تبیان، دستیار زندگی
لیگ به هفته های پایانی رسیده و به نظر می رسد عمر مربیگری امیر قلعه نویی هم در استقلال رو به پایان است. این را نتایج ضعیف آبی ها و واکنش پیشکسوتان و مسئولان باشگاه می گوید!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سخت ترین روزهای ژنرال در استقلال


لیگ به هفته‌های پایانی رسیده و به نظر می‌رسد عمر مربیگری امیر قلعه‌نویی هم در استقلال رو به پایان است. این را نتایج ضعیف آبی‌ها و واکنش پیشکسوتان و مسئولان باشگاه می‌گوید!
قلعه نویی

امیر قلعه‌نویی که در لیگ چهاردهم با استقلال تمدید قرارداد کرد تا ناکامی فصل گذشته را جبران کند در فاصله 4 هفته مانده به پایان لیگ تیمش شانس بسیار کمی برای قهرمانی دارد و حتی کسب سهمیه‌اش سخت شده است.

قلعه‌نویی که پس از شکست از نفت، فولاد و تساوی با ذوب‌آهن و ملوان فشار زیادی را متحمل شده و می‌شود روز گذشته سکوتش را شکست و با اشاره به مشکلات مالی استقلال گفت: «7 ماه است نفرات تیم پولی نگرفته‌ و صورتشان را با سیلی سرخ نگه داشته‌اند آیا این کار ارزشمند بوده یا این‌که به خاطر مشکلات آدم تیم را رها می‌کرد و می‌رفت؟»

اما بهرام افشارزاده با رد ادعای سرمربی استقلال گفت: «اصلا اینطور نیست. امروز یا ‌فردا مبالغی که به بازیکنان و کادر فنی داده‌ایم را اعلام خواهیم کرد و من باید بگویم که روز 28 فروردین به تمامی اعضای کادر فنی به جز قلعه‌نویی پول دادم. به بازیکنان هم در همان روز مقداری پول پرداخت کردیم که آن‌ها را هم اعلام خواهیم کرد.» سرمربی استقلال در حالی با پیش کشیدن مشکلات مالی سعی در دفاع از خود و شاگردانش داشت که روز گذشته بهرام افشارزاده جمعی از پیشکسوتان استقلال را دور خودش جمع کرد تا دلایل ناکامی آبی‌ها را بررسی کنند و راهکار بدهند آن هم در فاصله 4 هفته تا پایان لیگ!

در این جلسه که کاظم اولیایی، حسن روشن، کامران منزوی و آتیلا حجازی حضور داشتند، مدیرعامل باشگاه استقلال کادر فنی و عملکردش را مورد انتقاد قرار داد و گفت: «در تمرینات استقلال شاهد ضعف‌های فراوانی هستم، فلان پیشکسوت استقلال که از نامداران فوتبال ماست باید در تمرینات نظاره‌گر باشد و یک نفر غیر استقلالی بیاید دروازه‌بان‌های ما را تمرین دهد؟»

افشارزاده که معمولا موضع حمایتی در قبال قلعه‌نویی داشت این بار از سرمربی تیمش به شدت انتقاد کرد و به ایسنا گفت: «من برای برکناری امیر قلعه‌نویی نامه 5 صفحه‌ای ننوشتم اما همه چیز را از ابتدای فصل یادداشت کرده و امروز اعلام می‌کنم. ما امکاناتی را که آقای قلعه‌نویی می‌خواست به صورت کامل در اختیار او قرار دادیم. به اعتقاد من هیچ کوتاهی از طرف باشگاه صورت نگرفته. وقتی در 13 بازی یک- صفر جلو هستیم و تیم نتیجه نمی‌گیرد، یعنی قلعه‌نویی باید آسیب‌شناسی لازم را انجام می‌داد.»

بهرام افشارزاده روز گذشته دیداری با حسن روشن، پیشکسوت باشگاه استقلال و برخی دیگر از پیشکسوتان مثل آتیلا حجازی داشت که این قضیه موجب شد تا امیر قلعه‌نویی نسبت به آن واکنش نشان دهد

وی تاکید کرد: «ما در طول فصل مرتب به آقای قلعه‌نویی گفتیم تیم از نظر قوای جسمانی و روانشناس نیازهایی دارد ولی او قبول نکرد و در ادامه نیز شاهد افول تیم بودیم.» این ادبیات جدید افشارزاده شایعات مربوط به تغییر کادر فنی استقلال در فصل آینده را قوت می‌بخشد اما سوال اصلی اینجاست که چه کسی جانشین قلعه‌نویی خواهد شد؟

شاید خیلی‌ها شانس علیرضا منصوریان و فرهاد مجیدی را برای مربیگری در استقلال بیشتر از همه بدانند اما شنیده می‌شود اگر بنا به تغییر در کادر فنی باشد سیاست باشگاه استخدام مربی خارجی است. بر اساس شنیده‌ها، مسئولان باشگاه با پیش‌بینی مشکلات حاشیه‌ای ناشی از جدایی امیر قلعه‌نویی و التهاب سکوها نمی‌خواهند سکان هدایت تیم را به یک مربی جوان مثل منصوریان بسپارند و او را در آغاز مربیگری دلسرد کنند و به اصطلاح بسوزانند؛ اتفاقی که برای حمید استیلی و یحیی گل​محمدی در پرسپولیس افتاد. از این رو تصمیم دارند یک مربی خارجی به خدمت بگیرند و در واقع او را سپر بلای منصوریان کنند! شاید این مربی خارجی دراگان اسکوچیچ کروات سرمربی فعلی فولاد باشد که مدت‌هاست صحبت از حضور او روی نیمکت آبی‌هاست.

واکنش قلعه‌نویی

بهرام افشارزاده روز گذشته دیداری با حسن روشن، پیشکسوت باشگاه استقلال و برخی دیگر از پیشکسوتان مثل آتیلا حجازی داشت که این قضیه موجب شد تا امیر قلعه‌نویی نسبت به آن واکنش نشان دهد. به گزارش نامه نیوز، سرمربی استقلال به مدیرعامل باشگاه پیغام داده که اگر در تیم مشکل فنی دیده بهتر است به خودش بگوید و به سراغ دشمنانش نرود!

بخش ورزشی تبیان