تبیان، دستیار زندگی
بسیاری از دندانپزشکان معتقدند که فلوراید روی دندان را پوشش می دهد و برخی از مشکلات دندانی را از چشم دندانپزشک مخفی می کند. استفاده از فلوراید باعث می شود برخی کودکان در سنین 6 و 7 سالگی دچار پوسیدگی دندان شوند. البته برخی م...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فلوراید پوسیدگی دندان را پنهان می کند


فلوراید پوسیدگی دندان را پنهان می کند

بسیاری از دندانپزشکان معتقدند که فلوراید روی دندان را پوشش می دهد و برخی از مشکلات دندانی را از چشم دندانپزشک مخفی می کند.

استفاده از فلوراید باعث می شود برخی کودکان در سنین 6 و 7 سالگی دچار پوسیدگی دندان شوند.

البته برخی محققان هنوز فلوراید درمانی را توصیه کرده و آن را یکی از بهترین روش ها می دانند، چون 56 سال پیش با اضافه کردن مقداری فلوراید به آب خوراکی، پوسیدگی دندان ها کاهش یافت. بنابراین بسیار مورد توجه قرار گرفت.

فلوراید به علت اینکه همانند سلاحی در مقابل جرم گرفتگی دندان محسوب می شود، پزشکان را در تشخیص پوسیدگی دچار مشکل می کند، چون فلوراید با استحکام مینا، سطح خارجی دندان را محکم می کند. بنابراین دندانپزشک در هنگام پیدا کردن نقاط نرم و معیوب دندان ممکن است متوجه آنها نشود، چرا که دندان به نظر سالم و محکم است.

فلوراید مانع از تخریب سریع دندان ها توسط میکروب ها و پلاک های دندانی شده و از تاثیر سریع شیرینی ها و غذاهای نشاسته ای بر روی مینای دندان می کاهد. اما اسیدی ایجاد می کند که به تدریج در برخورد با غذاها باعث ایجاد حفره هایی در مینای دندان می شود.

فلوراید با استحکام مینا، سطح خارجی دندان را محکم می کند. بنابراین دندانپزشک در هنگام پیدا کردن نقاط نرم و معیوب دندان ممکن است متوجه آنها نشود، چرا که دندان به نظر سالم و محکم است.

ولی فواید فلوراید را نمی توان نادیده گرفت، چون فلوراید به سفید شدن دندان ها کمک می کند. باید به فرزندان خود طرز استفاده از خمیر دندان حاوی فلوراید را یاد داده و به آنها یاد آوری کنید که نباید آن را قورت داد.

هم اکنون آدامس های حاوی فلوراید موجود در بازار فقط برای افرادی که دندان هایشان در معرض پوسیدگی شدید قرار دارد یا سابقه خانوادگی داشته و یا کودکانی که دندان های دائمی شان هنوز در نیامده و در مسواک زدن نیز تنبل هستند توصیه می شود.


* مطالب مرتبط در این سایت:

چگونه فلوراید از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند؟

ضرورت نگهداری از دندان ها

شناخت علل پوسیدگی دندان

بهداشت دهان و دندان

در مورد فواید نخ دندان وضرورت استفاده از آن چه می دانید؟

آیا جرمگیری باعث آسیب به دندانها می شود؟

لبخندی زیبا با دندان هایی سفید

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.