تبیان، دستیار زندگی
برندگان جوایز معتبر پولیتزر 2015 در بخش های ادبی ، هنری و روزنامه نگاری معرفی شدند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برندگان جایزه پولیتزر 2015

برندگان جوایز معتبر پولیتزر 2015 در بخش‌های ادبی‌، هنری و روزنامه‌نگاری معرفی شدند.

بخش ادبیات تبیان
جایزه پولیتزر


برندگان جایزه پولیتزر سال 2015 در حالی در بخش‌های گوناگون اعلام شدند که «آنتونی دوئر» برای رمان «تمام نوری که نمی‌توانیم ببینیم» موفق به کسب این جایزه معتبر در بخش ادبیات داستانی شد.
بنابر اعلام هیئت داوران جوایز پولیتزر، این رمان که الهام گرفته از کتاب «وحشت جنگ جهانی دوم است» به دلیل "فصول کوتاه که به ماهیت بشر و قدرت متناقض تکنولوژی می‌پردازد" به عنوان برنده بخش ادبیات داستانی جوایز پولیتزر انتخاب شده است.
در بخش ادبیات غیر داستانی «انقراض ششم: یک تاریخ غیرطبیعی» از «الیزابت کولبرت» جایزه پولیتزر سال 2015 را از آن خود کرد و هیئت داوران این کتاب را به عنوان کاوشی در طبیعت که خواننده را مجاب به تفکر در تهدید رفتار انسانی در جهان گوناگونی‌های شگفت‌انگیز می‌کند معرفی کردند.
همچنین «جورج پرادلو» برای مجموعه شعر «دایجست» موفق به کسب جایزه پولیتزر در بخش شعر شد و جایزه پولیتزر در بخش تاریخ نیز به «الیزابت ای. فن» برای کتاب «رویارویی در قلب دنیا: تاریخ مردم سرخپوست ماندان» اعطاء شد.
«پاپ و موسیلینی: تاریخ اسرارآمیز پیوس یازدهم و ظهور فاشیسم در اروپا» نوشته «دیوید آی. کرتزر» نیز در بخش بیوگرافی جایزه را از آن خود کرد و در بخش روزنامه‌نگاری نیز نشریه‌های نیویورک تایمز، لس‌آنجلس تایمز، وال‌استریت ژورنال و واشنگتن پست به ترتیب بیشترین جوایز را کسب کردند.
برندگان جوایز پولیتزر جایزه‌ای نقدی به مبلغ 10 هزار دلار دریافت خواهند کرد.منبع: ایسنا