تبیان، دستیار زندگی
فته با بازی «پژمان بازغی» و «نگار فروزنده»؛ چهل درصد از فیلمبرداری «گره آخر» به پایان رسید. چهل درصد از فیملمبرداری تله فیلم "گره آخر" به کارگردانی "حسن لفافیان"و تهیه کنندگی "علی اصغر صدیقی" به پایان رسید. صدیقی با...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخبار هنری هفته

با بازی «پژمان بازغی» و «نگار فروزنده»؛ چهل درصد از فیلمبرداری «گره آخر» به پایان رسید.

چهل درصد از فیملمبرداری تله فیلم "گره آخر" به کارگردانی "حسن لفافیان"و تهیه کنندگی "علی اصغر صدیقی" به پایان رسید. صدیقی با اعلام این خبر گفت:پس از گذشت 20 روز فیلمبرداری 40 درصد از مراحل فیلمبرداری فیلم به پایان رسیده و به زودی تدوین آن آغاز خواهد شد.صدیقی گفت:"گره آخر" درباره رضا دولتخواه است که پس از تلاش بسیار موفق به طراحی نقشه فرش بدیع و زیبایی می شود که قرار است توسط دستگاه های جدید کارخانه فروزنده،پدر نامزد رضا به بهره برداری برسد اما حضور سامان نماینده دستگاه های جدید از آلمان تمامی برنامه های رضا و افسانه نامزدش را بهم می ریزد و.....وی همچنین از"پژمان بازغی" و" نگار فروزنده" به عنوان بازیگران اصلی این تله فیلم نام برد و گفت:در گره آخر یازیگرانی چون آرش تاج،بهمن دان،افشین نخعی،مریک صباغبان،مسعود سخایی،مجید افضلی،علی علیدوستی و...به ایفای نقش می پردازند.

تهیه کننده گره آخر در پایان گفت:هم اکنون گروه ،در خانه ای در شمال تهران مشغول فیلمبرداری هستند.

به گزارش سایت سنیمای ما دیگر عوامل این فیلم عبارتند از:نویسندگان فیلمنامه:آرش قادری،علیرضا احدی(بازنویسی حسن لفافیان)،کارگردان:حسن لفافیان،مدیر تصویر برداری:فرشاد محمدی،طراح صحنه و لباس:داریوش پیرو،صدابردار همزمان:مهدی آزادی،طراح چهره پردازی:ابوالفضل رستمی،جلوه های ویژه:داوود رسولیان،برنامه ریز و دستیار کارکردان:حسین خضوعی،مدیر تولید:علیرضا آقااکبری،مشاور رسانه ای:مجید توکلی،عکاس:حمزه اولیاءزاده،منشی صحنه:ندا قائدی مقامی،مدیر تدارکات:رحیم بیابانی،گریم:امیر کاوه،پرستو تراب زاده،تهیه کننده:علی اصغر صدیقی

***


«آفساید» جایزه حقوق بشر هفدهمین دوره فستیوال LIFE زا دریافت کرد

در مراسم اختتامیه فستیوال LIFE که روز جمعه در اسلونی برگزار شد، فیلم «آفساید» ساخته جعفر پناهی جایزه حقوق بشر هفدهمین دوره این فستیوال را دربافت کرد که نامزدهای اصلی برای دریافت این جایزه آخرین فیلمهای فیلم سازان صاحب نامی همچون پدرو آلمادوار، چن کای گه، لارس فن تریه، نانی مورتی، آلخاندرو ایناریتو و روبرتو بنینی بودند.

به گزارش سایت سینمای ما بخش حقوق بشر داورانی مخصوص خود را در فستیوال دارند و از سوی هشت هزار عضو این نهاد مستقل غیر دولتی حمایت می شود. چعفر پناهی که یک شب قبل در تهران توسط برگزار کنندگان از دربافت این جایزه مطلع شده بود به هنگام دریافت تندیس این جشنواره آن را به دختران روسری سفید در ابران تقدیم کرد.

پناهی روز شنبه به ایران باز می گردد تا روز دوشنبه برای تبلیغات نمایش عمومی فیلم آفساید در اسپانیا عازم آن کشور شود .

***


بیضایی از 15 آذر كار خود را آغاز می كند

بهرام بیضایی كه به دلیل شكستگی پای خود، هنگام بازدید از لوكشین های "لبه پرتگاه" ناچار شده بود، یكماه پیش تولید فیلم را به تعویق بیاندازد از 15 آذر كار خود را دوباره آغاز می كند.

اعتباریان تهیه كننده فیلم در گفتگو با خبرنگار سایت "سینمای ما" با بیان این خبر گفت:" گچ پای آقای بیضایی 15 آذر برداشته می شود و دكتر تا آن زمان ایشان را از هر گونه حركتی منع كرده است اما به محض اینكه گچ باز شود، آقای بیضایی مراحل پیش تولید و انتخاب بازیگران را آغاز می كنند. به این ترتیب ما از نیمه آذر كار خود را آغاز می كنیم."

قرار بود "لبه پرتگاه" از اوایل آذر ماه جلوی دوربین برود كه با وقوع این حادثه تمامی كارهای مربوط به تولید و پیش تولید فیلم به تعویق افتاد و طلسم فیلم نساختن بیضایی شكسته نشد.

***


الوند تا ده روز دیگر "زن دوم" را جلوی دوربین می برد

سیروس الوند از 10 آذر "زن دوم" را در لاریجان، جلوی دوربین غلامرضا آزادی می برد. به گزارش خبرنگار سایت "سینمای ما"، فیلمبرداری این فیلم در لوكشین های متعددی در شهرهای لاریجان، تهران، شیراز و مناطقی از جنوب كشور انجام می شود. پاییز و زمستان فصل های مورد نظر الوند برای فیلمبرداری "زن دوم" است. طائرپور تلاش می كند این فیلم را به جشنواره فیلم فجر برساند اما به دلیل لوكشین ها زیاد فیلم و نزدیكی زمان فیلمبرداری به تاریخ برگزاری جشنواره این كار تا حدی بعید به نظر می رسد.

"زن دوم" مضمونی عاشقانه در بستری اجتماعی دارد. فرشته طائرپور به همراه مینو كریم زاده فیلمنامه این فیلم را از روی كتابی به همین نام به نگارش درآورده اند. پیش از این قرار بود، احمد امینی "زن دوم" را احمد امینی كارگردانی كند كه به دلیل عدم توافق با طائرپور درباره كوتاه كردن فیلمنامه به توافق نرسید. الوند نیز كه به تازگی ساخت "تله" به تهیه كنندگی حسن توكل نیا را به پایان برده بود، قصد داشت ساخت فیلمنامه "خاتون" راكه خود نوشته بود، آغاز كند كه با پیشنهاد طائر پور، كارگردانی "زن دوم" را بر عهده گرفت.

الوند تمایل بسیاری برای اكران "تله" در بیست و پنجمین جشنواره فیلم فجر داشت كه گویا توكل نیا قصد دارد پیش از جشنواره این فیلم را به اكران عمومی درآورد.

نیكی كریمی، محمد رضا فروتن، آناهیتا نعمتی، امیر آقایی، هنگامه قاضیانی و... بازیگران "زن دوم" هستند.

***


"ستاره است" اكران می شود، "ستاره می شود" در نوبت نمایش باقی می ماند

"ستاره است" به كارگردانی فریدون جیرانی از هفته آینده در سینماها به نمایش در می آید و "ستاره می شود" همچنان در نوبت اكران باقی می ماند. حیمد اعتباریان تهیه كننده فیلم در گفتگو با خبرنگار سایت "سینمای ما" با بیان این مطلب گفت:" با اكران "ستاره می شود" موافقت شده است و فیلم به احتمال زیاد از هفته آینده اكران می شود. "ستاره می شود" در نوبت بعدی اكران قرار می گیرد. قرار است، شورای صدور پروانه نمایش نظر قطعی خود را فردا صبح اعلام كند. با این حال فكر می كنم هیچ مشكلی در اكران "ستاره است" وجود ندارد و پروانه نمایش آن صادر می شود. "ستاره می شود" قرار بود از چهارشنبه 24 آبان ماه در گروه سینمایی قدس به نمایش درآید وسه شنبه هفته پیش مراسم افتتاحیه این فیلم با حضورعوامل در سینما فلسطین برگزار شد اما اكران آن به تعویق افتاد و دلیل تاخیر اكران آن، مشكل فنی در كپی های فیلم عنوان شد. كمتر از یك هفته اعتباریان تصمیم گرفت، "ستاره است" را جایگزین "ستاره می شود" كند. بیل‌بردهای این فیلم هم در سطح شهر دیده می‌شود و همین موضوع احتمال اكرانش را بیش‌تر می‌كند.

***


مجید مدرسی دومین فیلم علی مصفا را تهیه می‌كند

"دختر گل سرخ" عنوان فیلمنامه ای است كه شورای صدور پروانه فیلمسازی، پروانه ساخت آن را به كارگردانی علی مصفا و تهیه كنندگی مجید مدرسی صادر كرد. به گزارش سایت "سینمای ما"، شورای صدور پروانه فیلمسازی در جلسه این هفته خود برای چهار پروژه سینمایی پروانه ساخت صادر كرد. بر اساس این گزارش فیلم های "دوست داشتن را هجی كن" به كارگردانی ابراهیم فروزش و تهیه كنندگی سید علیرضا سبط احمدی، "قمر" به كارگردانی و تهیه كنندگی محمد حسین حقیقی، "تعطیلات آخر هفته" به كارگردانی محمد متوسلانی و تهیه كنندگی هوشنگ نوراللهی عنوان پروژه هایی است كه از این شورا پروانه ساخت دریافت كرده اند. "سیمای زنی در دور دست"، ساخته قبلی علی مصفا، فروردین ماه سال گذشته در سینماهای تهران به نمایش در آمد.

***


با طرحی از رسول ملاقلی پور؛ مستند «میم مثل سمیرا» ساخته شد

تصویربرداری فیلم مستند "میم مثل سمیرا" به کارگردانی "مجید توکلی" به پایان رسید. مجید توکلی کارگردان این فیلم با اعلام این خبر گفت:پس از گذراندن یک هفته پیش تولید و سه روز فیلمبرداری روز گذشته در سینما فرهنگ، فیلمبرداری فیلم به پایان رسید.توکلی که به عنوان روزنامه نگارفعالیت دارد درباره این فیلم مستند گفت:شاید جالب باشد که در پیچ و تاب زندگی روزمره خودمان بدانیم که یک معلول چگونه زندگی می کند در حالی که سینما را دوست دارد و خودش را ناتوان می داند."میم میثل سمیرا" درباره سمیرا(ماریام) بازیگر معلول فیلم سینمایی میم مثل مادر است که درآن فیلم نقش ماریام را بازی می کند .حالا دوربین به سراغ او رفته است تا..این فیلم در حال حاضر توسط کیوان رغیب مطلق در دفتر "سیکات فیلم" تدوین می شود. عوامل فیلم مستند "میم مثل سمیرا"عبارتند از:نویسنده و کارگردان:مجید توکلی،بر اساس طرحی از رسول ملاقلی پور،مشاور کارگردان:بنیامین اثباتی،مدیر تصویربرداری:بهروز فرخی،مدیر تولید:امیر فیاض،مدیر برنامه ریزی:محمد زمان وفاجویی،تدوین:کیوان رغیب مطلق،دستیار کارگردان:سارا رستمی،موسیقی:محمد باغبانی،عکاس:احسان ظهیرالدینی،روابط عومی:مهدی محمدی با حضور:سمیرا ایزدی ،رسول ملاقلی پور،جمشید هاشم پوروعلی شادمان

منبع : سایت سینما