تبیان، دستیار زندگی
دیدار فولادنوین و مس را می توان مهمترین بازی هفته های پایانی لیگ دسته اول نامید زیرا در این بازی فولاد با کسب یک امتیاز لیگ برتری می شود و مس برای اینکه بصورت مستقیم به لیگ برگردد، نیاز به برد دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فولاد - مس؛ فینالی برای صعود به لیگ برتر


دیدار فولادنوین و مس را می‌توان مهمترین بازی هفته‌های پایانی لیگ دسته اول نامید زیرا در این بازی فولاد با کسب یک امتیاز لیگ برتری می‌شود و مس برای اینکه بصورت مستقیم به لیگ برگردد، نیاز به برد دارد. 


هفته بیست و یکم از رقابتهای لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور فردا دوشنبه با برگزاری ۶ مسابقه از گروه «الف» آغاز می‌شود که همه منتظر مشخص شدن نخستین تیم صعود کننده از این گروه به لیگ برتر هستند، آنهم در بازی مرگ و زندگی بین دو تیم فولادنوین اهواز و مس کرمان.

لیگ دسته اول


در این مسابقه که می توان آن را فینال لیگ دسته اول نامید، فولادنوین درحالی برابر مس کرمان صف آرایی می‌کند که با یک تساوی به عنوان تیم برتر این گروه به لیگ برتر صعود خواهد کرد. فولادی‌ها که در دو هفته گذشته برابر رقیبان خود تنها یک امتیاز کسب کرده‌اند، آماده گرفتن جشن صعود در خانه هستند اما مس هم برای اینکه بصورت مستقیم به لیگ برتر صعود کند، نیاز به پیروزی در این بازی دارد.
شاگردان کرمانی اکبر میثاقیان که آخرین مرتبه در هفته یازدهم باخته‌اند و پس از آن تا به امروز ۸ پیروزی و یک تساوی بدست آورده که ۷ پیروزی آن بصورت متوالی بوده است، به فکر رسیدن به هشتمین برد متوالی در اهواز هستند تا شانس خود را برای صعود به لیگ برتر افزایش دهند. البته کرمانی‌ها در صورت تساوی در این بازی همچنان رده دوم را حفظ می‌کنند اما شکست در این بازی فرصت صعود نساجی به رده دوم را بیشتر می‌کند.
در دیگر بازی حساس این گروه، نساجی مازندران که شانس صعود مستقیم به لیگ برتر را ندارد، در خانه میزبان تیم سقوط کرده تربیت نوین یزد است. اگر نساجی در این بازی با اختلاف ۲ گل پیروز شده و مس در خانه فولاد ببازد، این تیم مازندرانی به رده دوم صعود کرده و شانس خود را برای حضور در پلی‌آف افزایش می‌دهد.

هفته بیست و یکم از رقابتهای لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور فردا دوشنبه با برگزاری ۶ مسابقه از گروه «الف» آغاز می‌شود که همه منتظر مشخص شدن نخستین تیم صعود کننده از این گروه به لیگ برتر هستند، آنهم در بازی مرگ و زندگی بین دو تیم فولادنوین اهواز و مس کرمان


شهرداری اردبیل هم دیگر تیمی است که به حضور در دیدار پلی‌آف امیدوار است، آنهم در صورت پیروزی در دو بازی پایانی و نرسیدن دو تیم مس کرمان و نساجی مازندران به امتیاز ۳۶، به همین دلیل این تیم در خانه به چیزی جز پیروزی مقابل نفت و گاز گچساران سقوط کرده، نمی‌اندیشد.
دو بازی فجرسپاسی شیراز - گیتی‌پسند اصفهان و آلومینیوم هرمزگان - استقلال اهواز هم برای قطعی کردن بقا در لیگ دسته اول و بهبود جایگاه خود در جدول به میدان می‌آیند. همچنین ایرانجوان بوشهر در حالی از نیروی زمینی تهران میزبانی می‌کند که برای بهبود جایگاهش مقابل تیمی صف آرایی می‌کند که نیاز به ۳ امتیاز این بازی دارد تا در لیگ دسته اول بماند.
برنامه کامل دیدارهای هفته بیست و یکم از رقابتهای لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور و جدول رده‌بندی گروه‌های دوگانه به شرح زیر است:
گروه الف:
دوشنبه - ۳۱ فروردین‌ماه
* آلومینیوم هرمزگان - استقلال اهواز، ساعت ۱۶:۴۵، ورزشگاه خلیج فارس بندرعباس
* فولادنوین اهواز- مس کرمان، ساعت ۱۶:۴۵، ورزشگاه اختصاصی فولاد
* فجرسپاسی شیراز - گیتی‌پسند اصفهان، ساعت ۱۶:۴۵، ورزشگاه حافظیه شیراز
* شهرداری اردبیل - نفت و گاز گچساران، ساعت ۱۶:۴۵، ورزشگاه تختی اردبیل
* نساجی مازندران - تربیت‌نوین یزد، ساعت ۱۶:۴۵، ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر
* ایرانجوان بوشهر - نیروی زمینی تهران، ساعت ۱۶:۴۵، ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر
جدول رده‌بندی گروه «الف» لیگ دسته اول
روه ب:
سه‌شنبه اول اردیبهشت‌ماه
* صنعت نفت آبادان- راهیان کرمانشاه، ساعت ۱۶:۴۵، ورزشگاه تختی آبادان
* داماش گیلان - شهرداری بندرعباس، ساعت ۱۶:۴۵، ورزشگاه شهید عضدی رشت
* گل‌گهر سیرجان - سیاه‌جامگان مشهد، ساعت ۱۶:۴۵، ورزشگاه اختصاصی گل گهر
* پارسه تهران - پاس همدان، ساعت ۱۶:۴۵، ورزشگاه صنایع دفاع
* فولاد یزد - شهرداری تبریز، ساعت ۱۶:۴۵، ورزشگاه شهید نصیری یزد

بخش ورزشی تبیان


منبع: مهر