تبیان، دستیار زندگی
سایت فرهنگی اطلاع رسانی تبیان با هدف تحکیم بنیان خانواده و ترویج ازدواج آگاهانه و به هنگام، از «مشاوره تخصصی ازدواج در دانشگاه ها» خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مشاوره تخصصی ازدواج در دانشگاه ها

ازدواج

سایت فرهنگی اطلاع‌رسانی تبیان با هدف تحکیم بنیان خانواده و ترویج ازدواج آگاهانه و به هنگام، از «مشاوره تخصصی ازدواج در دانشگاه ها» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، بخش اجتماعی موسسه فرهنگی اطلاع‌رسانی تبیان این مقاله را بر اساس اخبار مندرج در خصوص تسهیل امر ازدواج تهیه و منتشر کرده است.

مرضیه رشیدی در این مقاله می نویسد: « رئیس مرکز مشاوره سازمان امور دانشجویان گفت: از سال تحصیلی جدید هر دانشگاه در سراسر کشور دارای یک متخصص مشاوره ازدواج خانواده می‌شود. دانشگاه ها دارای مشاور تخصصی ازدواج می شوند. دکتر حمید یعقوبی گفت: یکی از برنامه هایی که قرار است در سال تحصیلی جدید با کمک وزارت ورزش و جوانان در دانشگاه ها اجرایی شود، تربیت مشاور برای دانشجویان ازدواج است. وی ادامه داد: توافقاتی نیز در این زمینه با دکتر محمود گلزاری، معاون وزیر ورزش و جوانان انجام گرفته که بر اساس آن وی قبول کرده است چند دوره کارگاه آموزشی برای مشاوران مراکز مشاوره دانشگاه ها با هدف تربیت مشاور ازدواج ویژه این مراکز برگزار کند. رئیس مرکز مشاوره سازمان امور دانشجویان ادامه داد: برهمین اساس از دانشگاه‌ها خواسته ایم کارشناسان واجد شرایط خود را معرفی کنند، کارشناسانی که معرفی می شوند دارای شرایطی هستند که می توان به متاهل بودن، داشتن حداقل ۳۵ سال سن، خوشنامی و مسئولیت پذیری اشاره کرد. یکی از برنامه هایی که قرار است در سال تحصیلی جدید با کمک وزارت ورزش و جوانان در دانشگاه ها اجرایی شود، تربیت مشاور برای دانشجویان ازدواج است. وی با بیان این مطلب که با برگزاری این کارگاه های آموزشی حداقل یک نفر مشاور ازدواج تخصصی در دانشگاه ها خواهیم داشت، افزود: البته درحال حاضر نیز مشاوره ازدواج در مراکز مشاوره دانشگاه‌ها صورت می گیرد اما این مشاوره براساس بسته و محتوای استاندارد مورد تایید وزارت ورزش جوانان آموزش داده می‌شود. رئیس مرکز مشاوره سازمان امور دانشجویان ادامه داد: مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره ازدواج، مشاوره بعد از ازدواج همه براساس محتوای استاندار بومی شده و هماهنگ با معیارهای ایرانی، اسلامی صورت می گیرد.»

متن کامل این مقاله در بخش اجتماعی سایت تبیان قابل مشاهده است.

تنظیم: هومن بهلولی