تبیان، دستیار زندگی
جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ضمن تشریح علت تصادف بامدادی دو خودروی پورشه 2015 و بی ام دبلیو 2010 هشدارهایی را در این خصوص به رانندگان و شهروندان ارائه کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جزییات و علت حادثه مرگبار پورشه و بی ‌ام‌ و

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ضمن تشریح علت تصادف بامدادی دو خودروی پورشه 2015 و بی‌ام دبلیو 2010 هشدارهایی را در این خصوص به رانندگان و شهروندان ارائه کرد.

بخش اجتماعی تبیان
بی ام و ، تصادف

سرهنگ حسن عابدی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وقوع دو حادثه رانندگی برای دو خودروی لوکس در دو نقطه از پایتخت اظهار کرد: حادثه نخست در ساعت 00:35 بامداد در مسیر شرق به غرب بزرگراه همت روی پل یادگار امام رخ داد که در پی آن یک سواری بی ام دبلیو مدل 2010 با سقف کروک دچار حادثه شده و متاسفانه دو سرنشین در محل حادثه جان خود را از دست داده اند.

وی در توضیح بیشتر این حادثه افزود: این خودرو که متاسفانه سرنشینان آن کمربند ایمنی خود را نیز نبسته بودند، هنگام حرکت از مسیر خود منحرف شده و پس از برخورد با گاردریل دو سرنشین آن از دهانه پل به بزرگراه یادگار امام سقوط کردند.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ دلیل پرتاب شدن سرنشینان خودرو به بیرون را نبستن کمربند ایمنی و نیز کروک بودن سقف وسیله نقلیه اعلام کرد و افزود: پس از حضور عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ مشخص شد که بی احتیاطی به علت عدم توجه به جلو و تخطی از سرعت مطمئنه باعث بروز این حادثه شده است.

عابدی ادامه داد: چرایی بی احتیاطی راننده و سرنشینان جلو در عین حرکت در دست بررسی است.

به گفته وی، تمامی سرنشینان این خودرو آقا بوده اند.

این خودرو که متاسفانه سرنشینان آن کمربند ایمنی خود را نیز نبسته بودند، هنگام حرکت از مسیر خود منحرف شده و پس از برخورد با گاردریل دو سرنشین آن از دهانه پل به بزرگراه یادگار امام سقوط کردند.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همچنین به حادثه بامدادی دیگر پایتخت در خیابان شریعتی اشاره کرد و گفت: یک دستگاه پورشه مدل 2015 در حال حرکت در مسیر شمال به جنوب خیابان شریعتی بود که بعد از تقاطع خیابان سهیل، خودرو از مسیر خود منحرف شده و با جدول ها و درخت های کنار خیابان شریعتی برخورد کرده است.

عابدی با بیان اینکه رانندگی پورشه را خانمی حدودا 20 ساله برعهده داشت، عنوان کرد: آقایی 21 ساله نیز دیگر سرنشین این خودرو بود که متاسفانه در پی این حادثه راننده جان خود را از دست داد و مرد جوان نیز به شدت مصدوم شد.

وی درخصوص علت وقوع این حادثه نیز اظهار کرد: بی توجهی و بی احتیاطی به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی راننده علت وقوع این حادثه بوده است.

پورشه بدنه محکمی ندارد

به دنبال انتشار این خبر برخی از مخاطبان با اشاره به بالا بودن مدل خودروهای آسیب دیده از بروز چنین حادثه ای ابراز تعجب کرده بودند که جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در این خصوص گفت: بالا بودن مدل یک خودرو دلیلی بر این نمی شود که در صورت بروز هرنوع حادثه ای راننده و سرنشینان جان سالم به در ببرند. در این حوادث نحوه برخورد، محل برخورد، سرعت و... از عوامل مهمی است که تاثیرگذار است.

بی توجهی و بی احتیاطی به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی راننده علت وقوع این حادثه بوده است.

عابدی با اشاره به حضورش در محل حادثه عنوان کرد: سواری پورشه برخلاف قیمتی که دارد بدنه محکمی ندارد. درخصوص حادثه برای خودروی بی ام دبلیو نیز استفاده از کمربند ایمنی موضوع مهمی بود که سرنشینان آن را رعایت نکردند. همچنین کروک بودن (بدون سقف) عامل دیگری شد تا سرنشینان به بیرون پرتاب شوند.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از رانندگان خواست هنگام رانندگی به ویژه در ساعات پایانی شب که معابر خلوت است، سرعت مجاز را رعایت کرده و از انجام حرکات نمایشی با خودرو و رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی و... خودداری کنند.

وی افزود: صحبت با تلفن همراه، شوخی راننده و سرنشینان با یکدیگر و مواردی از این دست از جمله مواردی است که احتمال بروز حادثه را در حین رانندگی افزایش می دهد.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در پایان درباره جزییات بیشتر این حادثه و همراه داشتن گواهینامه از سوی دو راننده اظهار کرد: مدارک و دیگر جزییات این حادثه در حال بررسی است.


منبع : جام جم انلاین