تبیان، دستیار زندگی
با تعلیق فدراسیون فوتبال ایران خبرمی رسد جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که پیش تر در این باره هشدار داده بودند ، خواهان پیگیری موضوع و برخورد با عامل آن شده اند. به گزارش تبیان هفته ی گذشته کمیسیون فرهنگی مجلس هم در نشس...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مجلس و دولت پیگیر ماجرای تعلیق فوتبال

با تعلیق فدراسیون فوتبال ایران خبرمی رسد جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که پیش تر در این باره هشدار داده بودند ، خواهان پیگیری موضوع و برخورد با عامل آن شده اند.

به گزارش تبیان هفته ی گذشته کمیسیون فرهنگی مجلس هم در نشستی با حضور رییس سازمان تربیت بدنی ، موضوع تهدید فیفا علیه فوتبال ایران را در کنار مسائل دوپینگ بررسی کرده بود. به گفته ی سید جلال یحیی‌زاده نماینده‌ی تفت و میبد در آن نشست علی‌آبادی معاون رئیس جمهوری در آن نشست گفته بود كه سعی شده آنچه نظر فیفا بوده تامین شود اما، هنوز فیفا شرط و شروطی دارد و رییس سازمان تربیت بدنی اطمینان داده بود دنبال تامین شروط بوده تا تهدیدی متوجه‌ی ایران نشود.

اما با این حال نگرانی های نمایندگان مجلس کاملا برطرف نشده بود و حالا هم کار به اینجا کشیده شد.

سازمان تربیت بدنی همچنین تصریح کرده بود ، آنچه مدنظر فیفا بوده تامین شده و اگر به هر شكلی فیفا بخواهد در فوتبال ما نظارت كند با توضیحات و توجیهات اهداف آنها را تامین می كنیم. در حالی که این امر محقق نشد .

تربیت بدنی همچنین مسئله‌ی نامه‌ی فیفا به فدراسیون فوتبال را نفی كرده بود.!

حال در این شرایط که فوتبال ایران دچار تعلیق نشده بی شک نمایندگان مجلس ماجرا را با دقت بیشتر و موشکافانه بررسی خواهند کرد.

بخصوص که بسیاری از نمایندگان در تشکیلات مدیریتی فوتبال استانی خود هم صاحب منصب هستند و این محرومیت مستقیم و غیر مستقیم بر عملکرد آنان تاثیرگذار خواهد بود. از جمله دکتر امیدوار رضایی رئیس هیات مدیره استقلال یا نژاد فلاح عضو هیات مدیره پرسپولیس ؛

از سویی با تائید حکم تعلیق ، شنیده می شود دکتر احمدی نژاد رئیس جمهوری مستقیما در تماسی با مهندس علی آبادی معاون خود و رئیس سازمان تربیت بدنی خواستار پیگیری و حل و فصل سریع موضوع شده است.

از سویی منابع خبری روز گذشته از نشست داوود احمدی نژاد برادر رئیس جمهوری با محمد دادکان رئیس سابق فدراسیون فوتبال برای بررسی راهکارهای حل مساله خبردادند و حتی گفته می شود دادکان در این دیدار پیشنهاد کرده در اولین فرصت مجمع عمومی فدراسیون فوتبال به ریاست پهلوان نایب رئیس سابق فدراسیون تشکیل شود و اساسنامه ی مورد نظر فیفا برای تصویب تبیین و بررسی شود.

سکوت رسانه ی ملی ؛ غوغای رسانه های دنیا