تبیان، دستیار زندگی
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مدیر مسئول یکی از شرکت های وارد کننده بنزین در این دولت در واقع کسی است که در پرونده رشوه گرفتن از دلال کرسنت ۸۰۰ هزار دلار به حساب او پول ریخته اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

توصیه عجیب زنگنه درباره فساد کرسنت


عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مدیر مسئول یکی از شرکت های وارد کننده بنزین در این دولت در واقع کسی است که در پرونده رشوه گرفتن از دلال کرسنت ۸۰۰ هزار دلار به حساب او پول ریخته اند.

میرکاظمی

مسعود میر کاظمی در گفتگو با مهر اظهار داشت: نسبت به ورود برخی دلال ها ومتهمان پرونده های تخلفات نفتی به وزارت نفت نگرانی های شدیدی وجود دارد. ارتباطات بسیار قوی میان مسئولان وزارت نفت و آقازاده هایی که پرونده های آنان در قوه قضائیه به خاطر تخلفات نفتی باز است وجود دارد.

نماینده مردم تهران ادامه داد: به آقای زنگنه تذکر دادم که عده ای که با آقای بابک زنجانی تبانی کرده بودند و برای مجلس تخلفات آنان مسجل است مرتب در اتاق شما هستند و شما از راهنمایی ها و مشورت آنان استفاده می کنید و برکناری ها در وزارت نفت با پیشنهاد آنان است. اگردولت قبل در برکناری آنان کوتاهی کرده است ما از شما می خواهیم که این افراد را از وزارت نفت بیرون کنید. اما متاسفانه این افراد از مقربان وزیر بودند تا زمانی که با دستور قوه قضائیه دستگیر شدند.

وی با تاکید بر اینکه نباید برخورد با فساد حزبی باشد گفت: برای ما پیگیری در پرونده های استات اویل، توتال، کرسنت و بابک زنجانی با هم فرقی نمی کند زیرا ما حزب نیستیم که بخواهیم در قبال فساد هم حزبی های خود ساکت باشیم.

میر کاظمی با انتقاد از سکوت روزنامه های طرفدار دولت در قبال پرونده تخلفات کرسنت گفت: تحقیق و تفحص از بابک زنجانی را بنده به تنهایی نوشتم و دنبال خواهم کرد و همین پیگیری ها را برای پرونده های کرسنت، توتال، استات اویل و ۴۰۰ پرونده حقوقی شرکت بهینه سازی انرژی انجام خواهم داد.

ه آقای زنگنه تذکر دادم که عده ای که با آقای بابک زنجانی تبانی کرده بودند و برای مجلس تخلفات آنان مسجل است مرتب در اتاق شما هستند و شما از راهنمایی ها و مشورت آنان استفاده می کنید و برکناری ها در وزارت نفت با پیشنهاد آنان است

وی با تاکید بر اینکه باید با فساد ملی و غیر حزبی برخورد شود گفت: متاسفانه وزیر نفت عده ای از خبرنگاران خاص را ۹ دی در وزارت خانه جمع کرد و تاکید کرد که باید درباره بابک زنجانی گزارشات نوشته شود و نباید درباره پرونده کرسنت حرفی زده شود. این اقدام انحراف است.

وی با تاکید بر اینکه برخورد با فساد سیاسی شده است گفت: متاسفانه همان کسانی که در فساد های نفتی سود های کلان برده اند امروز مدیریت وزارت نفت را برعهده دارند.

عضو کمیسیون انرژی گفت: یکی از شرکت هایی که وارد کننده بنزین در این دولت است کسی بوده است که در پرونده رشوه گرفتن از دلال کرسنت ۸۰۰ هزار دلار به حساب او پول ریخته اند.

بخش اقتصاد تبیان

منبع : جهان نیوز