تبیان، دستیار زندگی
این شب ها کاراکتر زهتابِ سریال «در حاشیه» با بازی جواد رضویان حسابی گل کرده و تکیه کلامش سر زبان ها است. به همین بهانه 10 شخصیت محبوب سریال های کمدی تلویزیون 14 سال اخیر که بیش از دیگران مورد توجه قرار گرفته اند را کنار هم قرار داده ایم تا بدانیم از نظر
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : منیژه خسروی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جذاب ترین شخصیت کمدی؟(شما نظر بدهید)


این شب ها کاراکتر زهتابِ سریال «در حاشیه» با بازی جواد رضویان حسابی گل کرده و تکیه کلامش سر زبان ها است. به همین بهانه 10 شخصیت محبوب سریال های کمدی تلویزیون 14 سال اخیر که بیش از دیگران مورد توجه  قرار گرفته اند را کنار هم قرار داده ایم تا بدانیم از نظر شما کدامیک محبوب تر و جذاب تر است.

جذاب ترین شخصیت کمدی)

زهتاب / در حاشیه


بازیگر: جواد رضویان
زهتاب آدمی است كه بدون زحمت به مال و اموال رسیده و حالا خودش را محق می داند در جزئی ترین مساله یك بیمارستان دخالت كند. در قسمت های اول ، دوگانگی شخصیت ، از زهتاب كاراكتری جذاب ساخته بود ؛ جایی كه تظاهر می كرد مایل به حفظ بیمارستان است و در عمل قصد فراری دادن دكترها و فروش آن را داشت.
تکیه کلام:  واس ماس، آقایون داداشام ، داداشای گلم  و ... » یا« اینجِی به جای اینجا ، رفتیتون به جای رفتید و دیگر اصطلاحات من در آوردی.»

جذاب ترین شخصیت کمدی)

بامشاد / نقطه چین


بازیگر : رضا شفیعی جم
شکم برآمده بامشاد و نوع حرف زدنش از ویژگی های بارز کاراکتر شفیعی جم در این سریال بود. لباس های رنگ و وارنگ   بامشاد  یکی دیگر از ویژگی منحصر به فرد این کاراکتر بود.
تکیه کلام : بی وفایی بی فایی دل من از غصه داغون شده

جذاب ترین شخصیت کمدی)

بهروز پیرپكاجكی / زیر آسمان شهر


بازیگر: مهران غفوریان 
او جوانی خالی بند بود كه در هر موضوعی ادعا داشت تبحر و تجربه دارد.
تکیه کلام: آن چه بهروز پیرپكاجی را سر زبان ها انداخت،‌خالی بندی هایش بود. بعد از مدتی اگر كسی در بیان واقعیت اغراق می كرد یا ادعایی بی مورد به زبان می آورد ، بهش می گفتند بهروز پرپكاجكی.

جذاب ترین شخصیت کمدی)

قل مرداد /  باغ مظفر


بازیگر: رضا شفیعی جم
قل مراد ، پسر عموی مظفر خان ( خان قدیم قلهك با بازی مدیری) بر عكس او ، آدمی ابله  بود که آداب رفتاری و اجتماعی را رعایت نمی کرد . در حال و احساسش هیچ تغییری هم بوجود نمی آمد. 
 تكیه كلام:  ها ؟! ، قل مراد داره می خنده ،‌قل مراد داره گریه می كنه و ... . 

جذاب ترین شخصیت کمدی)

داوود برره/ پاورچین


بازیگر: جواد رضویان
داوود در ظاهر یک جوان ساده بود اما در واقعیت یکی از پیچیده‌ترین شخصیت‌های «پاورچین» را داشت. برای رسیدن به منافعش همه را دور می‌زد، دروغ می گفت، زیرآب می‌زد و ...
تکیه کلام: من چیکاره بیدم، منِ ببر، نفس من بیده

جذاب ترین شخصیت کمدی)

خانم شیرزاد/ ساختمان پزشکان


بازیگر: شقایق دهقان
خانم شیرزاد آی‌کیوی به شدت پایینی داشت و کوچکترین مسائل را هم متوجه نمی‌شد. حماقت‌ها، سوالهای ساده‌انگارانه، علاقه شدیدش به ازدواج و توهم اینکه همه دلشان میخواهد به او پیشنهاد ازدواج دهند و به طور کلی شیوه صحبت کردن و حرکات دست و سر و خلاصه تکه کلامهای جالب‌اش باعث شد تا بعد از مدتها بتواند به عنوان یک بازیگر زن، مهر موفقیت یک سریال را به پیشانی بزند.
تکیه کلام: واقعا؟(با حالت کشیده)

جذاب ترین شخصیت کمدی)

آقای کاووسی/ بدون شرح


بازیگر: فتحعلی اویسی
غرغرهای مداوم او در تحریریه، تهدیدهایش درباره اینکه کشتی روزنامه عن قریب دارد به گل می‌نشیند، خساست او در خرید وسایل دیجیتال، اطلاعات ناقصی که از شعرها، ضرب‌المثلها و زبانهای مختلف داشت و صحبت کردن نصفه و نیمه به زبان عربی،  همگی از ویژگی‌های جذاب شخصیت او بود. با وجود شخصیت‌های جوانی که در این سریال حضور داشتند بیشتر از همه بازی خود کاووسی به چشم آمد.
تکه کلام: دیجیتالم کجا بود، نمیدونم چی‌چی حافظا  و ...

جذاب ترین شخصیت کمدی)

خشایار مستوفی/ زیر آسمان شهر


بازیگر: حمید لولایی
خشایار سرایداری سمج بود که خودش را یک پا مالک ساختمان می‌دانست و اجازه نمی داد کسی کاری را بدون اجازه او انجام دهد. مدام غر می‌زد، رفتاری تهاجمی داشت، با جارو دنبال ساکنان خانه می‌دوید و از همه مخصوصا پسر خودش گله و شکایت داشت.
تکه کلام: بزنم تو مخت؟ نه! غلام ؟

جذاب ترین شخصیت کمدی)

مسعود شصتچی / مرد هزارچهره


بازیگر: مهران مدیری
مهمترین ویژگی آن ،‌باور پذیر بودن شخصیت است كه در عین بی دست و پایی ،‌ مخاطب با كم شانسی و بدشانسی اش همراه می شد و او را در موقعیت های مختلف می پذیرفت.
تکیه کلام: به به و خیلی ممنون كه هر دو را با لحنی موكد و با حركت خاص دست بیان می كرد.


جذاب ترین شخصیت کمدی)

شیر فرهاد برره / شب های برره

بازیگر:مهران مدیری
شیر فرهاد برره در میان شخصیت های متعدی كه مهران مدیری بازی كرده ، جایگاهی ویژه دارد. دلیل عمده آن به موفقیت سریال شب های برره برمی گردد كه یك جامعه فرضی را به بهترین شكل پایه ریزی كرده بود.
تکیه کلام: ها...اییی كه گفتی یعنی چه؟ ، ووی گولنزجگ


بخش سینما و تلویزیون تبیان