تبیان، دستیار زندگی
فیفا در وب سایت اینترنتی خود خبر از محروم شدن تمامی فعالیت های فوتبال ایران داد. در جلسه اضطراری فیفا كه در آن سپ بلاتر رییس این سازمان و نمایندگان 6 كنفدراسیون از قاره های جهان حضور داشتند تصمیم گرفته شد كه تمامی فعالیت ها...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بازیهای دوحه ؛ خط شروع محرومیت فوتبال ایران


فیفا در وب سایت اینترنتی خود خبر از محروم شدن تمامی فعالیت های فوتبال ایران داد.

در جلسه اضطراری فیفا كه در آن سپ بلاتر رییس این سازمان و نمایندگان 6 كنفدراسیون از قاره های جهان حضور داشتند تصمیم گرفته شد كه تمامی فعالیت های بین المللی فوتبال ایران بخاطر آنچه كه فیفا دخالت دولت در نهاد فوتبال ایران خوانده است معلق شود. فیفا می گوید بر اساس ماده 17 تخلفات دولت ها در دخالت در مسائل فوتبال این تصمیم اتخاذ شده است. فیفا در بیانیه خود تاكید كرده است كه دولت ایران مستقل بودن فدراسیون فوتبال این كشور را نپذیرفته است و باید جایگاه فوتبال ایران به حالتی درآید كه تمامی استاندارد های تعریف شده فیفا در آن لحاظ شده باشد. فیفا همچنین تصریح كرده است كه باید انتخابات فدراسیون فوتبال ایران مستقیما تحت نظارت فیفا و ای اف سی انجام شود و تنها با تایید دو مرجع فیفا و ای اف سی است كه اعضای جدید فدراسیون فوتبال ایران به رسمیت شناخته می شوند. فیفا در بیانیه صادره خود كه از سوی كمیته روابط عمومی این سازمان منتشر شده به موضوع بركناری محمد بركناری از فدراسیون فوتبال ایران و مسائل مربوطه اشاره كرده است و بازهم تاكید كرده مادامی كه این مشكلات برطرف نشوند محرومیت بین المللی ایران ادامه خواهد داشت.

ستاد بازی‌های آسیایی دوحه به صورت رسمی به ایران اعلام كرد: تیم فوتبال امید ایران نمی‌تواند در بازی‌های آسیایی قطر شركت كند.

بنا بر اعلام كفاشیان، دبیر كل كمیته‌ ملی المپیك ، پس از تصمیم فیفا درباره تعلیق فعالیت‌های فوتبال ایران، دیروز (جمعه ) ستاد بازی‌های آسیایی دوحه به صورت رسمی به ایران اعلام كرد تیم فوتبال امید نمی‌تواند در بازی‌های آسیایی قطر شركت كند و به صورت رسمی سفر تیم امید به قطر لغو شد.

از قرار قطری ها از اینکه مدافع عنوان قهرمانی و یکی از مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی رشته فوتبال بازیهای آسیایی از راه یابی به این رقابتها بازماند به شدت خوشحال شده اند.

سعود المنهدی، رییس فدراسیون فوتبال قطر و مسوول فوتبال بازی‌های آسیایی دوحه گفت: با محروم شدن ایران گروه چهار یکی از ضعیف ترین گروه ها شد، در حالی که تیم فوتبال هند نیز که در این گروه است، حضور نخواهد داشت و فقط دو تیم مالدیو و چین تایپه در این گروه حضور دارند.

اما در حقیقت این آغاز راه محرومیت فوتبال ایران است.

در گام بعدی باشگاههای سپاهان و استقلال تهران از حضور لیگ قهرمانان آسیا منع خواهند شد چرا که کمتر از دو هفته به زمان قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا باقی است و با توجه به اینکه مشکل محرومیت ایران حداقل تا یک ماه آینده حل نخواهد شد ، این دو باشگاه عملا فرصت چندانی برای حضور در این رقابتها ندارند.

پس از این دو تیم هم تیم ملی ایران از حضور در جام ملت های آسیا محروم خواهد شد .

مشکل بعدی عدم امکان صدور رضایتنامه بین المللی برای تمامی بازیکنان خارجی شاغل در ایران است و بازیکنان ایرانی هم از این به بعد برای خروج از کشور نمی توانند از فدراسیون فوتبال ایران رضایتنامه بین المللی دریافت کنند!

نامه سرگشاده دادکان در پاسخ به موضع تربیت بدنی

تلاش لابی صهیونیستی برای تعلیق فوتبال ایران