تبیان، دستیار زندگی
دور پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا سه شنبه اول اردیبهشت با دیدار تیم های فولاد و تراکتورسازی با حریفان شان آغاز می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آخرین شانس فولاد و تراکتور در آسیا


دور پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا سه‌شنبه اول اردیبهشت با دیدار تیم‌های فولاد و تراکتورسازی با حریفان‌شان آغاز می‌شود.

فوتبال

در نخستین دیدار ایرانی‌ها در دور پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، تراکتورسازی از ساعت 18 در تبریز از نسف‌قارشی ازبکستان پذیرایی می‌کند. این دو تیم با چهار امتیاز در رده‌های سوم و چهارم جدول گروه D قرار دارند و برای اینکه به صعود به دور بعد امیدوار باشند، باید در این دیدار پیروز شوند. در غیر این صورت شاید دیگر شانس چندانی برای بقا در رقابت‌ها نداشته باشند.

در دیگر دیدار این گروه الاهلی عربستان به مصاف هم‌نام اماراتی‌اش می‌رود.

در گروه D الاهلی عربستان با 8 امتیاز و الاهلی امارات با 5 امتیاز اول و دوم هستند و نسف قارشی ازبکستان به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به تراکتورسازی سوم است.

دیدار رفت تراکتورسازی و نسف‌قارشی در ازبکستان با برتری تیم ازبکستانی به پایان رسیده بود.

فولاد، دیگر تیم ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیاست که این هفته پنجمین دیدارش را در مرحله گروهی انجام می‌دهد. فولاد سه‌شنبه برابر السد قطر صف‌آرایی می‌کند و تنها در صورت کسب امتیاز برابر این تیم شانس خود را برای صعود به مرحله بعد زنده نگه می‌دارد.

در گروه C الهلال عربستان با 7، السد عربستان با 7 ، لوکوموتیو ازبکستان با 4 و فولاد ایران با 3 امتیاز به ترتیب در رده‌های اول تا چهارم قرار دارند

الهلال عربستان و السد قطر تیم‌های اول و دوم گروه C هر دو با 7 امتیاز برای صعود رقابت می‌کنند و فولاد با سه امتیاز در رده چهارم قرار دارد. اگر فولاد این هفته از السد شکست بخورد، باید از بازی‌ها خداحافظی کند. در صورت تساوی این تیم برابر حریف قطری نیز باید نتیجه دیدار الهلال و لوکوموتیو تاشکند را بررسی کنیم. در صورتی که الهلال از حریفش امتیاز بگیرد – که اصلا دور از انتظار نیست – فولاد با تساوی برابر السد نیز از بازی‌ها حذف می‌شود.

لوکوموتیو تاشکند و الهلال عربستان ساعت 15:30 به مصاف هم می‌روند و دیدار السد و فولاد از ساعت 20:30 آغاز می شود.

در گروه C الهلال عربستان با 7، السد عربستان با 7 ، لوکوموتیو ازبکستان با 4 و فولاد ایران با 3 امتیاز به ترتیب در رده‌های اول تا چهارم قرار دارند.

دیدارهای پرسپولیس و نفت برابر حریفان‌شان چهارشنبه دوم اردیبهشت برگزار می‌شود.

بخش ورزشی تبیان

منبع : ایسنا