تبیان، دستیار زندگی
جانباز شهید داود اصغری قبل از شهادتش تمامی اموال و دارایی خود را وقف بیماران سرطانی کرده بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اوج ایثارگری جانباز شهید

جانباز شهید داود اصغری قبل از شهادتش تمامی اموال و دارایی خود را وقف بیماران سرطانی کرده بود.

 جانباز شهید داود اصغری

جانباز شهید داود اصغری از پزشکان حاذق اردبیل که بعد از تحمل سال‌ها درد و رنج ناشی از جراحت‌های دوران هشت سال دفاع مقدس در نخستین روزهای سال جاری به یاران شهیدش پیوست با اهدای اموال خود به بیماران سرطانی ایثارگری خود را به اوج رساند.

حجت‌الاسلام سید حسن عاملی نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل نیز در دیدار با خانواده شهید داود اصغری گفت: این شهید در کنار اوج ایثارگری،‌ جانبازی و رسیدن به مقام شهادت یادگاری ارزشمند از خود به یادگار گذاشته که همیشه در کمک به محرومان مفید و موثر است. این شهید در همه حوزه‌ها به‌ویژه فعالیت‌های علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی همانند دوران دفاع مقدس پیش‌قدم بوده و برجستگی او را می‌توان نیکوکاری او و نیت خیرخواهانه اعلام کرد.

 جانباز شهید داود اصغری

عاملی افزود: شهید داود اصغری در مناسبت‌های مختلف به‌ویژه در ایام شهادت امام جعفر صادق علیه‌السلام با حضور در مناطق سنی نشین همچون «عنبران و هشتجین» با ویزیت رایگان بیماران و توزیع هدایا بین کودکان سعی می‌کرد آن‌ها را در اوج شادی و سرور مشاهده کند. این شهید ثروت خود را با وقف کردن جاودانه کرد تا باکیاست تمام مال و ثروت خود را بعد از پایان حیاتش ثمربخش و نتیجه‌بخش کند.

عاملی از رسانه‌ها به‌ویژه صداوسیما خواست تا با معرفی ابعاد شخصیتی دکتر اصغری به نسل آینده با تولید فیلم و مستند بکوشند تا نسل آینده به‌جای الگو قرار دادن افراد و شخصیت‌های غربی از پزشکان خیرخواه و خیراندیش همچون شهید اصغری الگو گرفته و ذائقه مردم در تربیت فرزندانی همچون دکتر اصغری تغییر پیدا کند.

نسل آینده به‌جای الگو قرار دادن افراد و شخصیت‌های غربی از پزشکان خیرخواه و خیراندیش همچون شهید اصغری الگو گرفته
 جانباز شهید داود اصغری

داود اصغری به سال 1347 در تهران به دنیا آمد. در سال 1362 که دوره دوم دبیرستان بود و هنوز 15 بهار از عمرش می‌گذشت به‌فرمان حضرت امام راحل لبیک گفته و پس از گذراندن آموزش‌های نظامی به مناطق عملیاتی کردستان اعزام و در عملیات چریکی به‌خصوص در منطقه اشنویه شرکت کرد.

این رزمنده بسیجی سپس به گردان حضرت قاسم لشکر 31 عاشورا پیوست و در عملیات مختلف ازجمله بدر، والفجر 8، کربلای 5 و مرصاد حضور یافت.

داود اصغری ششم فروردین سال 1394 به شهادت رسید.


بخش فرهنگ پایداری تبیان


منبع: خبرگزاری ایسنا