تبیان، دستیار زندگی
جنایتکاران داعش برای شکستن مقاومت مردم دیرالزور در شرق سوریه دست به جنایتی جدید زدند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جنایت تازه داعش در دیرالزور+ عکس


جنایتکاران داعش برای شکستن مقاومت مردم دیرالزور در شرق سوریه دست به جنایتی جدید زدند.

داعش

شهر دیرالزور در شرق سوریه از سه ماه پیش در محاصره و زیر هجوم سنگین وحوش داعش قرار گرفت و تکفیری‌ها برای تسلیم اجباری نیروهای ارتش سوریه، راه شهر دیرالزور به دمشق را که این شهر را به استان‌های دیگر سوریه متصل می‌کند، مسدود کردند. این گروه تروریستی که با مقاومت اهالی دیرالزور در برابر محاصره مواجه شده برای ایجاد رعب و وحشت در میان مردم این منطقه اقدام به اعدام کردن سه تن از مردم مناطق اطراف این منطقه کرد.

داعش با انتشار فیلمی هولناک از اعدام سه تن از اهالی دیرالزور به مردم این منطقه هشدار داد که هرچه سریع‌تر به داعش و مناطق تحت سیطره این گروه تروریستی بپیوندند. در این فیلم ۷ دقیقه‌ای سه شهروند سوری که به دست و پای آنها غل و زنجیر بسته شده به ترتیب از زندان بیرون آورده شده و مورد بازجویی قرار می‌گیرند.

فرد اول خود را "هوار حسین الجابر” متولد سال ۱۹۷۰ و ساکن روستای عیاش دیرالزور معرفی کرده و اظهار کرد: مدتی پیش با یکی از نیروهای امنیتی سوریه به نام "ابویوسف” آشنا شدم و پس از گفتگوهای متعدد با وی طرح ایجاد کمیته‌های مردمی در روستاهای دیرالزور را بررسی کردیم. وی افزود: من مسئول جذب نیرو برای تشکیل کمیته بودم و پس از مدتی فعالیت و جذب دهها نفر توسط نیروهای داعش شناسایی و دستگیر شدم.

در ادامه این فیلم دو مرد دیگر که داعش اتهام همکاری و دادن اطلاعات به نیروهای ارتش سوریه را به آنها نسبت داده است مورد بازجویی قرار گرفتند. این دو نفر نیز خود را "محمد اسماعیل محمد” متولد سال ۱۹۷۹ از اهالی منطقه حی الصالحیه و "اسامه محیسن السرحان” متولد سال ۱۹۷۷ اهل منطقه جدید بکاره معرفی کردند.

داعش با انتشار فیلمی هولناک از اعدام سه تن از اهالی دیرالزور به مردم این منطقه هشدار داد که هرچه سریع‌تر به داعش و مناطق تحت سیطره این گروه تروریستی بپیوندند. در این فیلم ۷ دقیقه‌ای سه شهروند سوری که به دست و پای آنها غل و زنجیر بسته شده به ترتیب از زندان بیرون آورده شده و مورد بازجویی قرار می‌گیرند

پس از بازجویی از این سه نفر یکی از عناصر داعش خطاب به اهالی الخیر (داعش استان دیرالزور را ولایت الخیر نامیده است) گفت: به اهل سنتی که در منطقه تحت سیطره دولت سوریه هستند می‌گوییم که واجب است تا از آنجا مهاجرت کنند و به دولت اسلامی بیایند. وی سوری‌های طرفدار نظام سوریه را مشرک نامید و افزود: هرکس بین مشرکین باشد و امکان مهاجرت داشته باشد ولی این کار را نکند ظالم است و ریختن خونش واجب است.

تروریست داعشی به نظامیان اهل سنت که به دولت سوریه خدمت می‌کنند نیز هشدار داد: این آخرین هشدار دولت اسلامی به شما و ساکنان منطقه الجوره و القصور است، بیایید و توبه کنید و اگر این کار را نکنید ذبح کردنتان واجب است. در ادامه این فیلم تروریست‌های داعش سه شهروند سوری را سوار سه خودرو کرده و پس از انتقال به یکی از مناطق اطراف دیرالزور سر آنها را از بدن جدا کردند. جلاد داعش برای گردن زدن این افراد از یک شمشیر بزرگ و سنگین استفاده کرد. سنگینی این شمشیر به حدی بود که جلاد داعش به سختی آن را جابجا می‌کرد.

داعش

۴۰۰ هزار نفر در دیرالزور زندگی می‌کنند که بسیاری از آنان از کمبود مواد غذایی و دارویی رنج می‌برند. اخیراً نیروهای ارتش سوریه با همکاری نیروهای عشایر دیرالزور عملیات نظامی را شروع کردند تا محاصره این شهر به دست گروه تروریستی داعش را بشکنند.

ارتش سوریه در این عملیات سعی دارد تا راه دیرالزور ـ تدمر ـ دمشق را بازگشایی کند تا مواد غذایی بدون هیچ مشکلی وارد شهر دیرالزور شود.
احتمال حضور ابوبکر البغدادی در اوکراین
همچنین برخی منابع خبری ظاهرا به نقل از وزارت کشور اوکراین مدعی شدند که ابوبکر البغدادی در داخل این کشور است و عملیات برای جست‌وجوی وی آغاز شده است.
این منابع مدعی شدند که ابوبکر البغدادی، رهبر گروه تروریستی داعش در حال حاضر در اوکراین است.

همچنین یک روزنامه اوکراینی با اعلام این خبر که درست بودن آن هنوز تایید نشده و مشخص نیست که آیا این شخص همان ابوبکر بغدادی یا یک تروریست دیگر است، نوشت: وزارت کشور اوکراین در جست‌وجوی یک شهروند عراقی با نام "ابراهیم عواد ابراهیم علی البدری السامرایی" ملقب به ابوبکر البغدادی در داخل این کشور است.

این روزنامه در ادامه نوشت: وزارت کشور اوکراین تاکید کرده مردی 45 ساله که یکی از رهبران گروه تروریستی داعش است، در این کشور حضور دارد و وزارت کشور در جست‌وجوی وی است چراکه نامش در فهرست افراد تحت تعقیب اینترپل قرار دارد.

پیش از این نیز یک منبع عراقی مدعی شده بود که رهبر داعش در مناطق جنوب غربی کرکوک حضور داشته و در این مناطق و استان صلاح الدین آمد و شد دارد.

فرآوری: رضوانی

بخش سیاست تبیان


منابع : الف/ ایسنا