تبیان، دستیار زندگی
حضرت امام در اتاق انتهایی منزل(واقع در خیابان یخچال قاضی قم) بودند که خبر ارتحال آیت الله العظمی بروجردی را شنیدند در حالی که ما در اتاق های جلویی منزل بودیم و درهای اتاق ها هم بسته بود، اما صدای گریه حضرت امام را از حیاط می شنیدیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

واکنش امام به خبر رحلت آیت الله بروجردی


حضرت امام در اتاق انتهایی منزل(واقع در خیابان یخچال قاضی قم) بودند که خبر ارتحال آیت‌الله العظمی بروجردی را شنیدند در حالی که ما در اتاق‌های جلویی منزل بودیم و درهای اتاق‌ها هم بسته بود، اما صدای گریه حضرت امام را از حیاط می‌شنیدیم.


بروجردی

اشک‌های حضرت امام خمینی برای حضرت آیت‌الله العظمی بروجردی

حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی نوه  حضرت امام خمینی (ره)، برای حجت‌الاسلام احمدی بروجردی نوه پسری مرحوم حضرت آیت‌الله العظمی بروجردی نقلی از مرحوم پدرشان حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید احمد خمینی(ره) کرده‌اند که در پی می‌آید.

حجت الاسلام سید حسن خمینی اینگونه نقل می‌کند که: مرحوم یادگار امام نقل می‌کردند که وقتی خبر ارتحال مرحوم آیت الله العظمی بروجردی را برای امام آوردند، ایشان در اطاق انتهایی منزل ( واقع در یخچال قاضی قم) بودند در حالیکه ما در اطاق‌های جلویی منزل بودیم و درب‌های اطاق‌ها هم بسته بود، اما صدای گریه امام به اندازه‌ای بلند بود که ما از این حیاط منزل آن را می‌شنیدیم.

بخش تاریخ ایران و جهان تبیان

منبع:پایگاه اطلاع رسانی آیت الله العظمی بروجردی