه یا شهید می‌شوم یا اسیر.

پدر شهید بابیان اینکه فرزندم، اهل نماز اول وقت و روزه گرفتن بود، بیان داشت: هر جا که مجلس امام حسین (ع) برپا می‌شد و او صدای نوحه و روضه ارباب را می‌شنید، به آن مجلس می‌رفت.

گفتم دانشگاه مکان بهتری است و جوانان و دانشجویان سر قبرش می‌روند تا راه را گم نکنند و باانگیزه و همت درراه دفاع از ایران اسلامی تحصیل کنند

او ادامه داد: پسرم یک‌بار که به جبهه رفته بود، مادرش از نبود او دل‌تنگ شده بود و مریض شد. به علی زنگ زدم. پل کرخه بود. وقتی متوجه شد مادرش مریض شده است، برگشت. بعد که وضعیت مادرش بهتر شد، رضایتش را گرفت و دوباره به جبهه رفت.

پدر این شهید بزرگوار با ابراز خوشحالی از شهادت فرزندش درراه امام حسین (ع)، گفت: اگر بازهم به گذشته برگردیم و فرزندم از من اذن حضور در جبهه را بخواهد، به او اجازه می‌دهم؛ و امروز یک شوق وصف‌ناشدنی دارم که می‌خواهم قبر فرزندم را در آغوش بگیرم.

وی در پاسخ به این سوال که دوست دارید فرزندتان در کجا مدفون باشد، بیان کرد: برای من فرقی نمی‌کند. گفتند اگر در دانشگاه باشد، بهتر است. من هم موافقت کردم و گفتم دانشگاه مکان بهتری است و جوانان و دانشجویان سر قبرش می‌روند تا راه را گم نکنند و باانگیزه و همت درراه دفاع از ایران اسلامی تحصیل کنند.

بخش  فرهنگ پایداری تبیان


منبع: خبرگزاری دفاع مقدس